Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Брекети і зуби мудрості. Чи варто видаляти вісімки перед встановленням брекет систем?
23.05.2023

Брекети і зуби мудрості. Чи варто видаляти вісімки перед встановленням брекет систем?

Треті моляри, або, як їх зазвичай називають в народі, зуби мудрості – постійний привід для занепокоєння в області ортодонтії. Зуби мудрості — це треті й останні моляри, розташовані ззаду на кожній стороні верхньої та нижньої щелеп. Вони зазвичай з’являються в пацієнта в підлітковому або старшому віці. Інколи, у невеликого відсотка людей вони можуть ніколи не прорізатись і залишитись ретинованими.

 

Ви, мабуть, чули раніше, що коли з’являються зуби мудрості, їх потрібно видалити, інакше вони створять проблеми. Правда полягає в тому, що не всім потрібно видаляти вісімки. У більшості людей зуби мудрості прорізуються без проблем. Вони ростуть прямо і не впливають на прикус. В цьому випадку вони не спричиняють значного скупчення зубів та не заважають будь-якій стоматологічній роботі з брекетами. Однак бувають випадки, коли їх необхідно видалити:

  • Пошкодження інших зубів. Додатковий набір корінних зубів може штовхати сімки, викликаючи біль та дискомфорт.
  • Запалені ясна. Тканини навколо області можуть набрякати, і їх важко очистити.
  • Карієс. Набряклі ясна можуть утворювати кишені, у яких розвиваються бактерії і сприяють утворенню карієсу на самих третіх молярах і сусідніх зубах.
  • Ретиновані вісімки можуть спричинити проблеми зі скупченням інших зубів.
  • Формується неправильний прикус, спричинений неправильним положенням вісімок.

Дуже багато міфів та питань виникає стосовно брекетів і зубів мудрості. Найчастіше питання перед ортодонтичним лікуванням полягає у тому, чи потрібно видаляти зуби мудрості перед брекетами.

Брекети і зуби мудрості

Брекети – це пристрої, які використовуються в ортодонтії для вирівнювання та регулювання прикусу. Вони працюють шляхом обережного постійного тиску на зуби, поступово штовхаючи їх у потрібне положення.

Якщо “вісімки” вже прорізались, не доставляють дискомфорту і не тиснуть на решту зубів, то причин для їх видалення немає. А ось коли моляри тиснуть на сусідні зуби, змушуючи їх рухатися, це може призвести до зміщень зубів. В такому випадку їх краще видалити. Так з’явиться простір для руху інших зубів та їх вирівнювання. Інколи видалення вісімок може бути рекомендовано для забезпечення загального здоров’я ротової порожнини.

Щоб не порушувати симетрію обличчя стоматолог може порадити видалити восьмі моляри, тобто верхні та нижні. Інколи для досягнення кращих результатів необхідно видаляти не тільки зуби мудрості, але й сусідні сімки. Але такі процедури проводяться рідко і залежать від індивідуальних особливостей організму.

Показанням до видалення молярів у підлітків перед ортодонтичним лікуванням є непрорізані (ретиновані) зуби мудрості. Їх видаляють в тому випадку, коли на КТ видно, що вони лежать, і ростуть у сторону сімок.

Оскільки кожна людина та кожен випадок індивідуальні, завжди краще проконсультуватися зі спеціалістом-ортодонтом. Він проведе детальну діагностику та порадить найкраще вирішення щодо зубів мудрості, та як вони можуть вплинути на ортодонтичне лікування прикусу.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Чи можна ставити брекети якщо немає зубів мудрості?

Є ситуації, коли в пацієнта не розвиваються вісімки або вони вже були видалені раніше. У таких випадках ортодонт може спланувати лікування з урахуванням відсутності цих зубів.

Важливо звернути увагу, що рішення щодо встановлення брекетів повинно бути прийняте після діагностики і консультації з ортодонтом. Він зможе оцінити стан прикусу та розглянути індивідуальні особливості порожнини рота. І тільки після детального огляду визначить найкращий план лікування.

Чи можна видалити зуб мудрості під час носіння брекетів?

Коли у пацієнта починають прорізуватися зуби мудрості під час носіння брекетів, дуже важливо, щоб їх перевірив ортодонт. Якщо моляри прорізуються і не заважають, лікар може просто продовжувати слідкувати за рухом інших зубів. Звісно, прорізування зубів викликає певний дискомфорт, однак легкі знеболюючі препарати можуть зменшити больові відчуття.

У деяких випадках, коли вісімки все таки почали викликати не прогнозовані  проблеми під час носіння брекетів, може виникнути необхідність у видаленні зубів мудрості. Причиною може стати те, що зуб мудрості пошкоджує сусідні, створює перешкоди для правильного розташування брекетів або спричиняє болісні відчуття. В таких випадках, ортодонт може порадити видалити зуб мудрості під час носіння брекетів, щоб полегшити процес лікування та досягти кращих результатів.

Якщо зуби мудрості не викликають ортодонтичних проблем, не менш важливо дотримуватися ретельної гігієни порожнини рота. Це передбачає регулярне чищення зубів, використання зубної нитки та антибактеріального ополіскувача. Ці запобіжні заходи можуть допомогти знизити ризик захворювання ясен та розвитку карієсу.

Клініка Soprano Dental House пропонує сучасне ортодонтичне лікування зубів. Перед встановленням брекет-системи лікар обов’язково проводить діагностику та складає детальний план лікування. Ціна лікування фіксується вже під час першого візиту та не змінюється впродовж лікування. Довірте нам вашу яскраву посмішку.

Автор: Петришин Соломія

Короткий вміст
Брекети і зуби мудрості. Чи варто видаляти вісімки перед встановленням брекет систем?
Назва статті
Брекети і зуби мудрості. Чи варто видаляти вісімки перед встановленням брекет систем?
Опис
Якщо “вісімки” вже прорізались, не доставляють дискомфорту і не тиснуть на решту зубів, то причин для їх видалення немає. А ось коли моляри тиснуть на сусідні зуби, змушуючи їх рухатися, це може призвести до зміщень зубів.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

  • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
  • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300