Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Що таке прикус зубів: види, причини, наслідки
11.02.2023

Що таке прикус зубів: види, причини, наслідки

З правильним прикусом жувати не боляче, усмішка гарна, а ризик стоматологічних хвороб – низький. Але далеко не всім так пощастило. Порушення прикусу зустрічаються дуже часто, а разом із ними – різні проблеми із зубами. Як зрозуміти, що у вас неправильний прикус зубів і головне – коли його потрібно виправляти? Розбираємось по порядку.

Що таке прикус зубів

Це природне розташування верхніх та нижніх зубів, коли щелепи зімкнуті. Визначити тип свого прикусу при відображенні в дзеркалі складно. Для цього слід звертатися до стоматолога.
Який має бути прикус у людини? У нормі верхні та нижні зуби мають бути симетричними. Передні верхні різці перекривають нижні приблизно на третину.

Види неправильного прикусу

Що таке неправильний прикус зубів? Коли верхні та нижні щелепи розташовані не анатомічно. Через це посмішка виглядає неприродно, часто є проблеми з жуванням та дикцією. Існують різні види такого прикусу.

Дистальний прикус

Основна ознака – верхня щелепа сильно висунута вперед. Верхні зуби зазвичай випирають уперед чи назад. Зовні ці порушення видно по висунутій вперед верхній губі, що нависає. Іноді через такий дефект може з’являтися «друге підборіддя».
У цьому випадку стоматологи зазвичай рекомендують виправлення прикусу брекетами. Цей спосіб лікування допомагає впоратися навіть із сильними порушеннями прикусу.

Мезіальний прикус

В цьому випадку вперед висунута нижню щелепу. Верхні зуби лише трохи прикривають нижні та між ними є велика щілина. У людини з таким прикусом зазвичай дуже масивна нижня щелепа.
В такому випадку також підходить лікування брекетами, а ще рекомендують виправлення прикусу капою. Накладка фіксує зуби не настільки жорстко, як брекети, тому вона завдає менше дискомфорту. Але з сильними дефектами капа навряд чи впорається.

Прямий прикус

Верхні та нижні зуби симетричні, але вони не перекривають один одного, а змикаються краями. Посмішка при цьому здається дуже естетичною. Люди з прямим прикусом часто з’являються у рекламі зубних паст чи жуйок. Але насправді це патологія, і вона завдає багато проблем.
Найчастіше цей дефект виправляють брекетами. А після курсу лікування призначають носіння капи – вона допомагає закріпити результат.

Глибокий прикус

Верхні зуби приховують нижні більш ніж 50%. Через це постійно травмуються ясна та м’яке піднебіння при жуванні. Дуже часто у людей з таким розташуванням зубних рядів непропорційно маленька нижня частина обличчя та скошене підборіддя. При посмішці добре видно ясна.
Дорослим стоматологи зазвичай рекомендують брекети. А ось дітям підходять і більш щадні ортодонтичні системи, наприклад, часто використовують виправлення прикусу елайнерами. Це різновид медичних кап. Як правило, елайнери носять 16-20 годин на добу.

Перехресний прикус

Права та ліва сторони обох щелеп розвиваються неправильно, через що зуби спереду частково перехрещені. Це не тільки псує посмішку, а й робить обличчя асиметричним.
Для лікування ефективними будуть усі види ортодонтичних систем. Якщо дефект невеликий, підійдуть капи та елайнери. Для дуже проблемної щелепи потрібно підбирати брекети.

Відкритий прикус

Зуби ніколи не змикаються, і між ними завжди залишається велика щілина. Через це сильно страждає жування та змінюється зовнішність. Нижня частина обличчя стає витягнутою.
Цей дефект зазвичай з’являється у дітей через те, що у них є звичка постійно прокладати язик або предмет між зубами. Друга причина – надто довге використання пустушки. Щоб вирівняти зубні ряди у дитини, потрібно спочатку усунути причину, яка цей дефект викликала. У цьому добре допомагають спеціальні ортодонтичні пустушки та платівки із заслінками для язика. Для дорослих пацієнтів зазвичай використовують брекети, рідше – елайнери.

Наслідки неправильного прикусу

Всі види неправильного прикусу приносять багато проблем, і не лише естетичних. Через неправильне розміщення щелеп страждає основна функція зубів – жування їжі.
Часто з’являються такі симптоми:

  • біль у животі та порушення травлення через недостатньо ретельне пережовування їжі;
  • порушення дикції;
  • швидке стирання емалі зубів через нерівномірний розподіл навантаження;
  • проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом – біль та дискомфорт під час жування;
  • асиметрія обличчя та порушення естетики посмішки.

Імовірність появи цих неприємних симптомів залежить від того, наскільки виражений дефект щелеп та зубів.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Діагностика прикусу

Діагноз може поставити лише стоматолог після обстеження. Вже на першій консультації лікар проводить огляд та функціональні тести. Вони допомагають визначити, чи є порушення. Точно поставити діагноз тільки на підставі огляду та тестів не вдасться. Для цього потрібно робити рентген чи КТ. Отримавши результати обстежень, стоматолог ставить остаточний діагноз і підбирає оптимально підходящий спосіб лікування.

Ви помітили, що у вас неправильний прикус? Є три основні методи корекції:

  1. Ортодонтичний – виправлення прикусу за допомогою спеціальних конструкцій, які надягають на зуби. До них належать брекети, капи, елайнери.
  2. Ортопедичний – у цьому випадку дефект не лікують, а маскують. Вінірами чи коронками можна виправити великі міжзубні щілини чи вирівняти криві зуби. Зубні ряди будуть розміщені неправильно, але візуально цього ніхто не помітить.
  3. Хірургічний – це радикальний метод лікування, який застосовують рідко. Операцію роблять лише в тому випадку, якщо ортодонтичне лікування не допомагає.

Запишіться на консультацію до клініки Soprano Dental House. Ми підберемо відповідний спосіб лікування і допоможемо вирівняти зуби.

Автор: Стеців Юрій

Короткий вміст
Що таке прикус зубів: види, причини, наслідки
Назва статті
Що таке прикус зубів: види, причини, наслідки
Опис
Що таке неправильний прикус зубів? Коли верхні та нижні щелепи розташовані не анатомічно. Через це посмішка виглядає неприродно, часто є проблеми з жуванням та дикцією. Існують різні види такого прикусу.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

  • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
  • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300