Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Цирконієві коронки на зуби, переваги та недоліки
04.04.2023

Цирконієві коронки на зуби, переваги та недоліки

Зубні коронки встановлюють для реставрації зламаних чи деформованих зубів. Вони повністю покривають зуб або імплантат і фіксуються за допомогою стоматологічного цементу.

Коронки виготовляються з різних матеріалів, таких як кераміка чи металокераміка. Однак зараз доступний і інший вид — цирконієва коронка. Саме про неї розповідаємо далі.

Як виглядають цирконієві коронки?

Цирконієва коронка виготовляється з дуже міцного матеріалу – діоксиду цирконію, який сумісний з людським організмом. Завдяки різноманітним властивостям цього матеріалу, він добре підходить для виготовлення коронок.

Цирконієва коронка

Цирконієва коронка

З функціональної точки зору, хімічна нереактивність і твердість цирконію є двома основними характеристиками чому його використовують для виготовлення коронок. Цей матеріал стійкий до окислення та руйнування, а також не реагує на кислі напої або солодку їжу.

Якщо говорити про шкідливість цирконієвих коронок, то ризик, що організм відторгне матеріал або викличе алергічну реакцію мінімальний. Цирконій безпечний у використанні і багато людей віддають перевагу саме цьому матеріалу.

Твердість діоксиду цирконію робить його зносостійким. Цирконієва коронка зберігає свою форму та вид протягом тривалого часу.

З естетичної точки зору коронка з діоксиду цирконію дуже схожа на природні зуби. Її білий колір і ледь помітна прозорість виглядає як натуральна зубна емаль. Тому ніхто не помітить коронку після її встановлення. Зазвичай, цирконієві коронки з діоксиду цирконію встановлюють на передні зуби.

Коронки з діоксиду цирконію на передні зуби

Коронки з діоксиду цирконію на передні зуби

Також доступний варіант виконання коронки Multi-layer, яка виготовляється з монолітного куба цирконію. Блок складається з 4-х шарів і точно імітує перехід натуральної зубної емалі від непрозорої на вершині до напівпрозорої.

Як встановлюють цирконієві коронки?

Зубні коронки з цирконію встановлюються, зазвичай, за 2 візити. Основні етапи лікування:

  • Діагностика. Сюди входить первинний огляд, рентгенівський знімок порожнини рота та за необхідності лікування карієсу чи запалення.
  • Підготовка зуба, його обточування;
  • Далі лікар робить відбиток зуба та відправляє його на виготовлення;
  • Під час наступного візиту лікар цементує або гвинтовим способом фіксує коронку.

Кольори коронок із цирконію можна вибрати з еталонної шкали на етапі примірки. Колірна гамма цирконієвих коронок підбирається індивідуально для пацієнта і дозволяє їм бездоганно поєднуватися з іншими зубами.

Скільки служать цирконієві коронки?

Середній термін служби цирконієвих коронок становить приблизно 15-20 років. Звичайно, він залежить від домашнього догляду та звичок кожного пацієнта.

Догляд за цирконієвими зубами простий і не відрізняється від щоденного догляду. Необхідно чистити зуби двічі на день, після їжі ополіскувати ротову порожнину водою. Крім цього рекомендуємо щодня використовувати іригатор для видалення залишків їжі з важкодоступних місць.

І звісно, загальне правило – проводити професійну гігієну порожнини рота та відвідувати стоматолога раз на півроку. Якщо ж утворився скол чи тріснула цирконієва коронка то слід звернутися до лікаря одразу.

Що краще металокераміка чи цирконій?

​​Звичайно, цирконій – не єдиний матеріал, з якого виготовляють коронки. Для формування коронки також можна використовувати металокераміку. Однак у порівнянні з металокерамікою, цирконієві коронки мають ряд переваг.

  1. Природний вигляд цирконієвих коронок дозволяє їм поєднуватися з зубами набагато краще. Оскільки, діоксид цирконію нагадує природну зубну емаль.
  2. Металокераміка стійка до плям і зміни кольору, але з часом тканина ясен може відступати, оголюючи металевий край. Це створює сірувату лінію вздовж між зубами і яснами.
  3. Металокерамічні коронки іноді можуть викликати подразнення м’яких тканин чи алергічні реакції. Діоксид цирконію біосумісний і не викликає алергії.
порівняння цирконію і металокераміки

Порівняння коронок з металокераміки і цирконію

У таблиці нижче наочно наведене порівняння коронки з металокераміки та діоксиду цирконію.

Перевага

Металокераміка

Цирконій

Естетичний вигляд може бути помітна не відрізняється від власних зубів
Здатність викликати алергічні реакції

так

ні

Термін служби до 10 років до 20 років
Ціна нижча вища

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Цирконієві коронки ціна львів?

Цирконієва коронка відрізняється за вартістю від інших видів коронок. Ціна залежить від таких факторів як класу коронки та стоматологічної клініки. Вартість однієї коронки з цирконію в клініці Soprano Dental House вказана на сайті. Ви можете ознайомитись з прайсом та вибрати прийнятний варіант.

Варто зазначити, що ціна може змінюватися в залежності від різних факторів. Серед них, рівень складності лікування, матеріалу та необхідних чи бажаних додаткових послуг. Однак на початку лікар складає детальний план і розраховує фінальну вартість всіх необхідних процедур. Тому, протягом всього лікування та встановлення коронки з цирконію ціна залишається фіксованою та не змінюється.

Коронка

Ціна

Безметалева коронка економ

9500 грн

Безметалева коронка стандарт

12300 грн

Безметалева коронка преміум

15500 грн

Цирконієва коронка економ

9500 грн

Цирконієва коронка стандарт

12300 грн

Цирконієва коронка преміум

20000 грн

Цирконієві коронки хороший вибір для створення здорової посмішки. Звертайтесь в Soprano Dental House вже сьогодні і ми повернемо вам красиву та естетичну посмішку.

Автор: ВІДЄЄВ ВОЛОДИМИР

Короткий вміст
Цирконієві коронки на зуби, переваги та недоліки
Назва статті
Цирконієві коронки на зуби, переваги та недоліки
Опис
Зубні коронки встановлюють для реставрації зламаних чи деформованих зубів. Вони повністю покривають зуб або імплантат і фіксуються за допомогою стоматологічного цементу.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

  • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
  • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300