Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Гінгівопластика, що це таке?
15.09.2023

Гінгівопластика, що це таке?

Гінгівопластика – це хірургічна процедура, яка полягає у видаленні надлишкової тканини ясен, що впливає на естетику посмішки. Ця процедура виконується під місцевою анестезією. Досить часто пацієнти плутають два поняття гінгівопластика і гінгівектомія. Хоча обидві процедури направлені на пластику ясен, гінгівектомія передбачає видалення хворої тканини, тоді як гінгівопластика виконується для зміни форми ясенної лінії.

Гінгівопластика ясен

Гінгівопластика використовується в косметичних цілях і надає низку незаперечних переваг для пацієнтів:

 • Створює гармонійний баланс між зубами та ясенними тканинами, що позитивно впливає на естетику посмішки. Виправлення асиметрії, нерівностей чи недоліків ясен дозволяє досягти ідеального вигляду.
 • Покращує стан ясен та підтримувати їх здоров’я, що сприяє попередженню розвитку пародонтальних захворювань.
 • Вирішує аномалії, такі як великий обсяг ясен, неправильна лінія ясен або дефекти ясенних тканин.
 • Проводиться мінімально інвазивно, без значних пошкоджень тканин. Це забезпечує швидке одужання та менший дискомфорт після процедури.
 • Також є важливим етапом перед встановленням передніх реставрацій, таких як вініри або коронки. Вона допомагає створити ідеальний ясенний контур, що підкреслить красу нових реставрацій.
 • Покращена естетика посмішки сприяє збільшенню самооцінки та впевненості.

Однак не всім пацієнтам рекомендована процедура підрізання ясен. Кожен випадок має свої особливості, і обов’язково слід записатись до стоматолога для діагностики та консультації.

Пластика ясен і коли її варто робити

Лікар-стоматолог може порекомендувати провести гінгівопластику з наступних причин:

 • Асиметрія та нерівність ясенних країв.
 • Коли ясна покривають більшу частину зубів і виглядають короткими.
 • Пацієнти з великими областями ясен можуть здійснити гінгівопластику, щоб збалансувати пропорції між зубами та яснами.
 • Для усунення розростання ясен (надлишкової тканини ясен), що утворилося через певні медичні препарати.
 • Перед встановленням передніх реставрацій, таких як вініри або коронки, гінгівопластика може бути необхідною для вирівнювання ясенного контуру.
 • Якщо у пацієнта глибокі ясенні кишені, процедура гінгівектомії можуть зменшити ясенні кишені.

Для проведення процедури підрізання та косметичної корекції лінії використовуються сучасні технології. Однією з інноваційних технологій, яка знайшла широке застосування в даній галузі, є використання лазерів.

Лазерна корекція ясен та інші технології

Лазерна корекція ясен – це сучасний метод, який знайшов широке застосування в стоматології. Використання лазерних технологій дозволяє досягти неймовірно високого рівня точності та ефективності при вирішенні різноманітних косметичних проблем, пов’язаних з яснами та виглядом посмішки.

Переваги лазерної корекції ясен:

 • Дозволяє провести гінгвінопластику з меншим пошкодженням навколишніх тканин, що робить процедуру менш болісною і сприяє швидкому одужанню.
 • Мінімальний контакт з тканинами дозволяє знизити ризик інфекцій.
 • Лазерний промінь забезпечує високу точність дії. Це дозволяє лікарю максимально точно обробити потрібну область без пошкоджень оточуючих тканин.
 • Використання лазерів дозволяє мінімізувати травматичність, запобігти кровоточивості та зменшити можливість запалення після операції.

У порівнянні з традиційними методами, ця технологія є інноваційною та дозволяє стоматологам досягати найкращих результатів у вирішенні косметичних проблем ясен. Тим самим забезпечуючи пацієнтам бажаний естетичний вигляд посмішки та здоров’я ясен.

Корекція ясен лазером

Процедура лазерної корекції лінії ясен проходить під місцевою анестезією. Один з важливих плюсів лазерної корекції лінії ясен полягає в тому, що пацієнт не потребує спеціальної підготовки перед процедурою. Сама процедура проводиться за 1 візит і триває до 2-х годин в залежності від складності випадку.

Під час процедури лазер створює високоенергетичний промінь, який впливає на тканини з високою точністю. Це дозволяє стоматологу контролювати глибину і інтенсивність впливу, що є особливо важливим при роботі з дуже чутливими областями, такими як ясна.

Результати лазерної корекції лінії ясен помітні вже після проведення процедури, але знадобиться деякий час на загоєння та відновлення тканин.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Гінгівопластика: відновлення після процедури

Період відновлення після гінгівопластики короткий і зазвичай протікає безпроблемно. Однак слід дотримуватись рекомендації лікаря, щоб уникнути ускладнень:

 • Після гінгівопластики рекомендується утримуватися від чищення зубів адгезивною зубною пастою. Також слід уникнути надмірного тертя зубною щіткою.
 • Якщо виникає біль, рекомендовано вживати призначені лікарем знеболювальні, наприклад ібупрофен.
 • Протягом першого тижня після гінгівопластики, слід відмовитися від твердої та гострої їжі, а також уникати подразенню рани.
 • Слід дотримуватись порад стоматолога щодо гігієни порожнини рота. Особливо важливо правильно чистити зуби, та обробляти місце втручання спеціальним антибактеріальним ополіскувачем.
 • Протягом першого тижня варто уникати сильних фізичних навантажень, щоб уникнути можливих кровотеч.

Якщо ж біль не проходить чи спостерігається набряк або почервоніння в обробленій області, важливо вчасно звернутися до стоматолога.

Гінгівопластика є важливим кроком у забезпеченні не тільки естетичної привабливості посмішки, але й у відновленні та підтриманні здоров’я ясен. Ця процедура дозволяє виправити незадовільну форму та контур ясен, позбавитися від гінгівальних кишень та запобігти рецесії ясен.

Клініка Сопрано є надійним вибором для тих, хто розглядає проведення процедури гінгівопластики. Завдяки досвіду та висококваліфікованим лікарям, клініка забезпечує професійне лікування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. На основі огляду та діагностики стоматолог обирає оптимальний метод лікування для досягнення найкращих результатів.

Клініка використовує передову лазерну технологію для проведення гінгівопластики, що дозволяє досягти високої точності та мінімізувати дискомфорт для пацієнта. Довірте свою посмішку професіоналам клініки Soprano.

Автор: Стасула Павло

Короткий вміст
Гінгівопластика, що це таке?
Назва статті
Гінгівопластика, що це таке?
Опис
Гінгівопластика - це хірургічна процедура, яка полягає у видаленні надлишкової тканини ясен, що впливає на естетику посмішки. Ця процедура виконується під місцевою анестезією. Досить часто пацієнти плутають два поняття гінгівопластика і гінгівектомія. Хоча обидві процедури направлені на пластику ясен, гінгівектомія передбачає видалення хворої тканини, тоді як гінгівопластика виконується для зміни форми ясенної лінії.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300