Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Гіперплазія ясен (фіброматоз)
07.09.2023

Гіперплазія ясен (фіброматоз)

Фіброматоз ясен, також відомий як гіперплазія або гіпертрофія, представляє собою надмірне розростання м’яких тканин ясен. Цей стан може відбутися як локально, коли ясна наростають на один зуб, так і генералізовано, коли він впливає на декілька зубних одиниць.

Причини розвитку гіперплазії ясен в даний час недостатньо вичені. Це досить рідкісне захворювання, яке може спостерігатися як у дітей, так і у дорослих. Серед факторів ризику можуть бути:

 • Зміни гормонального фону.
 • Деякі захворювання крові.
 • Генетична схильність.
 • Вживання певних медикаментів. Такий тип гіпертрофії називається лікарським фіброматозом ясен.

Симптоми та діагностика гіперплазії ясен

Фіброматоз ясен може мати різні прояви та потребує правильної діагностики для визначення оптимального плану лікування. Симптоми гіперплазії ясен включають:

 • Збільшення обсягу тканин ясен, яке може виявлятися у формі видимої припухлості та зміни контуру.
 • Ясна можуть змінити свій колір – вони можуть стати більш червоними.
 • Ущільнення тканин, що може відчуватися при дотику.
 • Край ясен може змінити своє розташування через надмірне розростання тканин.
 • Збільшення тканин може надмірно заповнювати міжзубні проміжки.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі


При виявленні симптомів важливо звернутись до кваліфікованого стоматолога для детального огляду. Діагностика гіперплазії ясен відбувається на основі:

 • Клінічного огляду, необхідного для виявлення змін в стані ясен та їх розростанні.
 • У разі необхідності може призначитися рентгенографія, щоб вивчити структуру зубів та тканин.
 • В окремих випадках може знадобитись гістологічне дослідження зразків тканин.
 • Вивчення медичної історії пацієнта.

Правильна діагностика гіперплазії ясен є важливим кроком для розробки належного плану лікування.

Лікування фіброматозу ясен

Фіброматоз ясен, або гіперплазія, є станом, який може успішно коригується завдяки ефективним методам лікування. Якщо не лікувати цей стан, він може збільшити ризик розвитку захворювань ясен. Основним і найдієвішим методом є хірургічне втручання. Під час цієї процедури стоматолог може використовувати скальпель або лазер.  Однак незалежно від методу, усі процедури проводяться під місцевим знеболенням, що гарантує комфорт для пацієнта.

Лазерне втручання

Під час хірургічного втручання, стоматолог видаляє гіпертрофовані м’які тканини, відновлюючи природний контур лінії ясен.

Після видалення надлишкових тканин, лікар зосереджується на виявленні причини фіброматозу та її ліквідації. Це допомагає запобігти можливому повторенню патології в майбутньому. Наприклад, якщо фіброматоз виник через медикаментозне лікування – тоді необхідно скоригувати прийом ліків.

До і після операції

Важливим етапом після лікування є післяопераційний догляд. Лікар надасть пацієнту конкретні поради щодо догляду за ротовою порожниною. А також рекомендації щодо гігієни та харчування для швидкого одужання.

Чи потрібно лікувати фіброматоз ясен?

Гіперплазія ясен може виявитися станом, який не завдає значної шкоди естетиці посмішки, особливо якщо мова йде про локальні зміни на окремих зубах. У початковій стадії захворювання можуть бути відсутні виражені симптоми. І можна подумати, що лікування не є необхідним.

Насправді, гіпертрофія ясен може викликати серйозні ускладнення. Без своєчасного лікування розростання тканин може поширюватися, що може призвести до:

 • Проблем з гігієною порожнини рота.
 • Утворення зубного нальоту, каменю та карієсу.
 • Кровоточивості ясен.
 • У дітей гіперплазія ясен може ускладнити природну зміну молочних зубів на постійні.
 • У запущених випадках гіпертрофія може спричинити атрофію кістки та випадання зубів.

Враховуючи ці наслідки, професійна допомога та лікування гіперплазії ясен є необхідними для забезпечення здоров’я ротової порожнини.

Клініка Сопрано пропонує сучасне та безболісне лікування фіброматозу. Наші досвідчені стоматологи володіють сучасними техніками та технологіями лікування. Ми пропонуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта, враховуючи його особливості та потреби.

Автор: Стасула Павло

Короткий вміст
Гіперплазія ясен (фіброматоз)
Назва статті
Гіперплазія ясен (фіброматоз)
Опис
Фіброматоз ясен, також відомий як гіперплазія або гіпертрофія, представляє собою надмірне розростання м'яких тканин ясен. Цей стан може відбутися як локально, коли ясна наростають на один зуб, так і генералізовано, коли він впливає на декілька зубних одиниць.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300