Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Виправлення прикусу зубів у дорослих: найефективніші методи
02.11.2022

Виправлення прикусу зубів у дорослих: найефективніші методи

Неправильний прикус змушує соромитися своєї усмішки, знижує самооцінку та викликає моральний дискомфорт. Крім того, викривлення зубного ряду впливає і на стан здоров’я. Через нерівномірне навантаження на щелепи порушується мова та міміка, з’являються головні болі.

Сучасна стоматологія дає змогу виправити прикус у будь-якому віці.

Як виглядає неправильний прикус у дорослих


Прикус – це розташування зубів при щільному стисканні щелеп. У нормі щелепи розташовуються симетрично, а верхні різці трохи перекривають нижні. Правильний прикус у дорослих трапляється рідко. У більшості людей є один із п’яти типів неправильного прикусу:

 1. Відкритий – між верхніми та нижніми зубами залишається досить велика щілина при стисканні щелеп.
 2. Глибокий – верхні різці приховують нижні більш ніж на 50%. Через цей дефект під час жування регулярно травмуються м’які тканини.
 3. Дистальний – верхня щелепа виступає над нижньою і може приховувати її практично повністю.
 4. Мезіальний – схожий на попередній варіант, але наперед висувається не верхня, а нижня щелепа. Візуально цей дефект дуже помітний.
 5. Перехресний – верхній та нижній зубний ряд зміщені та перехрещені між собою.

До порушень прикусу також відносять діастему – формування великих щілин між зубами.

Чим небезпечний неправильний прикус у дорослого

Через неправильно розташовані зубні ряди розвиваються стоматологічні хвороби та неприємні порушення:

 • бруксизм – скрипіння зубами уві сні;
 • швидке стирання емалі та підвищення чутливості зубів;
 • пародонтит – запалення тканин, що оточують зуб;
 • ушкодження скронево-нижньощелепного суглоба;
 • підвищений ризик розвитку карієсу через утруднену гігієну.

Неправильний прикус створює проблеми під час імплантації та встановлення коронки. Через дефекти зубного ряду коронка зноситься швидше, і її доведеться міняти. Це буде дорого і не дуже приємно. Виправлення прикусу у дорослих допоможе уникнути цих проблем.

Як виправити прикус дорослій людині

Є два способи – хірургічний та за допомогою ортодонтичних конструкцій. Хірургічне втручання застосовують у складних випадках: при аномальному положенні щелеп, виражених порушеннях мови, дисплазії підборіддя. Ортодонтичне лікування більш щадне, але триваліше. Для виправлення прикусу у дорослих використовують брекети, елайнери та трейнери. А правильно підібрані способи виправлення прикусу у дорослих допоможуть справитися з будь-яким дефектом.

Виправити прикус у дорослих буде складніше через раніше перенесені стоматологічні захворювання. Лікування ускладнюють наявність пломб, атрофія кістки після видалення зуба або тендітна емаль.

Брекети – найкращий спосіб виправити прикус дорослого


Брекети виправляють дуже складні дефекти. У них проста конструкція, висока ефективність та мінімум протипоказань. Працюють брекети просто. На кожен зуб встановлюється замочок, а потім ці накладки з’єднуються міцною дугою. Через постійний механічний тиск дуги, положення зубів поступово змінюється, і вони починають «рухатися» у правильному напрямку. Періодично стоматолог підтягує брекети, щоб сили тиску вистачало для корекції зубного ряду.

Основні плюси брекетів:

 • підходять для клінічно складних випадків;
 • дають можливість точно спрогнозувати результат – вже на етапі консультації стоматолог розуміє, чи зможе брекет-система впоратися з проблемою;
 • виправляють дефекти швидше, ніж інші ортодонтичні системи;
 • гарантують стабільний результат;
 • підходять для будь-якого віку.

У цього способу лікування неправильного прикусу у дорослих є й кілька мінусів:

 • виглядають не дуже естетично;
 • можуть викликати тимчасові порушення дикції;
 • не підходять людям, які страждають на захворювання твердих тканин зуба, флюороз, гіпоплазію емалі.

Існують різні типи брекетів. Вони відрізняються зовнішнім виглядом, конструкцією та ціною. Вибравши потрібну брекет-систему, можна зробити виправлення прикусу зубів у дорослих максимально ефективним і комфортним.

Виготовляють брекет-системи із різних матеріалів. Є такі типи:

 1. Металеві. Ці ортодонтичні системи прості, надійні та недорогі. Дуга з металу чинить великий тиск, тому скоби виправляють навіть сильно виражені дефекти.
 2. Керамічні. Такі скоби естетичніші, адже відтінок замочків можна підібрати під колір емалі. Це робить керамічні брекети не такими помітними.
 3. Сапфірові. Брекет-системи зі штучних сапфірів прозорі, тому вони не впадають у вічі і зберігають естетику посмішки.

Бувають і комбіновані брекети, які виготовляють із двох або трьох різних матеріалів. Найпопулярніший варіант – поєднання металу та кераміки. Такі системи естетичні та функціональні.

Є сучасні методи виправлення прикусу у дорослих і без брекетів. Для цього використовуються знімні ортодонтичні системи: трейнери та елайнери.

Трейнери


Їх також називають капами для виправлення прикусу. Зазвичай їх виготовляють із прозорого силікону. Капи надягають на ніч і щонайменше на 1 годину вдень. Трейнери підходять для усунення всіх типів неправильного прикусу. На відміну від брекет-систем, вони не тільки вирівнюють зуби, але й послаблюють занадто сильний тиск жувальних м’язів. Це допомагає закріпити результат та уникнути рецидивів. Завдяки подвійній дії трейнери застосовують як самостійні ортодонтичні конструкції, так і в комплексі з брекетами. Після брекет-системи трейнери призначають на кілька місяців.

Існує два типи трейнерів:

 1. М’які. Їх призначають у перші місяці лікування, щоб зуби звикли до тиску, а виправлення прикусу проходило комфортніше.
 2. Жорсткі. Їхній механічний тиск більший, ніж у м’яких трейнерів, тому з жорсткими системами коригування прикусу проходить швидше.

Терміни носіння м’яких та жорстких трейнерів визначаються індивідуально.

Переваги трейнерів:

 • зручні у використанні;
 • не пошкоджують емаль;
 • їх не потрібно носити цілий день;
 • коштують дешевше, ніж брекети.

Недоліки:

 • повільна дія;
 • якщо у вас встановлені трейнери, неможливо буде розмовляти та жувати;
 • потрібно суворо дотримуватися «розкладу» і носити трейнери певний час протягом дня.

Вирівнювання прикусу у дорослих трейнерами можливе не завжди. Якщо дефект сильно виражений, ці системи не впораються.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Елайнери


Це тонкі накладки, які потрібно носити цілий день. Знімати їх можна лише під час вживання їжі. На відміну від брекетів, елайнери неможливо підтягнути, тому за весь період лікування доведеться змінити до 20 пар накладок. Зазвичай міняти елайнери потрібно один раз на 2-3 тижні.

Виготовляють елайнери по індивідуальному зліпку зубів із силікону або з поліуретану. Вони прозорі та естетичні.

Основні плюси елайнерів:

 • естетичні та не так сильно виділяються, як брекети;
 • не впливають на дикцію;
 • доставляють мінімум дискомфорту під час використання;
 • елайнери за необхідності можна знімати, наприклад, перед важливою зустріччю чи виступом.

Мінуси елайнерів:

 • не впораються із значними дефектами;
 • коштують дорого.

Носити елайнери потрібно щонайменше 22 години на добу.

Скільки коштує виправлення прикусу у дорослих

Ціна залежатиме від обраного способу корекції прикусу та від обсягів попереднього лікування. Адже перед встановленням ортодонтичних систем обов’язково потрібно вилікувати карієс та всі запальні захворювання ротової порожнини.

Найдешевше коштуватиме виправлення прикусу у дорослих металевими вестибулярними брекетами. Ціна таких конструкцій найнижча, а в процесі лікування вам знадобиться лише одна система, на відміну від тих же елайнерів.

Навіть найпростіша металева брекет-система допоможе досягти ідеального результату. Головне – знайти хорошу стоматологічну клініку та досвідченого фахівця, якому ви довірятимете.

Неправильний прикус обов’язково потрібно виправляти. Вирівнявши його, ви більше не відчуватимете дискомфорту під час вживання їжі, а ваша міміка відновиться. Виправлення прикусу допоможе запобігти сколам і тріщинам на зубах, підвищеному руйнуванню емалі через нічний бруксизм, а також пародонтит.

У Львівській стоматології Soprano знають, як виправити прикус дорослій людині швидко та з максимальним комфортом. Записуйтесь на консультацію, і наші ортодонти підберуть спосіб відновлення прикусу, який оптимально підходить саме вам. З нашою допомогою ваша усмішка стане бездоганною!

 

ОРТОДОНТІЯ Ціна
Первинна консультація ортодонта 750 грн
Складання плану лікування, аналіз і розрахунок ТРГ 2000 грн
Брекет система (металева) 25500 грн
Брекет система (комбінована) 26500 грн
Брекет система керамічна (стандартна) 31000 грн
Брекет система (самолігуючі металева) 29500 грн
Брекет система (самолігуючі керамічна) 41000 грн
Професійна гігієна ротової порожнини 1750 грн

Автор: Стеців Юрій

Короткий вміст
Виправлення прикусу зубів у дорослих: найефективніші методи
Назва статті
Виправлення прикусу зубів у дорослих: найефективніші методи
Опис
Виправлення прикусу зубів у дорослих: найефективніші методи. Розказує стоматолог-ортопед Львівської Стоматології Soprano
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300