Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Як чистять канали зуба або чого чекати від візиту до стоматолога?
22.01.2023

Як чистять канали зуба або чого чекати від візиту до стоматолога?

«Чистка каналів зуба» для більшості людей звучить як страшний вирок. Перед очима відразу постає сцена, як стоматолог просвердлює зуб прямо до кістки величезною бормашиною. Насправді це далеко не так страшно. Сучасні інструменти та якісні препарати для анестезії – і ви навіть не помітите маніпуляції лікаря. Щоб морально підготуватися до процедури, потрібно дізнатися про неї якнайбільше.

Що таке кореневий канал?

Кожен зуб складається з коронки, кореня та розташованої між ними шийки. Коронкою називають видиму частину зуба. Корінь же повністю прихований у яснах. На нього припадає приблизно 70% всього розміру зуба. У корені приховані канали, по яких проходять нерви та судини. Вони забезпечують чутливість та харчування зуба.

Кількість та будова кореневих каналів різних зубів різниться. При цьому кожна людина може мати індивідуальні особливості будови каналів. Наприклад, у одних людей вони нетипово звивисті, а в інших – дуже короткі. Щоб урахувати всі нюанси, стоматолог повинен проводити лікування під мікроскопом.

Коли може знадобитися чищення каналу зуба?

Основна причина – це інфекція. Вона може проникнути в зуб різними шляхами. Найчастіше – через велику каріозну порожнину. Якщо вчасно не проводити лікування карієсу, коронка зуба руйнується до самого кореня, і інфекція потрапляє до кореневого каналу. Так розвивається пульпіт. Якщо й на цій стадії не звернутися до лікаря, інфекція поширюється на м’які тканини, які оточують зуб. Цей стан називається періодонтитом. Чищення каналів також може знадобитися після травми з переломом коронки або перед запланованим протезуванням зубів.

Коли проблему ще не дуже запущено, стоматолог спробує вилікувати її без чищення каналів. Для цього в зуб закладають ліки та закривають його тимчасовою пломбою. Через кілька днів лікар розкриває пломбу та перевіряє, чи спрацював препарат. Якщо лікування дало результат, він знову ставить ліки або відразу пломбує зуб.

Як чистять канали зуба: поетапний план

На попередньому етапі стоматолог призначає обстеження. Щоб візуально оцінити стан каналів, зазвичай використовують КТ, МРТ або рентген. У деяких випадках стоматологу також можуть знадобитися аналізи крові. Лікування каналів відбувається таким чином:

 1. Анестезія. Використовують один із двох способів знеболювання: ін’єкцію в ясна або у зв’язку зуба. Вводити ліки у зв’язку складніше, адже це потрібно робити під контролем КТ. Проте такий спосіб допомагає знеболити саме той зуб, з яким працює стоматолог.
 2. Розтин зуба. Доступ до кореня лікар отримує через коронку. Для цього її розкривають та розсвердлюють.
 3. Видалення пошкоджених тканин. Лікар видаляє зруйновані карієсом зубні тканини та прибирає вже непотрібну пульпу (нерв разом із судинами). Після цього стоматолог чистить канали спеціальними інструментами та промиває їх. Залежно від занедбаності інфекції стоматолог вибирає, чим промивати канали зуба. Для цього лікар може використовувати різні антисептичні розчини.
 4. Пломбування. Спочатку пломбувальним матеріалом заповнюють канали, а потім пломбують отвір у коронці. Дуже важливо, щоб кореневі канали були правильно запломбовані. Якщо стоматолог використає занадто багато пломбувального матеріалу, зуб буде боліти. За недостатнього пломбування та наявності порожнин може знову з’явитися інфекція.

Щоб таких неприємностей не сталося, стоматологи часто використовують замість звичайного цементу спеціальний еластичний матеріал – гутаперчу. Він міцний та довговічний, легко «підлаштовується» під форму кореневого каналу. Якщо знадобиться, гутаперчу можна буде легко видалити.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Дентальний мікроскоп та кофердам

Коли йдеться про чищення каналів, якість лікування залежить не лише від умінь стоматолога, а й від обладнання клініки. Зокрема – від наявності дентального мікроскопа. Ця оптична система допомагає лікареві чудово бачити навіть найдрібніші структури зуба. Завдяки мікроскопу всі рухи стоматолога дуже точні. Застосування мікроскопа дає кілька важливих плюсів:

 • канал вдається повністю очистити, навіть якщо він нетипової форми;
 • ризик пошкодити здорові тканини мінімальний, відповідно, і можливість ускладнень дуже низька;
 • процедура проходить швидко та з мінімальним дискомфортом.

Друге, не менш корисне пристосування, – кофердам. Це латексна серветка, яка потрібна для ізоляції хворого зуба від ротової порожнини. Вона виконує кілька функцій:

 • не дозволяє слині потрапляти на робочу область;
 • знижує ризик занесення інфекції після чищення каналів;
 • не дає антисептичним розчинам потрапляти на слизові оболонки, завдяки чому немає ризику випадково проковтнути антисептик.

Крім того, завдяки кофердаму всі маніпуляції стоматолога переносяться легше.

Що відбувається із зубом після чищення каналів?

Без судин і нервів, які перебували у кореневому каналі, зуб втрачає чутливість та перестає отримувати харчування. Через це він поступово стає більш тендітним і ламким. Щоб захистити тверді зубні тканини, стоматологи рекомендують ставити коронку у найкоротший термін після лікування. Найчастіше використовують металокерамічні та цирконієві коронки. Для їх кріплення в корені інколи встановлюють штифт. У деяких випадках лікар може виконати реставрацію зуба фотополімерним матеріалом. Такий спосіб, у порівнянні із встановленням коронки, менш надійний і підходить не у всіх випадках. Якщо ви хочете, щоб лікування зубів пройшло комфортно і безболісно, ​​звертайтеся до клініки Soprano Dental House. Ми проводимо чищення зубних каналів за міжнародними стандартами. Завжди використовуємо дентальний мікроскоп та кофердам. Для знеболювання оибираємо найефективніші та найбезпечніші препарати.

Записуйтесь на консультацію в Soprano Dental House, щоб раз і назавжди попрощатися з неприємним болем у зубі. Професійне лікування повертає комфорт під час жування та впевненість у своїй посмішці.

ЕНДОДОНТІЯ Ціна
Первинна ендодонтія одноканального зуба 5000 грн
Первинна ендодонтія двоканального зуба 7500 грн
Первинна ендодонтія трьохканального зуба 10000 грн
Первинна ендодонтія чотириканального зуба 11500 грн
Вторинна ендодонтія одноканального зуба 6000 грн
Вторинна ендодонтія двоканального зуба 9000 грн
Вторинна ендодонтія трьохканального зуба 12000 грн
Вторинна ендодонтія чотириканального зуба 14000 грн

Автор: Головачов Павло

Короткий вміст
Як чистять канали зуба або чого чекати від візиту до стоматолога?
Назва статті
Як чистять канали зуба або чого чекати від візиту до стоматолога?
Опис
«Чистка каналів зуба» для більшості людей звучить як страшний вирок. Щоб морально підготуватися до процедури, потрібно дізнатися про неї якнайбільше.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300