Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Композитна реставрація зубів. Коли і як використовується
21.08.2023

Композитна реставрація зубів. Коли і як використовується

Композитна реставрація — це стоматологічна процедура, яка використовується для відновлення функції, цілісності та форми зуба. Структурна втрата зуба зазвичай є наслідком карієсу або зовнішньої травми. Композит – це світлотвердіючий матеріал сумісний з емаллю, який може точно відтворювати колір та форму природних зубів.

Процедура реставрації починається з очищення та підготовки пошкодженого зуба. Далі, композитний матеріал наноситься на зуб у шарах і закріплюється спеціальною лампою, яка активує його полімеризацію та зміцнення. Лікар уважно моделює матеріал, щоб забезпечити правильну форму зуба та хороший контакт з іншими зубами.

Використання композитних матеріалів дає можливість створити довговічну та міцну реставрацію, та ефективно усунути післяопераційну гіперчутливість. Крім того, такі реставрації допомагають запобігти рецидиву карієсу та запальних ускладнень. Дія композитних матеріалів демонструє високу стабільність, сприяючи успішним результатам реставраційних процедур у стоматології.

Різновиди композитних реставрацій

Композитна реставрація зубів представляє ефективні та популярні методи відновлення пошкоджених зубів у стоматології, серед них:

 • Пломби – це один з найпоширеніших методів реставрації, що використовується для відновлення невеликих до середніх каріозних пошкоджень. Лікар за допомогою композитного матеріалу відновлює пошкоджену зубну тканину, відтворюючи її форму та функцію. Композитні пломби є непомітними та естетичними, оскільки відповідають природному кольору зуба.
 • Вкладки – цей вид використовується для відновлення зубів з більш значними пошкодженнями. Наприклад, коли зуб має великий каріозний дефект або слабку структуру.
 • Вініри – це тонкі накладки з композитного матеріалу, які закріплюються на передню поверхню зубів. Вони використовуються для корекції форми, кольору та розміру зубів, покращення естетики усмішки та маскування дефектів. Вініри дозволяють досягти природного та привабливого вигляду зубів з мінімальним втручанням у зубну тканину.

Пломбування глибокого карієсу

Запломбований зуб

Композитна реставрація зубів є популярним методом, оскільки дозволяє ефективно відновлювати зуби з мінімальною втратою зубної тканини. Така реставрація надає природний вигляд та функціональність зубам. І тому є популярним вибором для відновлення естетики та функції зубів.

До встановлення вінірів

Після встановлення вінірів

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Переваги і недоліки реставрації композитом

Використання композитних матеріалів для реставрації зубів має безперечні переваги:

 • Композитний матеріал гарно адаптується до зубних тканин, що забезпечує щільне та герметичне прилягання до зуба. Тим самим знижується ризик повторного карієсу чи потрапляння залишків їжі.
 • Композити мають високу міцність та стійкість до жувальних навантажень, а також кислот та лугів.
 • Вони відтворюють природний колір та вигляд зубів, що робить їх майже невидимими та допомагає покращити зовнішній вигляд усмішки.
 • Композитні матеріали є безпечними для здоров’я, оскільки не містять шкідливих речовин, а також гіпоалергенні і підходять для людей будь-якого віку.

Недоліки композитних пломб:

 • Можуть піддаватися забарвленню під впливом кави, чаю, тютюну.
 • Можуть бути менш ефективними для відновлення великих та глибоких каріозних пошкоджень, оскільки не можуть забезпечити достатню міцність та довговічність для таких випадків.

Враховуючи ці переваги та недоліки, вибір методу реставрації композитом залежить від індивідуальних потреб пацієнта та характеристик пошкодженого зуба. Лише після огляду кваліфікований стоматолог може підібрати найкращий варіант.

Рекомендації після реставрації

Після композитної реставрації слід дотримуватися рекомендацій стоматолога:

 • У перші кілька днів після реставрації варто уникати споживання їжі або напоїв, які можуть забарвити зуби: кава, чай, червона вино, ягоди. А також занадто гарячої чи холодної їжі.
 • При виникненні дискомфорту або надмірної чутливості в перші дні після процедури, можна прийняти легке знеболювальне.
 • Краще уникати жування твердих або липких продуктів, таких як сухарі, іриски або карамель.
 • Слід ретельно доглядати за ротовою порожниною, регулярно чистити зуби.
 • Рекомендовано регулярно відвідувати стоматолога для огляду та професійної гігієни.

Клініка Сопрано у Львові спеціалізується на професійній реставрації зубів. Ми використовуємо тільки високоякісні матеріали від найкращих виробників, що гарантує довговічність та ефективність реставраційних процедур. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням та використовує найновіші технології, щоб забезпечити пацієнтам максимальний комфорт і якісний результат.

Автор: Олена Хрущ

Короткий вміст
Композитна реставрація зубів. Коли і як використовується
Назва статті
Композитна реставрація зубів. Коли і як використовується
Опис
Композитна реставрація — це стоматологічна процедура, яка використовується для відновлення функції, цілісності та форми зуба. Структурна втрата зуба зазвичай є наслідком карієсу або зовнішньої травми. Композит - це світлотвердіючий матеріал сумісний з емаллю, який може точно відтворювати колір та форму природних зубів.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300