Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Лікування періодонтиту
29.08.2023

Лікування періодонтиту

Запалення кореня зуба або періодонтит – це захворювання, яке несе в собі більше, ніж просто неприємний біль. Хоча біль є супутнім періодонтиту, серйозність захворювання не обмежується ним. Інфекція, яка виникає внаслідок цього запалення, може потрапити в організм та викликати ускладнення в найбільш несподіваних місцях – від суглобів до серця.

Причини періодонтиту бувають різні:

 • Запущений карієс або пульпіт може послужити початком для розвитку запалення. Пошкодження тканин дозволяє бактеріям легко проникнути у корінь зуба, і вже звідти вони можуть швидко поширитися в навколишні тканини.
 • Травми кореня зуба, які виникають від несподіваних ударів або навіть систематичного навантаження, також можуть стати початком запалення.
 • Лікарське втручання. Неправильно оброблені кореневі канали, алергічні реакції на ліки або недостатнє усунення інфекції – усе це може викликати запалення кореня зуба.
Чистка каналів і лікування абсцесу

Чистка каналів і лікування абсцесу

В сучасній стоматології існують ефективні методи діагностики та лікування періодонтиту на будь-якій стадії. Важливо звернутися до лікаря при перших ознаках запального процесу, поки стан не погіршився.

Періодонтит: симптоми

Періодонтит – це серйозне захворювання, яке може супроводжуватись неприємними симптомами, серед яких:

 • Сильний біль – найчастіше це один з основних симптомів періодонтиту. Він може бути постійним або пульсуючим, часто посилюється вночі або під час жування.
 • Зуби можуть стати чутливими до холодного чи гарячого, або реагувати на незначні зміни температур.
 • Відчуття пульсації у зубі або в навколишніх тканинах може свідчити про активний запальний процес.
 • Запальний процес може викликати набряк та почервоніння ясен, а також призвести до утворення абсцесу.
 • Періодонтит може впливати на загальне самопочуття, і викликати головний біль, температуру, втрата апетиту та відчуття втоми.
 • Інфекція, яка супроводжує періодонтит, може викликати неприємний запах з рота.
 • Зуб, поруч із яким розвивається періодонтит, може стати рухомим через пошкодження тканин.

Якщо проявляються будь-які з цих симптомів, важливо якомога швидше звернутися до кваліфікованого стоматолога. Вчасна діагностика та лікування періодонтиту можуть врятувати зуби та попередити подальші ускладнення.

Процес лікування зуба

Періодонтит класифікація

Періодонтит – це запальний процес, що впливає на тканини, що оточують зуби, і може проявлятися у різних формах. Залежно від характеру перебігу та клінічних ознак, періодонтити поділяються на гострий та хронічний.

Гострий періодонтит

Гострий періодонтит відзначається різким початком і вираженими симптомами запалення.

Гострий періодонтит має 2 стадії розвитку:

 1. Інтоксикаційна (початкова) фаза – коли пацієнт відчуває постійний ниючий біль і відчуття важкості навколо причинного зуба. Виникають болісні відчуття при натисканні.
 2. Ексудативна фаза при якій біль стає нестерпним і слабшає тільки після прийому знеболюючих препаратів. На цьому можна відчути випирання зуба. Тканини в області запалення набрякають, збільшуються і стають болючими. Також стають больовими і лімфовузли Поява пульсуючого болю свідчить про початок гнійного запального процесу.

Гостра стадія хвороби може тривати від кількох днів до 2 тижнів. Ця форма вимагає негайного лікування, оскільки відсутність терапії може призвести до швидкого поширення інфекції.

Хронічні періодонтити

Хронічні періодонтити відзначаються тривалим та більш помірним запальним процесом. У видах хронічних періодонтитів можна виділити декілька типів, включаючи хронічний фіброзний, гранулематозний і гранулюючий періодонтит.

Хронічний фіброзний періодонтит

Це перша стадія розвитку хронічного захворювання, яка характеризується майже відсутністю симптомів. На цьому етапі пацієнт може не відчувати серйозного дискомфорту, а симптоми можуть бути дуже незначними.

Однак, несприятливі процеси вже розпочалися в тканинах, що оточують зуб. Запалення починає поширюватися на інші тканини. Міцність та еластичність тканин поступово знижується через постійний вплив запальних чинників.

Хронічний гранулематозний періодонтит

Хронічний гранулематозний періодонтит відрізняється утворенням гранульом – малих вузликів на місці запалення, які містять гній.

Поширення гранулом в тканинах призводить до набряку ясен, а також може викликати дискомфорт та біль при натисканні на зуб або м’яких тканин. Гранульоми можуть бути різних розмірів та форм.

Хронічний гранулюючий періодонтит

Хронічний гранулюючий періодонтит характеризується утворенням кісткових капсул, які заповнені гнійним вмістом. Це може викликати деформацію та зміни у структурі щелеп.

Діагностика хронічного періодонтиту може бути викликана труднощами через його неявну симптоматику, яка може нагадувати інші стоматологічні захворювання. Тому важливо при проявах симптомів відразу звернутися до кваліфікованого спеціаліста. Якщо вчасно не почати лікування періодонтит може викликати періостит, що в подальшому призведе до втрати зуба.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Лікування періодонтиту у стоматологічній клініці Сопрано

Стоматологічна клініка Сопрано пропонує комплексний та індивідуальний підхід до лікування періодонтиту. Команда висококваліфікованих стоматологів з великим досвідом роботи готова забезпечити високоякісну та ефективну медичну допомогу.

Під час лікування періодонтиту, стоматологи використовують сучасні методи та обладнання для діагностики та лікування захворювання. Такі як мікроскоп.

Наша мета – не тільки вилікувати періодонтит, а й запобігати подальшому його розвитку та збереженню здоров’я порожнини рота. Після завершення лікування, ми надаємо рекомендації щодо догляду за зубами та яснами, що допоможе запобігти повторному виникненню захворювання.

ЕНДОДОНТІЯ Ціна
Первинна ендодонтія одноканального зуба 5000 грн
Первинна ендодонтія двоканального зуба 7500 грн
Первинна ендодонтія трьохканального зуба 10000 грн
Первинна ендодонтія чотириканального зуба 11500 грн
Вторинна ендодонтія одноканального зуба 6000 грн
Вторинна ендодонтія двоканального зуба 9000 грн
Вторинна ендодонтія трьохканального зуба 12000 грн
Вторинна ендодонтія чотириканального зуба 14000 грн

Автор: Головачов Павло

Короткий вміст
Лікування періодонтиту
Назва статті
Лікування періодонтиту
Опис
Запалення кореня зуба або періодонтит – це захворювання, яке несе в собі більше, ніж просто неприємний біль.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300