Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Лікування стоматиту у дорослих
31.07.2023

Лікування стоматиту у дорослих

Стоматит — це розповсюджена стоматологічна проблема, яка вражає слизову оболонку порожнини рота. Це запалення слизової оболонки (внутрішньої поверхні щік, язика та/або ясен), викликане інфекцією, подразненням або алергією. Ця неприємна хвороба може виникати у дітей та дорослих, призводячи до дискомфорту та болю. Основою успішного лікування стоматиту є вчасна діагностика.

Основні симптоми стоматиту, на які варто звернути увагу:

 • Почуття дискомфорту та болю в порожнині рота. Пацієнт може скаржитися на неприємне печіння або гострий біль у ротовій порожнині, що може ускладнювати прийом їжі та розмову.
 • Виразна запальна реакція на слизовій оболонці рота. Такі ознаки включають почервоніння, набряклість. Також можливе утворення виразок в роті, як правило, всередині губ, щоки або на язиці.
 • У деяких випадках спостерігається утворення білої або сірої плівки на ураженій ділянці слизової. Це може призвести до відчуття сухості в роті та несприятливо позначитися на смакових відчуттях.
 • Ураження, які загоюються протягом 4-14 днів рецидивують, якщо їх не лікувати.
 • Загальне погіршенням самопочуття, втома, слабкість та підвищена температура.
 • У дітей стоматит може викликати відмову від прийому їжі через біль та дискомфорт у роті.

Причини стоматиту

Щоб ефективно лікувати та попереджувати це захворювання, важливо розуміти його причини. Основні фактори, які спричиняють стоматит:

 • Вірусні інфекції, зокрема герпесвіруси (тип 1 і 2).
 • Бактеріальні інфекції, зокрема Streptococcus mutans та інші види бактерій. Ці мікроорганізми можуть заселятися на поверхні зубів та слизовій оболонці рота, викликаючи запальний процес.
 • Механічні пошкодження через недбале чищення зубів, використання жорсткої зубної щітки, укуси щоки або язика. Пошкодження слизової оболонки відкриває доступ для бактерій та вірусів, що можуть спричинити запалення.
 • Гостра алергія або реакція на інгредієнти, що містяться в продуктах для гігієни ротової порожнини, зубних пастах або ротових препаратах.
 • Недостатність вітамінів, зокрема вітаміну групи В та заліза, а також мінералів, таких як цинк.
 • Деякі захворювання, такі як захворювання крові, імунодефіцитні стани, діабет.
 • Стрес та тривога можуть погіршувати імунітет і сприяти розвитку стоматиту.

Домашнє лікування стоматиту може бути неефективним, оскільки вибір неправильних засобів або процедур може погіршити ситуацію. Рекомендується негайно звертатися до лікаря-стоматолога для точної діагностики та призначення відповідного лікування. Спеціаліст може виявити причину стоматиту та надати ефективну медичну допомогу, що допоможе знизити біль, прискорити одужання та попередити можливі ускладнення.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Лікування стоматиту у дорослих

Ефективне лікування стоматиту у дорослих передбачає індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Адже методи терапії можуть відрізнятися в залежності від причини розвитку захворювання. Визначення точної причини стоматиту є важливим завданням лікаря стоматолога.

Перед початком лікування лікар може призначити аналіз крові та мазків з місця виразки, бактеріальний посів та ПЛР-діагностика. Це допоможе визначити оптимальний план лікування для кожного пацієнта. Лікар також повинен звернути увагу на інтенсивність проявів стоматиту, а також на можливі супутні симптоми, які можуть вказувати на загальний стан здоров’я пацієнта.

Кандидозний стоматит лікування

Кандидозний стоматит – це тип стоматиту, який викликається грибковою інфекцією, зазвичай Candida. Основною причиною виникнення кандидозного стоматиту є незбалансованість мікрофлори ротової порожнини, що дозволяє грибкам активно розмножуватися та спричиняти запалення слизової оболонки рота.

Зовнішнім проявом кандидозного стоматиту можуть бути білі або кремові нальоти на слизовій оболонці рота. Ці виразки можуть бути болючими та викликати дискомфорт під час їжі або розмови. У деяких випадках можуть з’являтися червоні плями на слизовій оболонці, які можуть кровоточити.

Для лікування лікар може призначити місцеві антигрибкові засоби у вигляді гелів, мазей або розчинів для обробки порожнини рота. Також можуть застосовуватися системні антигрибкові препарати у випадку серйозніших уражень. При цьому потрібно дотримуватися правильної гігієни ротової порожнини, ретельно чистити зуби та язик. Важливо дотримуватися усіх рекомендацій та призначень лікаря, зокрема щодо прийому препаратів, дієти та контрольних візитів.

Герпетичний стоматит лікування

Герпетичний стоматит – це вид стоматиту, який викликається інфекцією герпесвірусом. Ця інфекція може бути передана через контакт зі слиною чи інфікованими виразками. Зовнішнім проявом герпетичного стоматиту є болючі виразки, що з’являються на слизовій оболонці рота. Вони можуть супроводжуватись печінням та свербіжем.

Лікування герпетичного стоматиту включає прийом антивірусних препаратів або місцевих антигерпетичних мазей для зовнішнього застосування. Для зменшення болю та дискомфорту лікар може призначити знеболюючі мазі або розчини для місцевого застосування. При ефективному лікуванні стоматит проходить за 7-14 днів.

Бактеріальний стоматит лікування

Бактеріальний стоматит – може бути викликаний різними видами бактерій, такими як стрептококові, сифілітичні, туберкульозні. Зовнішніми проявами можуть бути почервоніння та набряк слизової оболонки рота. А також виникнення гноєвих виразок або абсцесів на язиці, яснах чи піднебінні. Ці ураження можуть супроводжуватися болями, печінням та неприємним смаком у роті.

Лікування включає:

 • Прийом антибіотиків.
 • Дренування абсцесів.
 • Прийом знеболюючих засобів.
 • Правильна гігієна ротової порожнини.
 • Збалансована дієта.

Види стоматитів

Також розрізняють стоматити за причинами виникнення та характером ураження. Серед них:

 • Катаральний стоматит – характеризується легким запаленням слизової оболонки рота. Це найлегший вид і лікується за 7-10 днів.
 • Виразковий стоматит – супроводжується утворенням виразок на слизовій оболонці рота і є запущеною формою катарального стоматиту у дорослих.
 • Афтозний стоматит – характеризується утворенням болючих виразок круглої форми з червоним контуром на слизовій оболонці рота.
 • Гангренозний (гнійний) стоматит -є важким та серйозним захворюванням. Хвороба проявляється підвищеною температурою. А запальний процес може впливати на великі області, включаючи верхньощелепні пазухи, щелепні кістки та ясна. А це в свою чергу, може призвести до рухливості зубів, сильної інтоксикації та навіть до летального результату.

Оскільки багато факторів можуть спричинити стоматит, важливо звертатися до кваліфікованого стоматолога. Лише спеціаліст може поставити точний діагноз та визначити найкращий план лікування.

Профілактика стоматиту

Стоматит може бути неприємним захворюванням порожнини рота, але за допомогою правильних профілактичних заходів його можна уникнути. Або ж зменшити ризик його виникнення. Для профілактики рекомендується:

 • Вести здоровий спосіб життя, включаючи регулярну фізичну активність, правильне харчування та уникнення шкідливих звичок.
 • Регулярне чищення зубів після прийому їжі та перед сном. Також рекомендується регулярно відвідувати стоматолога для професійного очищення зубів та огляду.
 • Якщо пацієнт страждає від алергії, краще уникати контакту з алергенами.
 • Якщо є схильність до виникнення стоматиту або певні проблеми з порожниною рота, потрібно звертатися до стоматолога для медичних оглядів та консультацій.

Раннє виявлення можливих проблем і їх належне лікування допоможуть попередити розвиток стоматиту та інших захворювань. Регулярний контроль за станом рота та правильний догляд допоможуть забезпечити здоровий і яскраву усмішку протягом усього життя.

Автор: Хрущ Олена

Короткий вміст
Лікування стоматиту у дорослих
Назва статті
Лікування стоматиту у дорослих
Опис
Стоматит — це розповсюджена стоматологічна проблема, яка вражає слизову оболонку порожнини рота. Це запалення слизової оболонки (внутрішньої поверхні щік, язика та/або ясен), викликане інфекцією, подразненням або алергією. Ця неприємна хвороба може виникати у дітей та дорослих, призводячи до дискомфорту та болю. Основою успішного лікування стоматиту є вчасна діагностика.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300