Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Оголення шийки зуба (клиновидний дефект): причини та лікування
24.07.2023

Оголення шийки зуба (клиновидний дефект): причини та лікування

Оголення шийки зуба – це некаріозна втрата структури зуба в місці з’єднання зуба та ясен. Пошкодження має клиноподібну форму – звідси і назва – клиноподібний дефект.

Найчастіше захворювання вражає фронтальні зуби в зоні посмішки. Спочатку дефект має невеликі розміри. Однак, згодом збільшується, спричиняючи почуття дискомфорту біля ясен та больові відчуття. Розвиток клиновидного дефекту зустрічається у різному віці, однак найчастіше такий діагноз ставлять людям старшого і похилого віку.

 

Клиновидний дефект

Дуже важливо розпізнати ознаки оголення коренів зубів та негайно звернутися до стоматолога. Оскільки цей дефект може призвести до рецесії ясен і стати причиною втрати зубів або розвитку карієсу.

Симптоми клиновидного дефекту:

 • Клиноподібна форма відколу біля лінії ясен;
 • Пожовтіння або потемніння на краї сколу;
 • Чутливість зубів до гарячого та/або холодного;
 • Дискомфорт при чищенні зубів.

Помітити початкову стадію захворювання майже не можливо. Діагностувати початок розвитку захворювання може лише стоматолог за допомогою оптичного обладнання.

Симптоми оголення кореня зуба з’являються вже на поверхневій або середньо вираженій стадії. Тоді тріщини клиновидної форми мають розмір до 3,5 мм, зуби стають більш чутливими. Також може спостерігатись пожовтіння дентину.

На глибокій стадії ураження клиноподібний дефект зубів стає помітним оточуючим, скол має розмір до 5 мм вглиб і зуб стає дуже чутливим до будь-яких подразників.

Причини виникнення клиновидного дефекту

Проявлення клиноподібного дефекту на зубах насправді не від карієсу, чи дії абразивних зубних паст або хімічного ураження емалі. Першопричина цього дефекту полягає у порушенні прикусу, а саме:

 • Діагностовані проблеми з оклюзією (правильним змиканням зубів), але не проводилося ортодонтичне лікування;
 • Нерівномірне розподілення навантаження на зуби під час жування.
 • Швидке зношування зубів, що піддаються найбільшому механічному впливу, і внаслідок цього утворюється плоскість на краях зубів.
 • Збільшене навантаження призводить до ушкодження емалі, особливо в тонких ділянках, таких як пришийкова область.
 • На емалі з’являються мікротріщини, які в результаті розвиваються у клиноподібний скол.

Іноді розвитку дефекту може сприяти кілька факторів. Крім того, оголення зубів може виникнути разом з іншими стоматологічними проблемами. Тому при перших ознаках важливо звертатися до стоматолога для огляду та лікування.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Оголення шийки зуба: лікування

Ефективне лікування оголення шийки зуба залежить від загального стану ясен та пошкодженого зуба. Тому можливі різні методи лікування:

 • На початковій стадії часто можуть призначати аплікації для ремінералізації та зміцнення тканин зубів.
 • У випадку виявлення інфекції в ділянці оголення шийки зуба, необхідно провести лікування та пломбування. Це сприятиме відновленню структури зуба та запобіганню подальшого розповсюдження інфекції.
 • У випадку травматичного оголення може знадобитися хірургічне втручання. Це дозволить відновити природну структуру шийки зуба та захистити її від подальших ушкоджень.
 • При виявлені ортодонтичних кишень біля оголеної шийки зуба рекомендується глибока професійна чистка. Цей метод допоможе видалити зубний наліт і бактеріальні відкладення, що сприятиме здоров’ю ясен.
 • Якщо оголення шийки зуба призводить тільки до естетичного дискомфорту, можна розглянути встановлення вінірів або коронок. Ці стоматологічні процедури дозволяють відновити не тільки естетику, але й функціональність пошкодженого зуба.

При клиновидному дефекті зубів також важливо лікувати не лише наслідки, але і причини його розвитку. Тому необхідно пройти огляд в ортодонта, котрий зможе діагностувати та провести лікування неправильного прикусу.

Для профілактики клиновидного дефекту рекомендуються регулярні огляди в стоматолога, вчасна корекція прикусу та правильна гігієна ротової порожнини. Важливо зазначити, що вчасне діагностування проблеми відіграє вирішальну роль. Чим раніше проблема буде виявлена, тим ефективніше та менш інвазивне буде лікування.

При перших проявах клиновидного дефекту зубів ви можете звернутись в клініку Soprano Dental House. В процесі лікування ми використовуємо сучасні технології та інноваційні методи, що дозволяє досягати відмінних результатів.

Автор: Стасула Павло

Короткий вміст
Оголення шийки зуба (клиновидний дефект): причини та лікування
Назва статті
Оголення шийки зуба (клиновидний дефект): причини та лікування
Опис
Оголення шийки зуба – це некаріозна втрата структури зуба в місці з’єднання зуба та ясен. Пошкодження має клиноподібну форму - звідси і назва - клиноподібний дефект.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300