Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Пародонтоз і пародонтит, що не так з яснами?
05.06.2023

Пародонтоз і пародонтит, що не так з яснами?

Пародонтоз і пародонтит – два різні захворювання ротової порожнини. Дуже часто ці діагнози плутають через схожі назви. Однак, вони відрізняються клінічними проявами та методами лікування.

Пародонтоз – захворювання, під час якого край ясенної тканини, що оточує зуби,опускається, оголюючи більшу частину зуба або кореня. Під час пародонтозу між зубами та лінією ясен утворюються «кишені» в яких накопичуються хвороботворні бактерії. Якщо вчасно не розпочати лікування, структура зубів може серйозно зруйнуватись, що зрештою призведе до втрати зуба.

Найбільш очевидною ознакою пародонтозу є оголення кореня зуба. Інші симптоми включають:

 • Біль або дискомфорт біля лінії ясен;
 • Чутливість до тепла, холоду і солодкого;
 • Больові відчуття під час чищення зубів.

Основна причина пародонтозу – генетична схильність, травма, недостатня кількість ясенної тканини.

Пародонтит – це хронічне запальне захворювання, яке викликається бактеріями, спричиняє руйнування опорного апарату зуба та може призвести до його втрати. Пародонтит завжди починається із запалення ясен, відомого як гінгівіт. Захворювання супроводжується почервонінням або набряком ясен і кровотечею під час чищення зубів або відкушування їжі. Потім це запалення може поширюватися нижче ясен і вздовж коренів зубів. Це може призвести до сильного пошкодження тканин навколо зубів і опорної кістки. Зуби починають розхитуватися і з часом можуть бути втрачені.

Симптомами пародонтиту є:

 • Почервоніння та набряклість ясен;
 • Кровоточивість;
 • Підвищена чутливість;
 • Неприємний запах з рота;
 • Біль та дискомфорт при пережовуванні їжі;
 • Розхитані зуби;
 • Зміна положення зубів.

Основна причина розвитку пародонтиту – це скупчення зубного нальоту, що містить велику кількість бактерій.

 

Пародонтоз і пародонтит: різниця

 

Відмінність Пародонтоз Пародонтит
Суть захворювання Оголення шийки та кореня зуба. Запальний процес тканин пародонту часто викликаний бактеріями
Причина Генетична схильність, травма, порушення роботи імунітету, імунодефіцитні стани Недостатня гігієна, неякісне протезування чи імплантація, травма, гормональні порушення, гіповітаміноз.
Основні симптоми Оголення зуба, недостатня кількість ясенної тканини, підвищена чутливість, Почервоніння та набряклість ясен, чутливість та нагноєння.
Формування “кишень” Не утворюються пародонтальні “кишені” (в більшості випадків) Формуються глибокі ясенні “кишені”
Рухомість зубів Виникає на пізньому етапі атрофії кісткової тканини Зуб може розхитатись швидко внаслідок швидкого розвитку захворювання
Характер захворювання Хронічний Розрізняють гострий і хронічний пародонтит
Локалізація Може вражати всі зуби верхньої та нижньої щелепи Може бути локалізованим і вражати лише 1-2 зуба. Також розрізняють генералізований пародонтит.
Лікування Комплексне лікування спрямоване на відновлення ясенної тканини Глибока чистка(кюретаж) або ж клаптеві операції

Лікування захворювань ясен народними засобами в домашніх умовах

Пародонтоз – серйозне стоматологічне захворювання, тому лікування в домашніх умовах неможливе. Адже професійне лікування засноване на комплексному підході і відбувається у кілька етапів.

Пародонтит теж є серйозним захворюванням, яке вимагає компетентного стоматологічного втручання. Однак, деякі люди намагаються вилікувати пародонтит самостійно в домашніх умовах. Дуже поширеними методами є ополіскування ротової порожнини відварами різних трав (ромашка, календула, шавлія). Інколи використовують розчин соди. Все це лише тимчасовий захід для зняття запального процесу.

Часто пацієнти використовують різні абразивні зубні пасти для очищення зубного каменю. Однак таке рішення швидше використовується для профілактики пародонтиту, аніж для лікування.

На жаль, домашні методи лікування пародонтиту не є ефективними і не здатні забезпечити повне одужання. Хоча дещо може  здатись дієвим і симптоми зникають, але важливо розуміти, що пародонтит – це складне захворювання. Воно потребує професійної діагностики та індивідуального підходу до лікування.

Невдале самолікування може призвести до подальшого прогресування хвороби та ускладнень. Важливо розуміти, що пародонтит вимагає комплексного підходу, який включає професійне чищення зубів, лікування запального процесу, а також контроль за гігієною порожнини рота.

Стоматолог має необхідні знання та досвід, щоб правильно діагностувати та лікувати пародонтит, враховуючи індивідуальні особливості кожного пацієнта. Він також зможе надати необхідну інформацію та поради щодо гігієни порожнини рота, що є важливим елементом успішного лікування пародонтиту.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Лікування рецесії ясен і ортодонтичне лікування пародонтозу

Лікування пародонтозу передбачає комплексний підхід і базується на стадії розвитку захворювання та на загальний стан організму пацієнта. Початковим етапом лікування є пародонтологічна чистка. Вона спрямована на видалення зубних каменів та очищення пародонтальних кишень.

Сучасні методи лікування пародонтозу включають фізіотерапію, процедури, направлені на покращення кровообігу в яснах і відновлення атрофованої тканини.

Також лікар також може призначити препарати, що стимулюють метаболізм. У деяких випадках, призначаються спеціальні вітамінні комплекси або навіть гормональні препарати для підтримки організму пацієнта під час лікування.

Якщо пародонтоз супроводжується розбіжністю зубного ряду, може знадобитися протезування. У деяких випадках може знадобитись пластика м’яких тканин ротової порожнини.  В індивідуальних випадках проводять шинування та фторування зубів.

Після лікування пародонтозу важливо ретельно доглядати за ротовою порожниною. А також регулярно відвідувати стоматолога для професійного огляду та гігієни.

Лікування пародонтиту

Лікування пародонтиту залежить від ступеня захворювання та індивідуальних особливостей організму.

Легкий та середньої важкості пародонтит можна вилікувати консервативними методами, а саме:

 • Пародонтологічна чистка, яка спрямована на видалення зубного каменю.
 • Лікування антибіотиками та знеболювальними препаратами. Це допомагає позбутись бактерій, зняти запальний процес та зменшити больові відчуття.
 • Закритий кюретаж – очищення пародонтальних кишень без порушення цілісності ясен.

Якщо пародонтит у важкій стадії, то лікар може призначити:

 • Відкритий кюретаж – очищення пародонтальних кишень шляхом підрізання ясенного клаптя. Проводиться в тому випадку, коли пародонтальна кишеня більше 5 мм.
 • Трансплантація м’яких тканин. Допомагає зменшити подальшу втрату ясенної тканини, покрити оголені корені та надати зубам кращого вигляду.
 • Кісткова пластика. Цю процедуру проводять, коли пародонтит руйнує кістку навколо кореня зуба. Кістковий трансплантат допомагає запобігти втраті зуба, утримуючи його на місці.
 • Видалення зуба. Застосовується у дуже складних випадках, коли зуб врятувати неможливо.

Для запобігання захворювання пародонтозу і пародонтиту важливо дотримуватись ретельної гігієни ротової порожнини та регулярно відвідувати стоматолога.

Вчасне виявлення захворювання допоможе запобігти розвитку ускладнень та зберегти зуби.

Клініка Soprano Dental House пропонує сучасне лікування пародонтозу і пародонтиту. Ми проводимо лікування за міжнародними стандартами та використовуємо анестезію для безболісного проведення процедур, а також сучасне обладнання: мікроскоп, п’єзотом, лазер. Вже на першій консультації лікар проведе огляд та складе детальний план лікування.

Автор: ХРУЩ ОЛЕНА

Короткий вміст
Пародонтоз і пародонтит, що не так з яснами?
Назва статті
Пародонтоз і пародонтит, що не так з яснами?
Опис
Пародонтоз і пародонтит - два різні захворювання ротової порожнини. Дуже часто ці діагнози плутають через схожі назви. Однак, вони відрізняються клінічними проявами та методами лікування. 
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300