Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Пломбування каналів зуба
18.04.2023

Пломбування каналів зуба

Лікування та пломбування кореневих каналів – це процедура, яка використовується для відновлення сильно зруйнованого або інфікованого зуба. Під час процедури лікування кореневих каналів видаляють нерв і пульпу зуба, а внутрішню частину зуба очищають і пломбують.

У цій статті ми детально розповімо про важливість лікування і пломбування кореневих каналів. А також про сучасні методики проведення процедури.

Пломбування каналів як частина ендодонтичного лікування

Лікування кореневих каналів проводиться фахівцями-ендодонтистами. В процесі уражену та запалену пульпу та нерв видаляють з кореневого каналу зуба. Це дозволяє запобігти повторному запаленню зуба та уникнути його видалення.

Процедура також включає в себе очищення і формування внутрішньої частини кореневого каналу, потім пломбування і закриття простору. Після чого стоматолог встановлює коронку на зуб, щоб захистити його і відновити його початкову функцію.

Як відбувається лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів включає наступні етапи:

 • Первинна консультація, огляд, призначення додаткових методів дослідження (КТ, рентген), складання плану дослідження;
 • Проведення рентгену або КТ, щоб дослідити ділянку, яка потребує видалення пульпи та нервів;
 • Знеболення зуба та прилеглої ділянки за допомогою місцевої анестезії;
 • Оточення зуба бар’єром, який захищає ясна та решту ротової порожнини;
 • Свердління ураженої тканини, щоб дістатися до пульпи, очищення кореня зуба від будь-яких інфікованих, відмерлих або заражених тканин.
 • Очищення кореневого каналу спеціальними хімічними речовинами, щоб забезпечити видалення залишків запалених тканин і бактерій.
 • В деяких випадках потрібна тимчасова обтурація кореневих каналів спеціальними лікувальними препаратами;
 • Далі тимчасова пломба замінюється на постійну та встановлюється коронка.
Чистка каналів зуба

Видалення та чищення каналів

Пломбування каналів є одним з етапів ендодонтичного лікування, що полягає у заповненні кореневих каналів зуба спеціальним матеріалом. Цей процес є ключовим для збереження зуба. Оскільки чистка та пломбування каналів запобігає розвитку бактеріальної інфекції та подальшого поширення її по кореневому каналу.

Лікування під мікроскопом

Лікування каналів зуба під мікроскопом є однією з новітніх технологій в ендодонтичній практиці. Вона дозволяє лікареві детально оглянути кореневі канали зуба і забезпечити їх повне очищення та заповнення. Цей метод є найбільш точним та ефективним способом лікування.

Однією з ключових переваг лікування каналів зуба під мікроскопом є зменшення ризику ушкодження здорових тканин навколо кореневого каналу зуба. Завдяки підвищеній точності мікроскопа, лікар може зосередитися тільки на патологічних зонах каналу.

Лікування каналів під мікроскопом

Дентальний мікроскоп

Також ендодонтичне лікування під мікроскопом дуже точне. Зубний канал повністю очищається від уражених тканин, навіть у важкодоступних місцях. Така ретельна обробка дозволяє мінімізувати ризик ускладнення чи розвитку рецидиву. Ще одним важливим етапом лікування є обтурація кореневих каналів, про що розповідаємо далі.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Тимчасова і постійна обтурація кореневих каналів

В процесі лікування кореневих каналів зуба після видалення зараженої пульпи та інших тканин проводиться їх пломбування. Ця процедура зазвичай виконується у два етапи – тимчасова обтурація та постійна обтурація. Взагалі, обтурація в стоматології – це процедура заповнення порожнини, що залишилася в зубі після видалення пошкодженої тканини. Цей процес також відомий як пломбування зубів. Під час обтурації стоматолог використовує спеціальний матеріал, який заповнює порожнину.

Тимчасова обтурація кореневих каналів – це заповнення каналів зуба лікувальними, антибактеріальними препаратами. Ця процедура виконується після того, як зуб було очищено від зараження та готується до постійної обтурації. Тимчасовий пломбувальний матеріал надає терапевтичну та лікувальну дію.

Постійна обтурація кореневих каналів є важливою частиною ендодонтичного лікування. Вона дозволяє запобігти повторному зараженню каналів зуба та зберегти його функцію в системі ротової порожнини. Під час процедури ендодонт вводить заповнювальний матеріал в канали зуба. В сучасній стоматології існує декілька методів пломбування кореневих каналів зуба, серед яких:

 • Пломбування каналів гутаперчею. Цей метод є найпоширенішим і полягає в використанні розігрітої гутаперчі, яка проникає в мікроскопічні розгалуження і повністю повторює їх форму. Після застигання гутаперча стає дуже міцною, не змінює форму і забезпечує герметичність.
 • Метод вертикальної конденсації гутаперчі. Цей метод використовується при лікуванні каналів зуба з більшою кількістю коренів. При цьому в канал вводиться гаряча гутаперча і  використовуються спеціальні штифти.
 • Метод латеральної конденсації з використанням гутаперчевих штифтів.
 • Метод центрального штифта, або одного конуса. Принцип методу полягає у формуванні кореневого каналу у вигляді конуса, закріплення штифтів необхідного діаметру та заповнення порожнечі гутаперчею. Цей метод найчастіше використовується в тому випадку, якщо кореневий канал рівний і широкий.
Запломбований зуб

Запломбований зуб

Варто зазначити, що лікар підбирає метод пломбування зубних каналів індивідуально для пацієнта.

Вартість лікування

Вартість пломбування каналів зуба залежить від декількох факторів, таких як складність випадку, прайсу стоматологічної клініки, матеріалів та методик лікування. Також на ціну може впливати необхідність додаткових процедур.

В клініці Soprano Dental House вартість ендодонтичного лікування формується ще під час первинного огляду. Ціна фіксується і не змінюється в процесі лікування. Актуальна ціна на ендодонтичне лікування та пломбування кореневих каналів вказана на сайті.

Звертайтесь до стоматологічної клініки Soprano Dental House, щоб вилікувати кореневі канали швидко, комфортно та безболісно.

Автор: ХРУЩ ОЛЕНА

Короткий вміст
Пломбування каналів зуба
Назва статті
Пломбування каналів зуба
Опис
Лікування та пломбування кореневих каналів - це процедура, яка використовується для відновлення сильно зруйнованого або інфікованого зуба. Під час процедури лікування кореневих каналів видаляють нерв і пульпу зуба, а внутрішню частину зуба очищають і пломбують. 
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300