Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Рецесія ясен: причини розвитку, способи лікування і профілактика
10.07.2023

Рецесія ясен: причини розвитку, способи лікування і профілактика

Рецесія ясен (опущення ясен) — це патологічна зміна, коли край тканини ясен, що оточує зуби, зменшується, оголюючи корінь зуба. Ця проблема має не тільки косметичні наслідки, але також може призводити до різних негативних наслідків для здоров’я порожнини рота.

Рецесія

Крім зовнішнього вигляду усмішки, опущення ясен може спричиняти такі проблеми, як збільшена чутливість зубів. Оголені зубні корені стають більш чутливими до температурних змін та харчових подразників.

Симптоми рецесії ясен

Симптоми рецесії ясен можуть трохи відрізнятись в залежності від стадії та важкості захворювання. Однак, основні ознаки рецесії включають:

 • Оголення зубних коренів. Одним з основних симптомів рецесії ясен є зменшення розміру тканини ясен, що призводить до видимого оголення зубних коренів. Зуби можуть виглядати довшими, а край ясен може бути відступлений від природного положення.
 • Чутливість зубів. Корені зубів містять тисячі мікроскопічних каналів, які сполучають зубну порожнину з нервовою системою. Коли ці канали відкриті, зміни температури або харчові подразники можуть спричиняти біль або дискомфорт.
 • Рецесія ясен може призводити до запалення та підвищеної кровоточивості ясен. Під час чищення зубів або жування твердої їжі можна помітити кров.
 • Нагромадження бактерій і зубного нальоту в районі опущених ясен може призводити до несвіжого подиху.
 • Рецесія ясен може мати косметичні наслідки, оскільки вона призводить до зміни вигляду усмішки. Відкриті зубні корені та відступлений край ясен можуть зробити посмішку менш привабливою.

Рецесію ясен необхідно лікувати одразу. При появі перших симптомів варто звертатися до стоматолога. Якщо вчасно не вжити заходів, то патологія загостриться і призведе до таких серйозних наслідків, як втрата зубів.

Причини опущення ясен

Рецесія ясен має багато причин. Найбільш серйозним є пародонтоз. Серед інших причин:

 • Наліт і камінь.
 • Неправильний прикус.
 • Деякі пацієнти можуть мати генетичну схильність до розвитку рецесії ясен. Вони мають недостатню кількість тканини ясен або їх слабку структуру.
 • Надмірне чищення ротової порожнини може пошкодити ясна.
 • Травма м’яких тканин. Відбувається це в основному в результаті неякісного протезування. Якщо коронка встановлена неправильно, вона буде нависати на зубі і травмуватиме ясна. Непрофесійне видалення зуба також провокує захворювання.
 • Неправильне ортодонтичне лікування.
 • Серйозний запальний процес.
 • Деякі захворювання, такі як діабет, серцево-судинні захворювання та імунодефіцитні стани, можуть збільшити ризик розвитку рецесії ясен.

При вчасному зверненні до лікаря за допомогою, проблема рецесії ясен часто вирішується легко і повністю.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Рецесія ясен: лікування

В сучасній стоматології лікування рецесії ясен залежить від причини та ступеню захворювання. Можливо кілька варіантів лікування:

 • Стоматолог може провести професійну чистку зубів, щоб видалити зубний наліт та камінь, які можуть призводити до запалення ясен. Це може допомогти зупинити прогрес рецесії та покращити стан ясен.
 • Терапевтичне лікування запалення ясен. Призначається у випадку, коли рецесія супроводжується запаленням. Стоматолог може призначити антибактеріальні препарати, антибіотики чи полоскання антисептичними розчинами.
 • Хірургічні методи. Застосовується у тих випадках, коли рецесія ясен є важкою або прогресує. Тоді лікар може призначити пластику ясен. Під час процедури хірург пересаджує тканину з іншої ділянки ротової порожнини на місце оголених зубних коренів. Або ж провести процедуру регенерації пародонта (відновлення втрачених тканин).

Варіанти лікування рецесії ясен слід обов’язково обговорити зі стоматологом. Наскільки швидко лікування ясен дасть позитивний ефект, залежить від особливостей кожного конкретного випадку. А також від того, наскільки точно і правильно пацієнт дотримується рекомендацій.

Профілактика рецесії ясен

Профілактика рецесії ясен грає важливу роль у збереженні здоров’я ясен та пародонту. Ось деякі рекомендації щодо профілактики рецесії ясен:

 • Регулярне та правильне чищення зубів двічі на день допомагає уникнути накопичення зубного нальоту та запалення ясен.
 • Регулярні візити до стоматолога допомагають виявляти проблеми з яснами на ранніх стадіях та вчасно лікувати їх.
 • Куріння може погіршувати стан ясен та сприяти розвитку рецесії. Обмеження споживання алкоголю також сприяє здоров’ю ясен.
 • Правильне харчування, багате на фрукти, овочі, цільні злаки та білки, сприяє загальному здоров’ю ясен і тканин пародонту.
 • При будь-яких ознаках запалення ясен, слід відразу звернутися до стоматолога для професійного лікування.

Soprano Dental House – клініка, де працює професійна команда стоматологів, яка використовує сучасні технології лікування. Ми пропонуємо широкий спектр послуг, включаючи лікування рецесії ясен, забезпечуючи індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

При виникненні перших симптомів рецесії ясен рекомендуємо записатись на консультацію зі спеціалістом клініки.

Автор: Стасула Павло

Короткий вміст
Рецесія ясен: причини розвитку, способи лікування і профілактика
Назва статті
Рецесія ясен: причини розвитку, способи лікування і профілактика
Опис
Рецесія ясен (опущення ясен) — це патологічна зміна, коли край тканини ясен, що оточує зуби, зменшується, оголюючи корінь зуба. Ця проблема має не тільки косметичні наслідки, але також може призводити до різних негативних наслідків для здоров'я порожнини рота.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300