Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Що краще імпланти чи зубний міст?
15.04.2023

Що краще імпланти чи зубний міст?

У разі втрати або видалення зубів пріоритетом є відновлення функціональності. Їх відсутність може вплинути на самооцінку та впевненість у собі, а також може змінити форму обличчя та набути труднощів з прийомом їжі. Два найпоширеніші рішення для цих проблем – це зубні імплантати та мости.

Може здатися, що зубні імплантати і мости схожі, обидва варіанти дуже сильно відрізняються технічно. При пошуку правильного рішення для заміни відсутніх зубів, важливо знати більше про ці відмінність та основні переваги кожного.

Зубний імплантат – це титановий штифт, що діє як корінь зуба і підтримує коронку. Його хірургічним шляхом вводять у щелепну кістку. Потім він зростається з щелепною кісткою та забезпечує надійну фіксацію в потрібному положенні. Після завершення процесу остеоінтеграції до каркасу штифта кріпиться абатмент. Він виступає над лінією ясен, щоб забезпечити місце для встановлення зубної коронки.

Зубний імплантат

Зубний імплантат

Зубний міст теж використовується для заповнення місця відсутнього зуба. Як випливає з назви, він перекриває проміжок між зубами, що утворився внаслідок відсутності зуба. Міст повинен бути закріпленим на одному або декількох сусідніх здорових зубах, які необхідно попередньо обточити, щоб вони слугували опорою. Це дозволяє конструкції витримувати щоденні жувальні навантаження. На відміну від імплантатів, мостовидні протези не замінюють корінь.

Зубний міст

Зубний міст

Варто зауважити, що встановлення зубного імплантату чи моста передбачають стоматологічного втручання. І перед будь-яким втручанням з відновлення зубного ряду, проводиться лікування зубів та ясен. Оскільки, в ротовій порожнині не повинно бути запальних процесів. Давайте детальніше розберемо у чому різниця між встановленням зубного моста та імплантацією.

Різниця між імплантацією та встановленням моста

Імплантація та встановлення моста – це два різних методи для заміни відсутніх зубів. Основні відмінності наведені нижче:

1.Проведення процедури

Як сказано вище, зубний міст кріпиться на здорові зуби. Під час вашого першого візиту для встановлення моста стоматолог готує сусідні зуби. Підготовка включає в себе видалення частини емалі та обточування для зміни контуру. Це робиться для того, щоб звільнити місце для коронки, яку стоматолог надягає на них.

Наступним етапом є зняття відбитків зубів, щоб використати їх як модель, за якою виготовляються протези в лабораторії. На цей період буде встановлений тимчасовий міст. Під час другого візиту стоматолог зніме тимчасовий і встановить виготовлений постійний міст. Також перевірить його і відрегулює, щоб забезпечити правильне прилягання. Зубний міст дозволяє відновити один або декілька втрачених зубів.

Хоча сама процедура встановлення моста менш інвазивна, ніж імплантація, класичний метод його встановлення передбачає обточування здорових зубів. Тому вони більш вразливі до карієсу. Якщо термін служби моста закінчується, в ньому можуть з’явитися тріщини. Через них можуть проникати бактерії, які інфікують зуби. Ось чому сучасна стоматологія рекомендує зубні імпланти як альтернативу відновлення втрачених зубів.

Процедура імплантації трохи складніша і потребує хірургічного втручання. Щоб встановити імплантат, стоматолог робить надріз у яснах, а потім створює невеликий отвір у щелепній кістці. Імплантат встановлюється в цей отвір, і протягом декількох місяців він зростається з кісткою. Після успішного зрощення імплантату з кісткою на нього встановлюють абатмент і зубну коронку. У разі відсутності всіх зубів є можливість встановити міст на імплантатах. Сучасні технології All-on-4 або All-on-6 дозволяють відновити весь зубний ряд.

2.Тривалість лікування

Імплантація може тривати 3-6 місяців, оскільки імплантат має зростися з кісткою щелепи, перш ніж можна буде додати абатмент і зубну коронку. Якщо у пацієнта недостатня щільність щелепної кістки, може знадобитися синус-ліфтинг або нарощення кісткової тканини. Це збільшить тривалість лікування.

Встановлення зубного моста відбувається набагато швидше і, зазвичай, займає декілька тижнів.

3.Типи зубних імплантатів та мостів

Існують різні види та марки імплантатів. Однак, незалежно від виду імплантати, а точніше стрижень та абатмент виготовляються з біоінертного титану. Коронка може бути виготовлена з кераміки, металокераміки або цирконію.

Зубні мости також виготовляються з металокераміки, кераміки та цирконію. Якщо говорити про гіпоалергенність, то найкраще обирати коронки з цирконію. Вони найбільш схожі з природними зубами, дуже міцні та стійкі до окислення. Коронки з металокераміки іноді можуть викликати подразнення чи алергічні реакції.

4.Природний вигляд

Обираючи зубний міст або імплант, одна з головних речей, яку слід враховувати, це зовнішній вигляд. Зубні імплантати виглядають більш природно. Вони ідеально прилягають до ясен, тоді як міст може бути помітний. До того ж, імплантати є найбільш комфортним рішенням. Після встановлення вони відчуваються так само як природні зуби і є такими ж міцними.

Міст на імплантатах

Міст на імплантатах

5.Довговічність

Іншим ключовим фактором у порівнянні моста з імплантатом є довговічність. Імпланти надійно фіксуються у щелепній кістці, і прослужать пацієнту понад 20 років.

Зубні мости необхідно замінювати приблизно кожні 10 років та потрібна ретельна гігієна ротової порожнини. При цьому здорові зуби на яких закріплений міст можуть бути пошкоджені карієсом.

6.Вартість

Встановлення зубного моста часто є дешевшим варіантом, ніж імплантація. Імплантати обійдуться значно дорожче, ніж міст. Однак, враховуючи їх довговічність порівняно з мостом, імплантати обійдуться дешевше в довгостроковій перспективі.

Загалом, при виборі “міст або імплант на передні чи жувальні зуби” варто обирати імпланти, враховуючи фізіологічні та естетичні переваги. Мости розглядають як альтернативу.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Міст адгезивний і мерілендський

Міст адгезивний і мерілендський – це також методи, які використовуються при відсутності одного або кількох зубів в порожнині рота. У випадку адгезивного моста сусідні здорові зуби теж стають опорою для відновлення втраченого. Проте кріплять його не зверху на опорні зуби, а до внутрішньої частини, на балкову конструкцію, на клей чи методом шинування. Адгезивний мостоподібний протез встановлюється не назавжди, приблизно через 5-10 років його доведеться міняти.

Міст адгезивний

Міст адгезивний

Адгезивний міст Меріленд (мерилендський міст) – це ортопедична конструкція зі скловолоконних і композитних матеріалів на металевому каркасі. Також кріпиться на опорні зуби  за допомогою спеціальних джгутів. Хоча мости можуть бути ефективним методом заміни відсутнього зуба, вони також мають свої недоліки. Один з найбільш серйозних недоліків полягає у тому, що сусідні здорові зуби задіюються в процесі їх встановлення. Це може призвести до їх пошкодження в майбутньому.

Оскільки, адгезивні мостоподібні зубні протези менш міцні, найчастіше їх використовують в якості тимчасового рішення двоетапної дентальної імплантації.

Мостоподібний протез на імплантатах або як відновити зубний ряд при відсутності зубів

Коли у верхній або нижній щелепі відсутні зуби, відновити їх можна за допомогою технології All-on-4 та All-on-6. Це технологія встановлення 4 або 6 імплантатів, на який кріпиться мостоподібний протез. На відміну від методу All-on-4, в All-on-6 додатково встановлюються 2 імплантати в області молярів. За допомогою моста з опорою на імпланти досягається ідеальна естетика. При цьому імплантати встановлюються в передній відділ верхньої або нижньої щелепи.

Імплантація беззубих щелеп ALL-ON-4

Імплантація беззубих щелеп ALL-ON-4

Дуже важливою особливістю є те, що цю процедуру можна проводити пацієнтам з недостатньою кількістю кісткової тканини. А також дозволяє за один візит відновити 10-12 зубів на одній щелепі.

Переваги технології All on 4/All on 6:

  • незнімна ортопедична конструкція, яку пацієнт відчуває як власні зуби;
  • відсутній дискомфорт чи подразнення, як при знімному протезі;
  • досягається природна естетика;
  • полегшується функція жування і мови;
  • має тривалий термін експлуатації (більше 20 років);
  • бюджетніша, аніж класичний варіант протезування.
Імплантація беззубих щелеп ALL-ON-6

Імплантація беззубих щелеп ALL-ON-6

Залишились сумніви щодо методики відновлення втрачених зубів чи які імпланти ставити? Отримайте консультацію у нашого спеціаліста. Soprano Dental House допоможе повернути яскраву усмішку та впевненість у собі.

Автор: СТАСУЛА ПАВЛО

Короткий вміст
Що краще імпланти чи зубний міст?
Назва статті
Що краще імпланти чи зубний міст?
Опис
У разі втрати або видалення зубів пріоритетом є відновлення функціональності. Їх відсутність може вплинути на самооцінку та впевненість у собі, а також може змінити форму обличчя та набути труднощів з прийомом їжі. Два найпоширеніші рішення для цих проблем - це зубні імплантати та мости.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

  • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
  • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300