Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Що краще ставити на передні зуби вініри чи коронки?
22.05.2023

Що краще ставити на передні зуби вініри чи коронки?

Вініри та коронки — це типи зубних реставрацій, які покращують вигляд і функцію зубів. Основна відмінність між ними полягає в технології встановлення. Залежно від індивідуальних потреб пацієнта, стоматологи можуть встановити коронки чи вініри на передні зуби.

Показаннями до встановлення коронок на передні зуби є сильне пошкодження зубів внаслідок карієсу, тріщини чи розколу. Також після лікування коренів зуба, для відновлення форми, функції та міцності.

Вініри встановлюються коли передні зуби мають косметичні дефекти або змінили забарвлення. Також показанням до їх встановлення є покращення форми, кольору та загального вигляду.

Вініри і коронки у більшості випадків виготовляються відповідно до кольору решти зубів. Після їх встановлення важко знайти відмінності. В плані догляду вони практично однакові. Необхідно чистити ротову порожнину двічі на день, користуватись гігієнічним ополіскувачем. Також знадобляться регулярні візити до стоматолога для професійного чищення та перевірки реставрацій. Іноді виникає питання чи можна ставити вініри на коронки? Теоретично це можливо, однак тільки стоматолог може оцінити стан та приймати остаточне рішення стосовно такої процедури.

Відмінність вінірів від коронок

Зубні коронки встановлюють на наявні підготовлені зуби або зубні імплантати. Коронка може відновити косметичний вигляд деформованого або знебарвленого зуба, захистити пошкоджений зуб та повністю відновити його функцію. Стоматолог створить коронку, яка буде підходити до решти передніх зубів по відтінку. Перед встановленням виконується повне обточування емалі, оскільки, коронка має повністю покривати зуб.

Переваги та недоліки коронки

 • Зубні коронки виглядають природно і можуть бути виготовлені з матеріалів, що максимально наближаються до природних зубів, таких як кераміка чи цирконій.
 • Коронки відновлюють функцію пошкоджених зубів. Вони міцні, допомагають відновити сильно пошкоджені зуби.
 • Коронки довговічні при належному догляді та гігієні. Тому можуть прослужити кілька років і навіть десятиліття.
 • з часом може бути видне місце краю коронки та ясен.
 • Виконується повне обточування зубної емалі;
 • Якщо коронка пошкодиться або втратить свою функціональність, вона повинна бути замінена.

Вініри – це тонкі накладки, які фіксуються на передній поверхні зубів за допомогою спеціальних клейких композитних матеріалів. Ці матеріали мають сильне зчеплення з поверхнею зуба та вініра, що дозволяє створити міцне і тривале з’єднання. Вініри дозволяють створити яскраву, природну посмішку, більш естетично привабливу за власні зуби.  Перед встановленням потрібне мінімальне обточування емалі.

Переваги та недоліки вінірів

 • Вініри надають натуральний і привабливий вигляд зубам. Вони можуть виправити проблеми, такі як відколи, нерівності або зміна забарвлення передніх зубів.
 • При їх встановленні зазвичай потрібно обточити менше зубної емалі порівняно зі зубними коронками. Що є мінімально інвазивною процедурою, менше травматичною для зубів.
 • При правильному догляді вініри можуть прослужити від 10 до 15 років. Вони стійкі до плям і добре тримаються на місці.
 • Емаль під вінірами може бути уражена карієсом.
 • Досить дорогі, особливо якщо використовуються високоякісні матеріали.
 • Вініри з дешевих матеріалів можуть виглядати неприродно.

Вініри

Вініри чи люмініри

Люмініри як і вініри покращують естетичний вигляд передніх зубів. Однак існує між ними певна різниця.

Люмініри — це надзвичайно тонкі пластини, які вимагають меншої підготовки, ніж традиційні вініри. Тобто, їх можна встановити без попереднього обточування зуба. Як і вініри, люмініри використовуються для виправлення естетичних дефектів.

На відміну від вінірів, не потрібно накладати тимчасові накладки, поки триває виготовлення індивідуальних люмінірів. Також вони є напівперманентні. Після встановлення їх можна видалити з мінімальною шкодою для емалі.

Що стосується довговічності, то термін служби люмінірів коротший в порівнянні з вінірами.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

А якщо зуби рівні, потрібні вініри?

Вініри також можуть бути використані для поліпшення загального вигляду і естетики усмішки, навіть якщо зуби вже рівні. Вони можуть надати зубам більш білосніжний відтінок, зробити їх більш рівномірними за формою і розміром.

Рішення про використання вінірів у випадку рівних зубів залежить від їх загального стану, особистого бажання і готовності до процедури. Варто проконсультуватися зі стоматологом, який зможе оцінити ситуацію, надати конкретні поради.

Якщо ви все ж таки вагаєтесь стосовно встановлення вінірів, то спочатку краще зробити професійну чистку і відбілювання зубів. Ці процедури покращують загальний вигляд зубів і їх стан, зрештою ви можете визначитись чи варто йти на більш серйозніші зміни у вашій посмішці.

Клініка Soprano Dental House Львів пропонує сучасне лікування та реставрацію зубів. Вже на першій консультації лікар проведе детальний огляд та складе індивідуальний план лікування, враховуючи всі побажання.

 

Ортопедична стоматологія

Ціна

Безметалева коронка економ

9500 грн

Безметалева коронка стандарт

12300 грн

Безметалева коронка преміум

15500 грн

Цирконієва коронка економ

9500 грн

Цирконієва коронка стандарт

12300 грн

Цирконієва коронка преміум

20000 грн

Керамічний вінір економ

10000 грн

Керамічний вінір стандарт

15000 грн

Керамічний вінір преміум

20000 грн

 

Автор: Відєєв Володимир

Короткий вміст
Що краще ставити на передні зуби вініри чи коронки?
Назва статті
Що краще ставити на передні зуби вініри чи коронки?
Опис
Вініри та коронки — це типи зубних реставрацій, які покращують вигляд і функцію зубів. Основна відмінність між ними полягає в технології встановлення. Залежно від індивідуальних потреб пацієнта, стоматологи можуть встановити коронки чи вініри на передні зуби. 
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300