Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Тетрациклінові зуби, пігментація емалі
14.08.2023

Тетрациклінові зуби, пігментація емалі

Термін “тетрациклінові зуби” використовується у стоматології для опису патології зубної емалі, яка не пов’язана з карієсом. Цей стан виникає внаслідок прийому антибіотиків групи тетрациклінів, звідси і походить назва.

Тетрациклін – антибіотик широкого спектру і використовується для таких патологій, як таких як пневмонія, шкірні інфекції, деякі ІПСШ, дизентерія. Цей антибіотик ефективно бореться з бактеріальними інфекціями і є надійним засобом для контролю за важкими захворюваннями.


Варто зазначити, що патологія “тетрациклінові зуби” може виникнути в незалежності від того, у якій формі приймався препарат:

  • мазь;
  • таблетки;
  • в результаті потрапляння тетрацикліну через кров від матері до дитини.

Діти та підлітки, які приймають тетрациклін, мають найбільший ризик виникнення патології зубної емалі. Це пояснюється тим, що емаль знаходиться на стадії формування і виявляє більшу чутливість до цього антибіотика. Тетрациклін впливає не тільки на колір зубів. Вплив антибіотика також може послабити зубну емаль, піддаючи зуби ризику руйнування (карієсу).

Вплив антибіотиків на емаль зубів

Зміна кольору зубів відбувається, коли тетрациклін зв’язується з кальцієм, необхідним для розвитку зубів. Це відбувається під час процесу мінералізації та кальцифікації, що призводить до появи внутрішніх плям на зубах. Тобто плями розвиваються під поверхнею зуба, на відміну від плям від їжі чи напоїв, які утворюються на поверхні зуба.

Під дією тетрацикліну зуби дитини стають жовтими. Однак вплив сонячного світла спричиняє зміні кольору, і зуби з часом стають коричневими або сіруватими. Нерідко спостерігається сильніша зміна кольору передніх зубів. Корінні зуби (у задній частині рота) також можуть змінити колір, але зазвичай не настільки суттєво.

Не кожна дитина має однаковий ступінь зміни кольору зубів. Ступінь фарбування залежить від:

  • тривалість лікування;
  • дозування;
  • стадія розвитку зубів на момент експозиції

У дитини, яка приймала антибіотик протягом тривалого періоду часу та у вищих дозах, може бути більший ступінь фарбування зубів.

Деякі діти мають легку зміну кольору, можливо, світло-жовті або світло-сірі зуби. Але інші можуть мати більш темно-жовті зуби або зуби, які виглядають темно-синіми або темно-сірими.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Як лікувати тетрациклінові зуби?

Лікування тетрациклінових зубів — це процес, який вимагає комплексного підходу і спеціалізованих процедур для повного відновлення кольору та зміцнення емалі. Перш за все, необхідно провести діагностику для точного визначення причини зміни кольору емалі. Використовуючи ультрафіолетове світло, фахівці можуть виявити забарвлені ділянки, які світяться, що підтверджує причетність тетрацикліну до цієї проблеми.

Перший етап лікування — ремінералізація, яка має на меті зміцнення зубів. Це досягається за допомогою введення мінералів, таких як кальцій, фтор та фосфор, в емаль зубів.

Після ремінералізації рекомендується процедура фторування, що допоможе покрити зуби фторлаком. Фториди, які проникають у тканини зубів, допомагають боротися з кислотами, знижують обмін речовин бактерій та зміцнюють зуби, зробивши їх стійкими до карієсу.

Для тих, у кого зуби забарвилися помітно, рекомендується відбілювання. Однак, варто зазначити, що цей метод ефективний лише для незначного забарвлення. Для сильно зміненої емалі ефективні інші техніки, такі як установка вінірів. Вініри – це тонкі накладки, які розміщуються на передній поверхні зубів. Їх особливістю є те, що вони виглядають як натуральні зуби і ефективно виправляють всі естетичні недоліки.

Вибрати ефективний метод лікування зможе професійний стоматолог на основі діагностики та огляду.

Cтоматологія

Ціна

Відбілювання зубів

7500 грн

Професійна чистка зубів

1750 грн

Керамічний вінір економ

10000 грн

Керамічний вінір стандарт

15000 грн

Керамічний вінір преміум

20000 грн

Автор: Хрущ Олена

Короткий вміст
Тетрациклінові зуби, пігментація емалі
Назва статті
Тетрациклінові зуби, пігментація емалі
Опис
Термін "тетрациклінові зуби" використовується у стоматології для опису патології зубної емалі, яка не пов'язана з карієсом. Цей стан виникає внаслідок прийому антибіотиків групи тетрациклінів, звідси і походить назва.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

  • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
  • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300