Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Види пломб (склоіономерна, фотополімерна). Різниця хімічних і світлових пломб.
28.05.2023

Види пломб (склоіономерна, фотополімерна). Різниця хімічних і світлових пломб.

Зубні пломби – це метод в реставраційній стоматології, який використовується для лікування карієсу, а також зламаних або тріснутих зубів. Він повертає зубу його звичайну функцію та форму після пошкодження. Пломби є одним із найпоширеніших методів лікування зубів.

Загальний процес встановлення пломби швидкий і легкий. Для їх встановлення потрібен лише один візит до стоматолога. Загальні етапи лікування включають:

 • Попередня діагностика та огляд;
 • Використання анестетика для знеболювання ураженої ділянки;
 • Ізоляція зуба кофердамом;
 • Препарування каріозної порожнини;
 • Підготовка порожнини до пломбування;
 • Заповнення ділянки пломбувальним матеріалом;
 • Полірування зуба після реставрації.

В сучасній стоматології використовуються різні види пломб. Ціна, вигляд, довговічність та процес нанесення яких відрізняються.

Відмінність світлової пломби від звичайної

Розрізняють хімічні помби та світлові. Хімічні пломби твердіють внаслідок хімічної реакції між компонентами матеріалу. Вони потребують більш тривалого часу для затвердіння та використовуються у випадках обмеженого доступу до порожнини. Світлові пломби – сучасний матеріал для пломбування, який закріплюється за допомогою ультрафіолету та використовується для швидкого і точного лікування.

Світлова пломба, також відома як композитна пломба з фотополімеризацією, є інноваційним методом лікування та відновлення зубів. У порівнянні з традиційними, світлові пломби мають ряд відмінних характеристик. Ось деякі основні відмінності:

 • Відтінок. Світлові пломби відрізняються після полімеризації мають такий же відтінок як і емаль. Звичайні пломби можуть виглядати менш природними і контрастувати з відтінком зубної емалі.
 • Довговічність. Пломби з фотополімеризацією стійкі до зношування, міцні та надійні. За структурою і міцністю не поступаються тканинам зуба. Звичайні пломби менш стійкими та потребують регулярної зміни кожні 5-7 років.
 • Процес нанесення світлових пломб є більш точним та швидким. Після підготовки, стоматолог наносить спеціальний композитний матеріал на пошкоджену область. Пломбу легко можна коригувати, оскільки для фіксації та фотополімеризації необхідний світловий пристрій. Звичайні пломби складні в застосуванні, адже у лікаря є мало часу щоб скоригувати цемент до того, як він почне твердіти.
 • Швидке  затвердіння завдяки використанню світлового пристрою. Це дозволяє пацієнту не засиджуватись у кріслі стоматолога. Звичайні пломби можуть потребувати більш тривалого часу для повного затвердіння та усадки.
 • Лікування. Світлові пломби застосовуються для відновлення зубів, що мають карієс, тріщини для відновлення функціональності та естетики зубів. Звичайні пломби також можуть використовуватись для цих цілей, однак частіше їх використовують для реставрації задніх зубів та молярів.

Інші види пломб

В стоматології використовуються такі види пломб як:

 • Цементні пломби все рідше використовуються в сучасній стоматології. Зазвичай виготовляються з цементу на основі оксиду цинку. Цементні пломби з часом стають крихкими, термін служби відносно не тривалий і мають неестетичний вигляд. Головною їх перевагою є низька ціна.
 • Пластмасові пломби як і цементі дешеві. Також вони невибагливі в процесі установки. Однак, переваг у них насправді мало. Після висихання матеріал сильно всідається, з часом пломба втрачає колір та стирається.
 • Металеві пломби , широко використовувались у минулому. Вони володіють високою міцністю і довговічністю. Однак, їх естетичні властивості амальгамових пломб обмежені через видимість металевого матеріалу.
 • Фотополімерні пломби , або світлові пломби, виготовляються з композитного матеріалу, який може закріплюється за допомогою спеціального світлового пристрою. Ці пломби мають високу точність відтінку, швидку усадку та довговічність. Вони добре адаптуються до зуба та забезпечують естетичний результат. Їх часто використовуються для відновлення передніх зубів, де важлива естетика
 • Склоіономерний цемент – особливий вид цементу, який широко використовується в дитячій стоматології для лікування зубів. Він містить склоподібні частинки, які забезпечують міцне зчеплення з зубом. В складі цементу є фтор, який попереджає розвиток повторного карієсу.

Кожен з цих типів пломб має свої властивості та застосування, і стоматолог вибирає найбільш відповідний тип пломби в залежності від потреб пацієнта та показань.

Склоіономерна пломба і фотополімерна

Склоіономерні та фотополімерні пломби є двома різними матеріалами, які використовуються в стоматології для відновлення зубів. Головні відмінності між ними наведені в таблиці.

 

Особливість Склоіономерна пломба Фотополімерна пломба
Матеріал склоподібні частинки та полікислоти, з додаванням фтору композитний матеріал
Використання найчастіше використовується в дитячій стоматології лікування карієсу чи дефектів зуба
Фіксація за допомогої світлової лампи або хімічним способом за допомогої світлової лампи
Ціна дешевша дорожча
Довговічність до 5 років до 10 років

Вибір між склоіономерними та фотополімерними пломбами залежить від конкретної ситуації, типу пошкодження та потреб пацієнта. Стоматолог зможе підібрати найбільш оптимальний варіант для кожного індивідуального випадку.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Ціна пломб

У формуванні вартості пломбування враховуються різні фактори. Серед них:

 1. Призначення пломби.
 2. Тип матеріалу та його ціна.
 3. Обсяг та складність робіт.
 4. Необхідність додаткового лікування.

Важливо пам’ятати, що вартість пломби сама по собі не є гарантією якості реставрації. Навіть найкраща і дорога пломба може не прослужити довго, якщо вона була встановлена непрофесійно. Важливо звертати увагу на досвід, майстерність та відповідальність стоматолога при виборі клініки та лікаря.

У клініці Soprano Dental House використовуються лише найкращі матеріали та сучасне обладнання. Довірте свою яскраву усмішку професіоналам нашої клініки.

Автор: Головачов Павло

Короткий вміст
Види пломб (склоіономерна, фотополімерна). Різниця хімічних і світлових пломб.
Назва статті
Види пломб (склоіономерна, фотополімерна). Різниця хімічних і світлових пломб.
Опис
Зубні пломби - це метод в реставраційній стоматології, який використовується для лікування карієсу, а також зламаних або тріснутих зубів. Він повертає зубу його звичайну функцію та форму після пошкодження. Пломби є одним із найпоширеніших методів лікування зубів.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300