Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Як роблять реставрацію зубів: способи та матеріали
10.11.2022

Як роблять реставрацію зубів: способи та матеріали

Реставрація зубів відновлює естетику посмішки та повертає комфорт під час жування. За допомогою реставрації пацієнту усувають вроджені та набуті дефекти, які псують зовнішній вигляд зуба.

Коли потрібна реставрація зубів

Не завжди реставрацію проводять, лише щоб усунути дефекти чи болісні відчуття. Часто пацієнти вдаються до такої процедури, навіть якщо їм просто не подобається зовнішній вигляд зуба, його форма або відтінок. Найчастіші показання до реставрації:

 1. Зміна кольору емалі. Реставрація допомагає усунути і локальні плями, і потемніння всього зуба.
 2. Тріщини та сколи на зубах. Це можуть бути наслідки травми або пошкодження через підвищену крихкість зубної тканини.
 3. Неправильна форма зубів. Наприклад, нерівний край чи деформації.
 4. Руйнування зуба через карієс та інші захворювання. Реставрація є особливо актуальною для передніх зубів, які знаходяться в зоні посмішки.
 5. Великі міжзубні щілини – діастема.

Реставрація рятує від усіх дефектів. Визначати, коли можна робити реставрацію зубів, має стоматолог.

Які бувають види реставрації зубів

Зазвичай застосовуються два способи відновлення зуба: прямий та непрямий. Вони відрізняються методикою, термінами проведення та матеріалами.

Пряма реставрація зубів

Це спосіб швидкого відновлення зуба за один сеанс. При нарощуванні стоматолог використовує композитні фотополімерні матеріали. Їх накладають на пошкоджену ділянку пошарово і формують частину коронки, якої не вистачає. Методом прямої реставрації виправляють лише невеликі дефекти: потемніння емалі, сколи та щілини між зубами. Основні переваги відновлення зуба композитними матеріалами:

 • відтінок матеріалу можна дуже точно підібрати під колір емалі;
 • фотополімер не темніє з часом;
 • для відновлення форми зуб не потрібно обточувати;
 • процедура займає небагато часу;
 • відновлення цим способом коштує недорого.

Композитний матеріал підходить для передніх зубів. Через відносно невелику міцність для жувальних зубів він використовується рідко. Один із мінусів прямого відновлення зуба – згодом композитний матеріал може трохи стиратися, і відреставровану ділянку доведеться повторно нарощувати.

Непряма реставрація зубів

Цей спосіб відновлення називають мікропротезуванням. Непряма реставрація допомагає впоратися навіть зі значними ушкодженнями, коли зуб зруйнований більш як на 50%. Щоб відновити зуб, стоматолог використовує:

 1. Коронки. Вони повністю прикривають зуб, наче ковпачком. Створюють надійний захист та відновлюють жувальну функцію. Для зони посмішки можна використовувати коронки з кераміки, а для жувальних зубів – з металокераміки та цирконію.
 2. Вініри. Накладки, що кріпляться на поверхню зуба. Їх роблять із кераміки або з посиленого композитного матеріалу.
 3. Вкладки. Вони дуже точно повторюють форму порожнини, яка утворилася через травму або карієс. За принципом дії вони нагадують пломби. Виготовляють вкладки з кераміки.

Вибір конструкції для реставрації залежатиме від ступеня пошкодження зуба, а також від його розташування (зона посмішки або жувальна область). Стоматолог на консультації допоможе обрати оптимальний варіант.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Як відбувається реставрація зубів

Відновлення зубів починається з первинної консультації лікаря та підготовчого етапу:

 1. Огляд ротової порожнини та встановлення діагнозу. На цьому етапі стоматолог складає план лікування та допомагає вибрати відповідний спосіб відновлення зубів. Завдяки тривимірній візуалізації лікар показує, як виглядатиме ваша посмішка після реставрації.
 2. Професійна гігієна ротової порожнини. Щоб точно підібрати матеріал під колір емалі, стоматолог видаляє зубний камінь та наліт.
 3. Санація ротової порожнини. За наявності карієсу та запальних захворювань перед реставрацією обов’язково проводиться лікування.

Техніка проведення прямої та непрямої реставрації зубів дещо відрізняється. При прямому відновленні стоматолог зазвичай виконує нарощування зуба за один сеанс. Спочатку лікар накладає композитний матеріал та сушить його спеціальною УФ-лампою. Відреставровану поверхню шліфують і обточують.

При непрямій реставрації спочатку роблять зліпок пошкодженого зуба – по ньому зубний технік виготовляє вінір, коронку чи керамічну вкладку. На цьому етапі пошкоджений зуб захищають коронкою. Коли ортопедична конструкція буде готова, її приміряють, за необхідності підганяють, а потім остаточно встановлюють.

Пошкоджені зуби потрібно завжди відновлювати. Адже навіть невеликі тріщини та сколи згодом перетворюються на серйозніші дефекти. Зубна тканина поступово руйнується, з’являється біль та дискомфорт. Зуб стає чутливим до холодного, гарячого та солодкого. В процесі руйнування коронки жувати стає боляче, і від твердої їжі доводиться відмовлятися. Професійна реставрація зубів допомогає уникнути цих неприємних наслідків.

Потемніння емалі, тріщини та сколи зубів не повинні ставати перешкодою для гарної усмішки. Щоб позбутися дефектів зубного ряду та відновити естетику посмішки, записуйтеся на консультацію до львівської стоматології Soprano.

Автор: Відєєв Володимир

Короткий вміст
Як роблять реставрацію зубів: способи та матеріали
Назва статті
Як роблять реставрацію зубів: способи та матеріали
Опис
Як роблять реставрацію зубів: способи та матеріали. Львівська Стоматологія Soprano. Наші спеціалісти розкажуть про стоматологію все!
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300