Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Як виправити діастему у дорослому віці?
05.07.2023

Як виправити діастему у дорослому віці?

Діастема — це стоматологічний термін для стану, при якому є проміжки між двома чи більше зубами. Переважно це проміжок між передніми зубами на верхній щелепі. Діастема може зустрічатися як у дітей, так і у дорослих.

Розрізняють два схожих значення діастема та трем. Різниця полягає у тому, що діастема – це щілина між передніми зубами. Трем – щілини між будь-якими іншими зубами, окрім передніх.

Діастема верхньої щелепи

Діастема молочних зубів у дітей часто є нормальним станом у розвитку дитини. Часто вона зникає при зміні молочних зубів на постійні. І оскільки прикус дитини ще не сформований, часто лікування не потрібне. Таку діастему ще називають “хибною”.

Лікування діастеми в дорослому віці в основному потрібне з естетичних міркувань, оскільки зазвичай вона не має негативного впливу на здоров’я порожнини рота.

Щілина між передніми зубами причини її виникнення

Діастема або щілина між зубами може виникати з різних причин.

 • Вагомим сприяючим фактором може бути генетика.
 • Якщо зуби нетипові за розміром, формою чи розташуванням.
 • Відсутність навколишніх верхніх передніх зубів, які також називають бічними різцями.
 • Ясна над верхніми передніми зубами та внутрішня сторона верхньої губи вкриті тканиною, яка називається лабіальною вуздечкою. Якщо ця тканина переростає, це може призвести до щілини в зубах.
 • Травма у дорослому віці, наприклад – перелом щелепи.
 • Пародонтит – це захворювання ясен, яке послаблює тканини та кістку зуба. В результаті ваші зуби розхитуються, утворюючи щілину.

Важливо пам’ятати, що кожна людина унікальна, і причина виникнення щілини між зубами може бути різною. Якщо ця проблема викликає дискомфорт, варто звернутись до стоматолога для оцінки стану та отримання рекомендацій та можливих варіантів лікування.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Діастема лікування

Лікування діастеми в дорослих залежить від причини виникнення, стану зубів та індивідуальних факторів. Найпоширенішими методами лікування є:

 • Ортодонтичне лікування. Найчастіше брекети використовують коли окрім діастеми, також є інші проблеми з прикусом. Вони дозволяють контролювати рух зубів і поступово зменшувати розмір діастеми. Перевагами брекетів є висока ефективність та безпечність. Однак це довготривале лікування (до трьох років), яке потребує особливого ретельного догляду.

Брекети

 • Використання вінірів. Використовуються у випадку, коли форма і відтінок передніх зубів незадовільний, а діастема є єдиним проблемним місцем. Це досить швидке і відмінне рішення. Вініри – це тонкі пластикові або керамічні накладки, які прикріплюються на передню поверхню зуба, щоб змінити його форму та розмір. До їх переваг варто віднести естетичність, довговічність, великий вибір відтінків та матеріалів. Серед недоліків вінірів можна виділити те, що перед встановленням необхідне обточування емалі зуба у місці кріплення вініру.

До встановлення вінірів

Після встановлення вінірів та проведених інших процедур з реставрації зубів

 • Коронки. Якщо зуби мають значні дефекти, встановлення коронок може бути необхідним методом лікування. Їх використовуються для відновлення пошкоджених або втрачених зубів. Коронки створюють не лише естетичний вигляд, але і відновлюють функціональність.
 • У деяких випадках можливе застосування нарощення. Найчастіше призначається коли необхідно відновити естетичний вигляд. Процес нарощення відбувається композитними матеріалами для заповнення діастеми.
 • Ще одним можливим рішенням для виправлення діастеми може бути підрізання вуздечки. Вуздечка – це слизова складка, яка з’єднує губи з яснами. Підрізання проводиться коли вуздечка розташована над проміжком між передніми зубами починає створювати дискомфорт і викликає діастему.
 • Комбіноване лікування. В індивідуальних випадках може бути необхідно поєднати кілька методів лікування для досягнення найкращих результатів.

Важливо звернутися до стоматолога або ортодонта, котрий може оцінити конкретну ситуацію та порадити найкращий план лікування, враховуючи індивідуальні потреби.

Профілактика діастеми

Для того, щоб уникнути утворення діастеми важливо відвідувати стоматолога регулярно, щоб проводити профілактичні огляди та чистку зубів. Стоматолог зможе виявити потенційні проблеми та рекомендувати відповідні заходи для їх попередження.

Деякі випадки діастеми можуть бути спричинені аномаліями розвитку щелеп та обличчя. У таких випадках важливо вчасно виявляти та лікувати ці аномалії, наприклад, за допомогою ортодонтичного лікування.

Регулярна та правильна гігієна ротової порожнини сприяє здоров’ю ясен та запобігає пародонтиту, який може сприяти розвитку діастеми.

Правильне харчування, яке включає різноманітність продуктів, вітаміни та мінерали, сприяє здоров’ю зубів та щелепного апарату загалом.

Лікування діастеми в Soprano Dental House

Soprano Dental House – сучасна стоматологічна клініка пропонує широкий спектр послуг для виправлення діастеми.

В Soprano Dental House ви можете отримати безболісне лікування діастеми. Клініка використовує сучасні технології та методи, що дозволяють забезпечити максимальний комфорт під час процедур.

Клініка Soprano Dental House у Львові пропонує фіксовані ціни Вже на першій консультації стоматолог підбере індивідуальне лікування та складе детальний план.

Довірте свою яскраву посмішку професіоналам клініки Soprano Dental House.

Автор: Стеців Юрій

Короткий вміст
Як виправити діастему у дорослому віці?
Назва статті
Як виправити діастему у дорослому віці?
Опис
Діастема — це стоматологічний термін для стану, при якому є проміжки між двома чи більше зубами. Переважно це проміжок між передніми зубами на верхній щелепі. Діастема може зустрічатися як у дітей, так і у дорослих.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300