Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Які бувають протипоказання до встановлення зубних імплантів?
14.12.2022

Які бувають протипоказання до встановлення зубних імплантів?

Сучасна імплантація у 98% випадків проходить легко та без ускладнень. Після цієї операції пацієнти можуть без збентеження посміхатися і їсти улюблену їжу. Але, як і будь-яка хірургічна процедура, є свої протипоказання до встановлення імплантів.

Якими бувають протипоказання для зубних імплантів?

Всі протипоказання ділять на абсолютні (коли операцію не можна проводити за жодних умов), тимчасові (ці стани можуть пройти з часом) та відносні (лікар дивиться за станом здоров’я: чи дозволяти імплантацію).

Тимчасові протипоказання для встановлення зубних імплантів

До цієї категорії протипоказань до імплантації зубів належать такі стани:

 • вагітність та грудне вигодовування;
 • інфекційні захворювання;
 • період реабілітації після тяжкого захворювання чи хірургічного втручання.

До тимчасових протипоказань для встановлення імплантів зубів також відносять вік до 18 років. Поки щелепа остаточно не сформована, зубні імпланти не можна встановлювати.

Відносні протипоказання до імплантації зубів

Через ці стани в процесі операції часто трапляються ускладнення, а одужання потребує більше часу. Але якщо лікар вирішить, що користь від імплантації більша, ніж ризик ускладнень, то операцію можна проводити.
До відносних протипоказань відносяться:

 1. Нічний бруксизм. Бруксизм – це нічне скреготіння зубами. Так буває, коли підвищений тонус жувальних м’язів. Через це людина мимоволі пошкоджує прооперовані ясна, і може відбутися відторгнення імпланту.
 2. Стоматологічні захворювання (карієс, пародонтит). Через ці захворювання в ротовій порожнині постійно присутні бактерії, які можуть призвести до інфекційного ускладнення після операції.
 3. Патологічні види прикусу. У деяких випадках неправильний прикус може призвести до підвищеного навантаження на встановлений імплант та його відторгнення.
 4. Дефекти або атрофія альвеолярного відростка. Це область кістки, в яку встановлюється імплант. Виправити цей недолік допомагає кісткова пластика.
 5. Недостатня кількість кісткової тканини для встановлення імпланту. У цьому випадку перед імплантацією рекомендується проводити синус-ліфтинг – процедуру нарощування кісткової тканини верхньої щелепи.

У більшості випадків правильна підготовка та попереднє лікування допомагають успішно позбутися багатьох відносних протипоказань до імплантації зубів.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Абсолютні протипоказання до імплантації зубів

Абсолютні протипоказання до імплантації зубів

Раніше в стоматології були абсолютні протипоказання, за яких проводити операцію не можна було за жодних обставин. Сьогодні рівень сучасної медицини дозволяє це робити, просто на діагностику потрібно витратити трохи більше часу та обрати досвідченого лікаря. Операцію проводити можна, просто потрібна більш ретельна підготовка.

До цієї категорії належать такі стани:

 1. Тяжкі порушення згортання крові. При цих патологіях дуже високий ризик кровотечі під час та після операції.
 2. Імунодефіцитні стани. З огляду на знижений імунітет можуть розвиватися важкі інфекційні ускладнення. До цієї групи захворювань належать ВІЛ.
 3. Злоякісні пухлини.
 4. Серйозні психічні захворювання.
 5. Алергія на препарати анестезії або матеріал, з якого виготовлений імплант. У такому разі просто підбираються інші препарати.

Чи можлива імплантація при наступних захворюваннях?

Багато хвороб не належать до категорії абсолютних протипоказань до імплантації зуба, і хворим не завжди зрозуміло, чи можна ставити імпланти при їхньому стані.

Вірусні гепатити В та С

Ці захворювання передаються через кров, тому, оперуючи пацієнта з гепатитом, лікар може заразитися сам. Щоб цього не сталося, слід попередити стоматолога про свій діагноз. Друга небезпека для людей з гепатитом В та С – це зниження імунітету та підвищена кровоточивість. Такі стани виникають через пошкодження печінки, вони підвищують ризик ускладнень під час та після операції.
Лікар вирішить, чи можна проводити операцію, після УЗД печінки та аналізу крові.

Цукровий діабет

Якщо рівень глюкози не вдається контролювати ліками, зубні імпланти не можна встановлювати. Тяжкі ускладнення цукрового діабету, такі як ураження серця та судин, хронічна ниркова недостатність, також є протипоказаннями до встановлення зубних імплантів.
Якщо рівень глюкози вдається контролювати і ускладнень хвороби немає, зазвичай імплантацію можна проводити. Перед відвідуванням стоматолога необхідно проконсультуватися з ендокринологом. А на консультації повідомити стоматолога про те, що у вас таке захворювання.

Хронічний гайморит

Винуватцем хронічного запалення верхньощелепних пазух є інфекція. Імпланти, особливо базальні, встановлюють поряд із пазухами. Через це є ризик, що бактерії проникнуть до тканин поруч з імплантом і призведуть до його відторгнення або інфекційного ускладнення. Щоб звести до мінімуму ризик ускладнень, потрібно пройти попереднє лікування у ЛОРа. Після цього зазвичай дозволяється встановлювати зубні імпланти.

Хвороби серцево-судинної системи

Тяжкі аритмії, наявність кардіостимулятора та серцева недостатність є протипоказаннями для встановлення імплантів зубів. Операція при цих захворюваннях може призвести до тяжких ускладнень – аж до інфаркту чи зупинки серця.
Якщо серйозних розладів кровообігу немає, операцію можна провести. Але лише після консультації кардіолога.

Остеопороз

Остеопороз змінює структуру кісткової тканини та призводить до зниження її щільності. Через це імплант не завжди вдається встановити. Зрозуміти, чи можна робити операцію, допомагає комп’ютерна томографія. Вона покаже, наскільки кістка є щільною. Якщо щільність знижена незначною мірою, імплант можна встановлювати. Іноді перед імплантацією лікар може призначити кісткову пластику – операцію відновлення кістки щелепи.

Щоб відновити зубний ряд, повернути собі комфорт під час жування та створити посмішку мрії, звертайтесь до Львівської стоматології Soprano Dental House. Хірургічна стоматологія – один із головних напрямів нашої роботи. Ми застосовуємо сучасне обладнання та високоякісні препарати для анестезії, тому операції у нашій клініці проходять безпечно та безболісно. З нашими стоматологами навіть імплантація беззубих щелеп буде супроводжуватися мінімальним дискомфортом.

Автор: Томищ Олекса

Короткий вміст
Які бувають протипоказання до встановлення зубних імплантів?
Назва статті
Які бувають протипоказання до встановлення зубних імплантів?
Опис
Сучасна імплантація у 98% випадків проходить легко та без ускладнень. Але, як і будь-яка хірургічна процедура, є свої протипоказання до встановлення імплантів.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300