Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Якщо немає зубів що можна зробити?
18.06.2023

Якщо немає зубів що можна зробити?

Відсутність зубів може створювати значні проблеми, як з естетичної, так і з функціональної точки зору. Втрата навіть одного зуба чи його частини може значно вплинути на усмішку, здоров’я ротової порожнини та якість життя. У людей без зубів ускладнюється повсякденна діяльність, наприклад вживання їжі чи звичайна розмова, але це також негативно впливає на естетику обличчя.

Варіанти лікування залежать від того, чи відсутній зуб повністю, або тільки його частина. Для кожної ситуації існують різні методи відновлення зубного ряду.

Немає переднього зуба: що робити?

Втрата переднього зуба може створити дискомфорт насамперед з естетичної точки зору. Тому важливо одразу розглянути різні варіанти відновлення. Лікування буде залежати від індивідуального випадку. Загалом, існує 3 варіанти відновлення втраченого переднього зуба.

Якщо відсутня лише частина зуба, рекомендується встановлення коронки. Коронка покриває втрачену частину зуба і відтворює його форму та функцію. Вона надає стабільність зубу та естетичний вигляд, відновлюючи посмішку.

У випадку повної втрати, імплантація є одним з найкращих варіантів відновлення. Зубний імплантат – це штучний корінь, який встановлюється в кістку щелепи, а на нього кріпиться зубний протез, який повністю відтворює форму втраченого зуба. Імплант забезпечує функціональність і природний вигляд. Тим самим дозволяючи відновити естетику та основну функцію передніх зубів.

До переваг зубних імплантів можна віднести:

 • Відмінна довговічність – зубні імплантати можуть служити протягом усього життя, якщо за ними доглядати.
 • Зручність, оскільки вони з’єднані з кісткою, як природні зуби, дозволяють без проблем їсти та пити.
 • Відсутність втрати кісткової маси.
 • Естетичність, адже імпланти мають природній вигляд.

Недоліками зубних імплантів є тривалий час лікування і вартість, однак результат того вартий в довготривалій перспективі.

Ще один варіант відновлення – це зубні мости. Це найбільш економічний варіант. Зубний міст використовується для заміщення відсутніх зубів, причому сусідні зуби використовуються як опори. Він може відновити функціональність та прикус, але естетичний вигляд буде гірший в порівнянні з імплантами та коронками. До того ж сусідні зуби піддаються механічному впливу, тому з часом більш вразливі до пошкоджень.

Немає зубів, що робити?

Якщо немає всіх зубів, можна зробити повне відновлення. Сучасна стоматологія пропонує новітні рішення для відновлення беззубих щелеп. В даному випадку можна розглянути два варіанти: знімні протези та імплантація. Ще один варіант відновлення є мостовидні протези, але вони не використовуються, якщо немає опорних зубів.

Раніше проблема повної відсутності зубів вирішувалася за допомогою акрилових знімних протезів. Це найбільш економічний і перевірений часом варіант заміни зубів. І в них є дві основні переваги, це дешевизна, легкість та швидкість виготовлення. Однак недоліків у них значно більше, серед них:

 • Вони легко ламаються та губляться;
 • Незручні, часто створюють дискомфорт;
 • Тривале використання зубних протезів призводить до значної втрати щелепної кістки. А це призводить до небажаних структурних змін обличчя.
 • Швидко втрачають естетичний вигляд;
 • Потребують ретельного догляду та додаткових паст для фіксації.

В сучасній стоматології імплантація беззубих щелеп здійснюється за передовими методиками All-on-6 і All-on-4. Вони забезпечують комфорт та природний вигляд, що дає можливість пацієнтам повернутися до повноцінного життя з посмішкою. Протезування може проводитися в умовах дефіциту кістки та дозволяє за один візит відновити 10-12 зубів на одній щелепі. Хоча процедура підготовки, вживлення імплантів, регенерація ясен триває довше і дорожча, однак і естетичність, і функціональність повністю відновлюється.

Немає зубів на нижній щелепі: All on 4 імплантація

Технологія повної імплантації All on 4 — ідеальний варіант для відновлення зубів на нижній щелепі. За допомогою цієї методики зубний міст фіксується лише на 4 імплантатах. Незнімний зубний протез на імплантатах не можна втратити або легко зламати, вони не змінюють своєї форми з часом.

На нижній щелепі зазвичай кістка (тип D1 і D2) більш щільна та міцніша. Вона менш схильна до атрофії через відсутність природного навантаження при жуванні. Це сприяє швидшому приживленню імплантатів. Саме тому у більшості випадків достатньо встановлення чотирьох імплантатів, щоб надійно закріпити незнімний протез. Для цього використовуються титанові стрижні з дрібним різьбленням, які забезпечують надійну фіксацію і стабільність.

На верхній щелепі немає зубів: що робити?

Якщо говорити про повне відновлення зубів на верхній щелепі то варто обрати варіант All-on-6. Такий варіант ефективніший, оскільки, у верхній щелепі кістка є менш щільною. Ця кістка (тип D3) має пористу структуру, що призводить до тривалішого періоду приживлення, зазвичай від 3 до 6 місяців. Тому рекомендується встановлювати протез на більшій кількості імплантатів. Це допомагає підвищити початкову стабільність у м’якій та пористій кістці. Для цього використовуються титанові стрижні з широким різьбленням, які забезпечують кращу фіксацію.

Якщо об’єм кістки недостатній і її висота складає менше 2 мм, існують спеціальні моделі імплантатів, які компенсують цей недолік. Це дозволяє лікареві ефективно використовувати імплантати навіть у випадках обмеженого обсягу кістки.

У випадку, коли комп’ютерна томографія (КТ) показує недостатній об’єм кістки за висотою більше 3 мм, може бути застосована процедура відкритого синус-ліфтингу перед імплантацією.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Скільки коштує зробити зуби?

Вартість відновлення зубів після втрати залежить від кількох факторів. Перш за все, це стан порожнини рота та кількість втрачених зубів. У клініці Сопрано ми використовуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта і ретельно оцінюємо ситуацію перед визначенням вартості лікування.

До імплантації

Після імплантації

Перед початком будь-яких маніпуляцій з відновлення зубного ряду, ми рекомендуємо провести необхідне лікування проблем з яснами і зубами. Це дозволяє створити здорову основу для подальшого успішного лікування. Точна вартість лікування визначається після консультації зі спеціалістом після проведення діагностичних процедур і фіксується на весь період лікування.

В клініці Soprano Dental House ми пропонуємо сучасні технології та професійний підхід до відновлення та лікування зубів.

Автор: Томищ Олекса

Короткий вміст
Якщо немає зубів що можна зробити?
Назва статті
Якщо немає зубів що можна зробити?
Опис
Відсутність зубів може створювати значні проблеми, як з естетичної, так і з функціональної точки зору. Втрата навіть одного зуба чи його частини може значно вплинути на усмішку, здоров’я ротової порожнини та якість життя.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300