Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Зуби після брекетів, що відбувається після зняття брекет системи?
19.07.2023

Зуби після брекетів, що відбувається після зняття брекет системи?

Брекети є одним із найефективніших засобів для вирівнювання зубів чи корекції неправильного прикусу у загальній стоматології. Однак, зняття брекетів – це лише один етап в процесі ортодонтичного лікування. І далі важливо продовжити лікування для підтримки досягнутих результатів.

В перший період після зняття брекетів, зуби можуть відчуватися незвично і бути чутливими до зовнішніх впливів. Крім того, може змінитись зовнішній вигляд та стан зубів. Тому після зняття брекетів стоматолог проводить огляд та складає план подальшого лікування.

Брекети ДО

Брекети ПІСЛЯ

Стан зубів після брекетів

Після видалення брекет-системи і завершення ортодонтичного лікування, пацієнт може зіткнутись з деякими тимчасовими наслідками. В різних випадках може спостерігатись:

 • Демінералізація емалі.
 • Поява невеликих плям, які стають видимими через різницю у кольорі емалі.
 • Розвиток карієсу.
 • Зміщення зубів.
 • Зміна пропорцій обличчя.
 • Зміна кольору емалі.

Після зняття брекет системи

 

Після реставрації зубів

 

Важливо зазначити, що при належному догляді, регулярній гігієні та вчасному зверненні до лікаря більшість цих проблем можна повністю уникнути.

Реставрація зубів після брекетів

Процес зняття брекет-системи досить простий:

 1. Спочатку ортодонт проводить огляд ротової порожнини;
 2. Спеціальним інструментом стоматолог проводить відкриття замків системи та обережно видаляє скоби з кожного зуба. Оскільки скоби кріпляться до емалі за допомогою фтормісного клею, важливо довірити цей процес стоматологу і не знімати брекети самостійно.
 3. Далі лікар виконує шліфування емалі від залишків клею.
 4. Після цього проводиться реставрація зубів в залежності від їх стану. Найчастіше рекомендується професійне глибоке чищення зубів. При необхідності призначається процедура відбілювання.
 5. Для зміцнення емалі проводиться фторування та ремінералізація.
 6. Останнім етапом є виготовлення та встановлення ретейнерів.

В клініці Soprano Dental House є все необхідне сучасне обладнання для зняття брекет-систем та реставрації зубів після їх носіння. Сама процедура займає не більше 50 хв і проходить безболісно.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Що носять після брекетів

Для довготривалого утримання зубів в новому положенні та запобігання їх повторному зміщенню важливо носити ретейнери. Ретейнери підбираються індивідуально для кожного пацієнта, з урахуванням унікальної структури зубів та прикусу. Розрізняють:

 • Незнімний ретейнер (шинування) – міцний дріт, що фіксується на зворотній стороні зубного ряду.
 • Знімний ретейнер або силіконова капа – виготовляється за індивідуальним відбитком щелеп. Його потрібно носити за призначенням весь час, або використовувати лише під час сну.

Шинування

Обидва типи ретенційних засобів мають свої переваги та використовуються в залежності від потреб та рекомендацій ортодонта.

Елайнери, знімна капа

Шинування після зняття брекетів

Шинування (або незнімний ретейнер) застосовується для утримання зубів у новому положенні. Шини, зазвичай виготовлені з арамідної нитки, є незнімними конструкціями, які кріпляться до зубів. При шинуванні, нитка закривається пломбувальним розчином у невеликих виїмках, створених на зубах. Цей метод дозволяє зберегти зуби здоровими і живими, забезпечуючи комфорт та непомітність для пацієнта.

Сама процедура шинування проходить безболісно і під місцевою анестезією. Термін носіння шини складає від 2 років і більше. До переваг шинування варто віднести стабільність конструкції, невидимість та простоту використання. Такий ретейнер не перешкоджає пацієнту під час їжі, в процесі розмови або чищення зубів.

Оскільки конструкція шин передбачає багато проміжків, в них може застрягати їжа та розмножуватись бактерії.Тому ретельний догляд є дуже важливим для забезпечення здоров’я зубів і підтримання ефективності лікування. Щодня обов’язково слід чистити шину після кожного прийому їжі. Варто використовувати м’яку зубну щітку або спеціальну щітку для чищення брекетів і шин. Для додаткового очищення шини у важкодоступних місцях слід використовувати іригатор.

Капа після брекетів (пластинка)

Капа після брекетів, також відома як знімний ретейнер допомагає утримувати зуби у правильному положенні після зняття брекет-системи. Це спеціальна пластинка з термопластичного матеріалу, яка носиться на верхніх або нижніх зубах. Вона виготовляється індивідуально для пацієнта.

Серед переваг капи слід виділити:

 • Комфорт та зручність. Зазвичай вона виготовляється з прозорого матеріалу (елайнери), що робить її непомітною під час носіння. Капа точно прилягає до зубів і не заважає під час їжі або чищенні зубів.
 • Капу можна легко знімати та чистити.
 • В залежності від рекомендацій лікаря капу можна носити лише в певний час (наприклад вночі).

Слід врахувати, що загубити таку пластинку чи пошкодити дуже легко, тому в разі потреби слід звернутись до лікаря та виготовити новий ретейнер.

Скільки потрібно носити ретейнери

Тривалість носіння ретейнерів може варіюватись. Кожен випадок індивідуальний, і лише ортодонт може підібрати оптимальний період носіння ретейнерів. Термін носіння залежить від складності та результатів ортодонтичного лікування, а також віку пацієнта та його особливостей.Зазвичай рекомендується носити ретейнери від півроку і більше.

Перші декілька місяців після зняття брекетів є особливо важливими для утримання зубів у новому положенні. Зазвичай протягом цього періоду пацієнтам рекомендується носити ретейнери цілодобово. Таке інтенсивне носіння допомагає зубам закріпитися у новому положенні та забезпечує стабільність прикусу. Надалі ортодонт може порекомендувати використання знімних ретейнерів лише в нічний час.

Часті запитання після зняття брекет систем

Чи болять зуби після зняття брекетів?

Після зняття брекетів деякі пацієнти можуть відчувати дискомфорт або легкий біль у зубах. Це пов’язано з підвищеною чутливістю емалі та через незвичні відчуття за відсутності брекетів на зубах. На зуби вже немає тиску від системи і вони намагаються повернутись у звичне положення. Однак, больові відчуття, зазвичай, є тимчасовими і зменшуються протягом декількох днів або тижнів. Якщо виникає нестерпний сильний біль варто прийняти знеболюючі та звернутись до стоматолога.

Що не можна робити в перші дні після брекетів?

Після зняття брекетів не рекомендується їсти тверду їжу, варто обмежити споживання льодяників, карамелі та жувальної гумки. Утримуйтесь від вживання алкоголю і продуктів, які можуть забарвлювати емаль. Холодні або дуже гарячі напої та їжу слід також обмежити. Фізичні навантаження можуть викликати дискомфорт через підвищення кров’яного тиску.

Чому після брекетів зуби випирають?

Найчастіше така проблема зустрічається тоді, коли пацієнт взагалі не дотримується лікування ретейнерами і завчасно припинив їх носити.

Автор: Петришин Соломія

Короткий вміст
Зуби після брекетів, що відбувається після зняття брекет системи?
Назва статті
Зуби після брекетів, що відбувається після зняття брекет системи?
Опис
Брекети є одним із найефективніших засобів для вирівнювання зубів чи корекції неправильного прикусу у загальній стоматології. Однак, зняття брекетів - це лише один етап в процесі ортодонтичного лікування. І далі важливо продовжити лікування для підтримки досягнутих результатів.
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300