Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Зубний біль після пломбування: причини та план дій
07.12.2022

Зубний біль після пломбування: причини та план дій

Чому після пломбування виникає зубний біль? Адже, здавалося б, лікар мав зробити все, щоб ви про нього забули. Насправді зубний біль після пломбування може бути як нормою, так і ознакою ускладнень.

Як відбувається процес пломбування?

Чи може в нормі боліти зуб після пломби? Звичайно, може. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, потрібно розібратися у процесі пломбування. Проводять цю процедуру для того, щоб закрити отвір у зубі пломбувальним матеріалом. Це потрібно в тих випадках, коли зуб руйнується через травму чи хворобу. Найчастіше пломбу ставлять при карієсі чи інфекції каналів. Під час лікування карієсу стоматолог спочатку вичищає зруйновані зубні тканини, а потім закриває порожнину, що утворилася, пломбою. Лікування каналів та запущених форм карієсу зазвичай проводять у два етапи. Спочатку стоматолог вичищає пошкоджені тканини, закладає у проблемний зуб ліки й закриває порожнину. Коли медикамент спрацює, тимчасову пломбу видаляють і ставлять постійну. Якщо ліки не допомагають, стоматолог почистить канали й запломбує їх.

Коли зубний біль після пломбування – це норма?

Хоч би як акуратно не працював стоматолог, після таких маніпуляцій все одно з’являється запалення – це перша причина появи болю.
Друга причина, чому після пломбування болять ясна, – це ушкодження м’яких тканин голкою, якою стоматолог вводить знеболювальний препарат. У нормі біль проходить або хоча б стає не таким сильним протягом кількох годин після візиту до стоматолога. Навіть при двоетапному лікуванні біль стає не таким інтенсивним уже в першу добу.

Зуб ниє після пломбування в результаті застосування деяких препаратів та методик лікування:

 1. Використання резорцин-формалінового методу. За допомогою спеціальних ліків стоматолог перетворює пошкоджену пульпу на тверду речовину. Після твердіння пульпа більше не болить і не руйнується бактеріями.
 2. Пломбування фосфат-цементом. Цей матеріал має подразливу дію, тому після пломби зуб ниє або болить.

У таких випадках неприємні симптоми проходять самі собою.

Лікарські помилки, через які після пломбування болить зуб

Причиною болю можуть бути неправильні дії стоматолога:

 1. «Пересверлювання» зуба – коли стоматолог видаляє не тільки уражені зубні тканини, а й частину здорових. Зазвичай це трапляється, якщо у клініці не використовують оптичні системи та маркери карієсу.
 2. Недостатнє очищення каріозної порожнини. Це інша крайність, коли стоматолог занадто береже зуб і залишає частину зруйнованої зубної тканини.
 3. Надмірне нагрівання зуба. Бормашина в результаті тривалої роботи сильно нагрівається. Сучасні інструменти мають системи охолодження, які підтримують нормальну температуру робочої насадки. Якщо стоматолог користується старим інструментом без охолодження, є ризик перегрівання зуба. Це не тільки викликає болючі відчуття, але й може призводити до розвитку пульпіту. Обов’язково уточнюйте на першому прийомі, яке обладнання використовує лікар.
 4. Надмірне висушування зубної порожнини перед пломбуванням. Через це пломбувальний матеріал погано тримається. У таких випадках біль зазвичай виникає під час жування.
 5. Порушення технології пломбування. Грубе введення інструменту, квапливість, неакуратні рухи призводять до пошкодження здорових тканин та викликають біль після процедури.
 6. Застосування занадто великої кількості пломбувального матеріалу. Через неправильну висоту пломби вона може травмувати кореневий канал, що й викликає відчуття болю.
 7. Іноді причиною болю стає бажання стоматолога зберегти зуб живим. Якщо є шанс вилікувати зуб, а не видаляти його, лікар обов’язково спробує цього досягти. Біль з’являється у тих випадках, коли вибране лікування не допомагає. Це сигнал до того, що зуб треба видаляти.

Записатись на консультацію

Вкажіть свій номер телефону, ми передзвонимо та підберемо для вас зручний час прийому. Або зателефонуйте нам самі

Причини болю, не пов’язані з пломбою

Деякі захворювання імітують зубний біль. Наприклад, людині здається, що в неї болить зуб при невриті трійчастого нерва або при запаленні язика. Відчувши зубний біль, зазвичай йдуть до стоматолога. Якщо під час огляду порожнини рота лікар виявляє карієс, біль часто списують саме на нього. Стоматолог проводить лікування та встановлює пломбу. Але зуб після пломбування болить, і біль не зменшується з часом. У цьому випадку слід провести ретельніше обстеження, щоб виявити можливі причини болю.

У яких випадках потрібно терміново звертатися до лікаря
Біль після пломбування може свідчити про ускладнення. Якнайшвидше звернутися до лікаря потрібно у таких випадках:

 • зуб після пломби болить, і болючі відчуття посилюються;
 • з’являється відчуття розпирання та посмикування;
 • дискомфорт і біль стають сильнішими при зміні положення тіла;
 • біль посилюється під час жування, після прийому холодних або гарячих напоїв;
 • підвищується температура тіла;
 • з’являється виражений набряк та припухлість ясен;
 • з-під ясен виділяється кров або гній;
 • з’являється неприємний запах із рота, який не зменшується після чищення зубів.

Якщо біль триває дуже довго й не минає, слід звернутися до стоматолога. Лікар огляне зуб, щоб переконатися, чи немає у вас ускладнень.

Які методи лікування застосовують для лікування болю після пломбування?

Зняти біль у перші години після пломбування допомагають знеболювальні препарати. Їх призначає стоматолог. Зазвичай це ліки із групи нестероїдних протизапальних засобів. Вони зменшують біль та знімають запалення.
Якщо є підозра, що біль пов’язаний із лікарською помилкою або недостатньою ефективністю лікування, стоматолог повторно проводить діагностику.

Вона допомагає з’ясувати, чому болить зуб після пломби. Лікар може призначити рентгенографію, КТ, аналіз крові. У деяких випадках може знадобитися консультація невролога чи хірурга. Після обстеження лікар вирішить, що робити далі. Найчастіше видаляють пломбу і зуб пломбують повторно.

Щоб пломбування зубів пройшло безболісно, ​​звертайтеся до стоматології Soprano Dental House. Для лікування карієсу, пломбування каналів та відновлення зубів після травми ми використовуємо високоякісні керамічні пломби та накладки, а також фотополімерний пломбувальний матеріал.

У стоматології Soprano також не економлять на обладнанні і для лікування карієсу або каналів використовують сучасні технології та апаратуру. Все обладнання знаходиться в клініці, і вам не потрібно їхати кудись, щоб зробити знімки. Записуйтесь на прийом, щоб запломбувати зуб або якщо ви відчуваєте біль після вже проведеного лікування.

Автор: Головачов Павло

Короткий вміст
Зубний біль після пломбування: причини та план дій
Назва статті
Зубний біль після пломбування: причини та план дій
Опис
Зубний біль після пломбування: причини та план дій. Львівська Стоматологія Soprano. Наші спеціалісти розкажуть про стоматологію все!
Автор
Всі новини

Бажаєте мати здорову та красиву посмішку?

Запишіться Вже зараз на
огляд та консультацію до профільного стоматолога

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас щодо умов і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300