Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Дитяча стоматологія

Фторування зубів

Отримайте консультацію за телефоном

А чи потрібен фтор саме вам?

Щоб відповісти на це запитання вартує спершу дізнатись, чи отримуєте ви фтор в достатній кількості. Щоб дізнатися, чи додають фтор у вашу водопровідну воду, і в яких саме кількостях, зверніться до вашої місцевої служби водопостачання.

Норма фтору становить - 1 мг/л води. Якщо показник стає меншим за 0,8 мг/л - виникає карієс, якщо більше 1,5 мг/л - флюороз.

Вміст фтору у Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Волинській, Рівненській областях практично відсутній. Тому 90% населення скаржаться на карієс і хвороби пародонту.

Зовсім протилежна ситуація у жителів Червонограду. Надлишок фтору (4 мг/л) спричинив у багатьох жителів населення флюороз зубів (з яких 80% у дітей).

Знижений рівень фтору - менше 0,8 мг/л спостерігається у Київській, Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях.

Нормальний вміст фтору - 1 мг/л відзначається у Чернігівській, Черкаській, Луганській, Сумській, Харківській областях.

У воді Полтавської, Кропивницької, Дніпропетровської, Донецької області є понад 1,5 мг/л фтору, що спричинило флюороз у 90% населення.

Етапи фторування зубів:

 1. Гігієна порожнини рота. Це може бути як повноцінна професійна гігієна (зняття зубного нальоту і каменю), так і проста обробка антисептиками. Поверхня зуба повинна бути чистою перед нанесенням фторвмісних препаратів.
 2. Ізоляція зубів від слини.
 3. Ретельне осушування зубів теплим повітрям.
 4. На зуби наноситься тонким шаром фторвмісний лак за допомогою пензлика.
 5. Очікуємо 3-5 хвилини до повного висихання лаку.

Після процедури утворюється плівка, яка протягом кількох годин максимально насичує емаль фтором. Рекомендується не споживати тверду їжу біля 12год для кращого ефекту.

Навчання правильній гігієні ротової порожнини

Навчання правильній гігієні ротової порожнини, мабуть, є одним з найважливіших моментів для збереження ваших зубів. Тому ще з студентства лікарів-стоматологів неодноразово скеровують в дитячі садки та школи, щоб показати діткам, як правильно чистити зуби. Було доведено, що вже через 3-3,5 роки у дітей з правильними навиками, карієс зустрічався набагато рідше, ніж у тих, хто не мав такого навчання.

А що ж робити дорослим, яким не проводились такі уроки?

Вчитись ніколи не пізно! Жодний стоматолог не осудить вас за намагання бути кращим, а навпаки допоможе, розповість і порадить найзручніший для вас метод гігієни.

Якими б сучасними щітками ви не користувались, в основі лежать мануальні навички (тобто ваші рухи рукою, напрям зубної щітки відносно зубів, натиск щітки, тощо).

Етапи чищення зубів за стандартним методом:

 1. На зубну щітку витискаємо горошину зубної пасти.
 2. Кожну щелепу умовно ділимо на три частини (дві бічні та одну передню). Починаємо з бічної ділянки верхньої щелепи. Зубну щітку тримаємо під кутом до зубів. Виконуємо 10 вимітаючих рухів від ясен до горбочків і таким самим методом очищуємо інші ділянки. Також не забуваємо про внутрішню сторону! Ділянку з горбочками чистимо горизонтальними рухами. Продовжуємо чищення круговими рухами на передніх зубах.
 3. Завершуємо чищення зубів легкими масажними рухами по ділянці ясен та очищенням язика іншою стороною щітки. Ополіскуємо ротову порожнину.
 4. Зубний йоршик у міжзубних проміжках використовуємо лише ввечері. Ополіскуємо.

Такий порядок слід виконувати зранку після сніданку та ввечері перед сном.

Для пацієнтів з брекетами, протезами, імплантатами та іншими конструкціями є деякі особливості проведення щоденної гігієни ротової порожнини.

У нашій клініці вас безкоштовно навчать та підберуть індивідуальні засоби гігієни так, щоб вам було комфортно.

Отримати консультацію

Запишіться Вже зараз на безкоштовний
огляд та консультацію

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас з умовами і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом;
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин.
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300