Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Хірургічна стоматологія

Періостит лікування у Львові

Отримайте консультацію за телефоном

Лікування періоститу

Захворювання ясен, такі як періостит, є найпоширенішими стоматологічними проблемами, викликаними поганою гігієною порожнини рота. Це інфекція, що вимагає негайного медичного втручання, оскільки періостит може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям.

Запалення окістя або періостит зазвичай являють собою інфекцію тканини ясен, яка виглядає як фурункул на яснах.

Причини періоститу

Основними причинами нагноєння окістя зуба є:

 • Погана гігієна порожнини рота. Якщо не дотримуватися правил гігієни, у роті починають накопичуватися частинки їжі. Зрештою він накопичує бактерії і призводить до утворення зубного каменю. Він, своєю чергою, може подразнювати ясна і викликати запалення. Якщо залишити це запалення без уваги, розвивається періостит зуба.
 • Карієс. М'яка тканина всередині зуба (пульпа), може інфікуватися бактеріями, коли в ній утворюється порожнина. Ця інфекція поширюється на ясна і викликає запалення окістя.
 • Несвоєчасне лікування пародонтиту, який є хронічним запаленням тканини, що оточує зуби.
 • Травма зуба або стоматологічні операції. Бактерії також можуть потрапити в ясна через рану. Інфекція викликає запалення, що призводить до періоститу.
 • Ослаблена імунна система, наприклад, у разі діабету, використання кортикостероїдів або хіміотерапії.
Dentist is checking up a patient with an ortodental system
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Види періоститу

Залежно від причини виникнення, можна виділити такі види періоститу:

 1. Гострий серозний періостит, який найчастіше виникає внаслідок травми. Запальний процес триває недовго і в рідкісних випадках можливе розростання кісткової тканини.
 2. Гострий гнійний періостит характеризується гострим пульсуючим болем, набряком і почервонінням тканин навколо ураженого зуба. Також може спостерігатися підвищена температура і головний біль. Найчастіше гострий періостит пов'язаний зі стоматологічними хворобами та їхніми ускладненнями.
 3. Хронічний періостит зустрічається дуже рідко, розвивається поступово. Стан може спостерігатися тривалий час і не переходити в гостру стадію.

Кожен вид періоститу вимагає індивідуального підходу до лікування, тому важливо звернутися до стоматолога за перших ознак захворювання.

Як лікують періостит

Якщо болить окістя зуба і є такі симптоми як набряклість або набряк щоки, сильний або ниючий біль у яснах, головний біль, важливо відразу звернутися до стоматолога. Тільки лікар може провести оперативне лікування періоститу зуба, щоб не допустити розвитку гнійно-некротичного ураження щелепи. Здебільшого клінічне лікування складається з таких етапів:

 • Візуальний огляд, рентген і складання плану лікування;
 • Вибір лікування (медикаментозне лікування або операція). Якщо консервативне лікування недоречне або не дає результатів тоді важливо приступити до операції;
 • Знеболювання. Для проведення операції вводиться місцева анестезія;
 • Дренування абсцесу. Лікар робить невеликий розріз у яснах, щоб гнійний ексудат міг вийти;
 • Промивання і встановлення дренажу. Це важливо, щоб прибрати всі залишки гною з ясен;
 • Видалення зуба. Цей етап потрібен тільки в тому разі, якщо зуб серйозно пошкоджений або його не можна вилікувати. Тоді важливо видалити зуб, щоб запобігти поширенню інфекції;
 • Медикаментозне лікування. Прийом антибіотиків, знеболювальних і протизапальних препаратів за призначенням стоматолога;
 • Видалення дренажу і контрольний огляд.

Нас часто запитують

Скільки часу лікується періостит?

Симптоми періоститу з'являються за один день, а повне лікування триває до 10 днів. Лікування періоститу залежить від його тяжкості, причини та загального здоров'я пацієнта.

Що буде, якщо не лікувати періостит?

За перших симптомів періоститу слід негайно звернутися до лікаря. Якщо не лікувати запалення, то протягом 6-7 днів абсцес може розкритися самостійно. Це може призвести до ускладнень у вигляді гнійно-некротичного ураження щелепи. Далі інфекція може вражати інші зуби. Також є ризик зараження крові.

Чи потрібно видаляти зуб при періоститі?

Рішення про необхідність видалення зуба в разі періоститу ухвалюють індивідуально, воно залежить від тяжкості захворювання і його причини. Якщо уражений зуб не можна врятувати, може знадобитися його видалення.

Не знайшли відповідь на своє питання?
Давайте ми проконсультуємо

Вартість лікування періоститу

Вартість лікування періоститу може залежати від різних чинників, включно з методом лікування, складністю захворювання і проведенням додаткових процедур. Не слід намагатися самостійно вилікувати періостит, оскільки непомічене запалення може мати серйозні наслідки. Рекомендується своєчасно звернутися до стоматолога для діагностики та лікування запалення окістя на ранній стадії. Це допоможе зберегти здоров'я зубів і гарну посмішку.

Отримати консультацію

Запишіться Вже зараз на безкоштовний
огляд та консультацію

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас з умовами і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом;
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин.
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300