Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Резекція верхівки кореня зуба
Хірургічна стоматологія

Резекція верхівки кореня зуба

Безболісне проведення операції з гарантією позитивного результату завдяки використанню сучасного обладнання та передових хірургічних методик

 • прооперований зуб може бути десятиліттями
 • зуб можна використовувати як основу під протез надалі
 • після відновлення кісткова тканина функціонує, як і раніше

Отримайте консультацію за телефоном

Резекція верхівки кореня зуба: чому її роблять і чому ця процедура така необхідна?

Лікар іноді вдається до складного рішення – відсікти частину уражених хворобою тканин, щоб врятувати здорові та убезпечити життя пацієнта. Резекція верхівки кореня зуба, або апексектомія, відноситься до процедури хірургічної стоматології та виконується саме з такою метою. Вона допоможе зберегти зуб і навколишню ділянку ясен. Апексектомія також попереджає поширення інфекції та охоплення нею здорових ділянок, ліквідуючи загрозу пошкодження інших складових щелепно-лицьової області.

Коли така операція стає неминучим і єдиним варіантом надання допомоги? Наскільки це болісна процедура, і навіщо її обов'язково проводять у деяких випадках? Відповімо на ці та інші запитання докладніше, щоб позбавити непотрібних страхів та побоювань.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Коли є показання, і резекція верхівки кореня зуба потрібна

Перша ознака – неможливість терапевтичними, неінвазивними способами знищити інфекцію. Така процедура обов'язкова також, коли необхідно врятувати захищений коронкою фрагмент, видаливши уражені осередки та зупинивши руйнівний процес.

Погана прохідність каналів перед їх протезуванням, пломбуванням – також показання до апексектомії. Крім того, підвищений тиск на зуб та інші патологічні стани, що спричинили хронічні запальні процеси, розглядаються багатьма лікарями як показання до проведення такого виду оперативного втручання.
Є ще одне показання для цього способу лікування: видалення фрагментів з новоутвореннями. У цьому випадку немає необхідності видаляти здорові тканини, і є шанс врятувати природну структуру щелепно-лицевої області.

Такий варіант оперативного стоматологічного втручання має високий відсоток позитивного вирішення основної проблеми видалення осередку запалення. Саме тому, незважаючи на відносну складність, він дуже часто і успішно використовується стоматологами в їхній щоденній практиці.

Як роблять апексектомію: всі етапи та особливості

Як і під час проведення будь-якої хірургічної операції, спочатку виконується ретельна діагностика, зі збиранням результатів рентгенографії, аналізом результатів, отриманих під час вивчення фрагментів тканин. Зовнішній огляд та вивчення характеру хвороби – також обов'язкова складова підготовки. Тільки коли всі дані є на руках лікаря, він може приступати до резекції кореня зуба.

Важливо, що таку операцію проводять переважно досвідчені лікарі, оскільки процедура дуже складна в реалізації. Вона потребує як теоретичних знань, так і певних практичних навичок.

Відсікання складається з п'яти основних етапів:

 • підготовчі дії, включаючи анестезію та, за необхідності, застосування седативних препаратів;
 • розсічення та виїмка пошкоджених частин спеціальними інструментами;
 • заповнення ділянки розрізу та видалення;
 • обробка розсічення для швидкого загоєння;
 • проведення профілактичних та коригувальних оглядів.

Кожен із етапів по-своєму важливий для досягнення максимально позитивного результату та відновлення пацієнта.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Потрібно порадитися з хірургом?

Запишіться на індивідуальний прийом та огляд

Фото зубного импланта
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Анестезія при апексектомії: місцева та седативні препарати

Перед її проведенням обов'язково використовують місцеву анестезію, оскільки без знеболювання провести цю маніпуляцію практично неможливо. Анестезія дозволить «заморозити» нервові закінчення та позбавить больових відчуттів. Болезаспокійливі засоби проникають углиб і повністю деактивують хворобливу реакцію, приглушуючи на якийсь час чутливість.

Для професійних стоматологів така маніпуляція не є чимось особливим, але важливим є настрій пацієнта, який має зважитися на її проведення. Втім, якщо є необхідність, можуть застосовуватись і седативні препарати, які зменшують тривожність та занепокоєння.

Розріз та виїмка ураженої ділянки, заповнення

Сама процедура починається з тонкого розрізу ясен. Для відсікання тканин використовується спеціальний інструмент. Він допоможе очистити корінь або прилеглі ділянки та зробити необхідний підріз. За заздалегідь складеною схемою лікар видаляє уражені тканини – це і є резекція кореня зуба.

Відсічені частини видаляють, а їхнє місце заповнюється спеціальним матеріалом. Це дозволяє зміцнити ділянку та захистити від проникнення з боку нових інфекційних осередків.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Обробка рани та загоєння

Для прискорення загоєння рани розсічення зашивають і за допомогою дренажу очищають місце розсічення. Після завершення операції встановлюється пов'язка, а місце розрізу та очищення може охолоджуватися для зниження болісних проявів. Однак багато залежить як від особливостей організму пацієнта, так і від обсягу виконаної операції, її складності.

Після оперативного втручання рекомендується не навантажувати цю ділянку найближчим часом після маніпуляції. Це сприятиме якісному загоєнню та дозволить отримати швидкий результат.

Профілактичні огляди

Бажано після кількох місяців (мінімум після трьох) зробити рентгенограму, щоб упевнитися в тому, як протікає процес загоєння і чи немає негативних проявів. Оскільки цей спосіб лікування досить складний, потрібні регулярні профілактичні огляди. В обов'язковому порядку він призначається не пізніше 3–6 місяців.

Якщо під час огляду виявиться, що осередок запалення не знищений, може знадобитися коригуюча терапія. А при гострій необхідності і в окремих випадках – додаткова процедура видалення осередків запалення та інфекції

Dentist is checking up a patient with an ortodental system
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Скільки коштує проведення операції

Незважаючи на те що така маніпуляція дуже складна в реалізації, вона не вимагатиме багато часу і оптимальна за витратами. Крім того, пацієнт отримає найголовніший результат – збереження живих тканин та знешкодження осередку інфекційних проблем із мінімальним хірургічним втручанням, без видалення зубів чи коронок. Таку резекцію верхівки кореня, ціна на яку залежатиме від її складності, можна провести в клініці, що має гарний лікарський потенціал і необхідне стоматологічне обладнання.

Результати

До і після: клієнти та результати

До Після Гігієна
demo img demo img
До Після Імплантація
demo img demo img
До Після Коронки та вініри
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img
До Після Тотальне протезування
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img
До Після Заміна коронок
demo img demo img
До Після Відновлення
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img

Безопасное лечение без боли и последствий

 • Icon
  ПРИЕМ БЕЗ ОЧЕРЕДЕЙ И ОЖИДАНИЯ

  Попасть на прием к врачу Вы можете по предварительной записи без очереди и ожидания. Необходимо всего лишь сказать удобное для Вас время для визита администратору. Также при посещении с детьми Вы можете оставить их в нашей игровой комнате с няней.

 • Icon
  Абсолютная СТЕРИЛЬНОСТЬ ИНСТРУМЕНТОВ И БЕЗОПАСНОСТЬ ЛЕЧЕНИЯ

  Все инструменты стерилизуются при 134 градусах и автоклавируются, хранятся под ультрафиолетом или в вакуумной упаковке и раскрываются при Вас. Кабинет также проходит дезинфекцию перед вашим посещением.

 • Icon
  ГАРАНТИЯ НА УСЛУГИ ДО 10 ЛЕТ

  На наши услуги даем гарантию до 10 лет и предоставляем бесплатный профилактический осмотр и диагностику. По подробным условиям Вас проконсультирует наш врач.

Отримати консультацію

Запишіться Вже зараз на безкоштовний
огляд та консультацію

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас з умовами і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом;
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин.
Image