Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Керамічні накладки
Лікування зубів

Керамічні накладки: що вам потрібно знати про них?

Керамічні накладки – справжній порятунок для зруйнованого зуба. За допомогою цього мікропротеза вдається відновити навіть дуже пошкоджений зуб. З керамічною накладкою на зуб ви знову можете їсти улюблену їжу і не відчувати болю чи дискомфорту!

Отримайте консультацію за телефоном

Що таке керамічна накладка?

Своєю структурою вона схожа на звичайну композитну пломбу. Вкладка так само заповнює собою зруйновану частину зуба. І це не обов'язково має бути порожнина. За допомогою накладки з кераміки можна відновити всю жувальну поверхню зуба або його бічну частину.
Виготовляють цей мікропротез у лабораторії. Спочатку стоматолог виконує зліпки пошкодженого зуба, а потім зубний технік робить по ньому накладку. Вона дуже точно повторює форму зруйнованої частини зуба. Після встановлення виглядає максимально природно.
Виготовляють зубні накладки з кераміки. Цей матеріал дуже міцний, тому він підходить для відновлення жувальних зубів. Така накладка легко витримує навантаження під час жування, навіть якщо ви їсте тверді горіхи. Фізичними властивостями кераміка подібна до зубної емалі – у неї така ж напівпрозора текстура, – тому реставрація мікропротезами дає такий хороший естетичний результат.

Керамічна накладка виглядає дуже натурально – її неможливо відрізнити від здорової частини зуба.
Ще один важливий плюс кераміки – гіпоалергенні властивості. На цей матеріал у пацієнтів зазвичай немає алергії, тому керамічна пломба на зуб підійде навіть людині з підвищеною чутливістю.
Основне показання до встановлення накладки – реставрація пошкодженого карієсом, сколотого чи зламаного зуба. Керамічна пломба дає можливість відновити будь-яку частину зуба, головне, щоб він був зруйнований менш ніж на 50%.
Є кілька видів керамічних накладок:

  • Inlay (Інлей) – розміщується тільки на жувальній поверхні зуба і на його горбки не виходить;
  • Onlay (Онлей) – трохи переходить на горби зуба;
  • Overlay (Оверлей) – перекриває горби та в деякій частині знаходиться на бічній поверхні зуба.

Обирати вид керамічного мікропротеза лікар буде, виходячи з того, наскільки сильно пошкоджений зуб.

Як встановлюють керамічні накладки і пломби?

Процес проходить у кілька етапів:

  1. Огляд ротової порожнини та діагностика. На першій консультації лікар оглядає пошкоджений зуб та встановлює діагноз. Якщо потрібно, то стоматолог може призначити додаткові обстеження.
  2. Професійна гігієна ротової порожнини. Перед встановленням мікропротеза обов'язково видаляють наліт та зубний камінь.
  3. Лікування пошкодженого зуба. Дуже часто перед встановленням накладки треба проводити лікування карієсу. Лікар спочатку повністю лікує зуб і лише після цього починає його реставрацію.
  4. Зняття зліпка із зуба та вибір відтінку кераміки. Колір підбирають дуже точно, щоб він максимально відповідав рідному відтінку емалі.
  5. Виготовлення керамічної накладки у лабораторії. На цей період стоматолог ставить тимчасову накладку, яка захищає пошкоджений зуб.
  6. Встановлення накладки. Кріплять її спеціальним стоматологічним клеєм (цементом). Після затвердіння він стає таким же міцним, як і зубна тканина.

У першу добу після лікування зубів та встановлення накладки ви можете відчувати біль чи дискомфорт. Неприємні симптоми зазвичай проходять самі по собі, і вже за кілька днів ви зможете пережовувати різноманітну їжу без будь-якого дискомфорту. Ціна керамічної пломби залежить від ступеня руйнування зуба та від складності підготовки (сюди входить діагностика та лікування).

Що краще: керамічна накладка чи композитна пломба?

Композитний матеріал добре знайомий кожному з нас. Саме з нього стоматолог робить пломбу після лікування карієсу чи чищення каналів. Невеликі відколи або пошкодження лікар також відновлює цим матеріалом. Очевидний плюс композитних матеріалів у тому, що з ними реставрація зубів проходить за одне відвідування клініки. Стоматолог робить пломбу, вона застигає, і зуб знову виконує свої функції. Точно так само і з реставрацією композитними матеріалами – лікар відновлює пошкоджену частину зуба прямо в ротовій порожнині. Композит застигає, і можна вирушати додому.
Але з появою керамічних накладок все змінилося. Ці мікропротези виявилися значно практичнішими, навіть не зважаючи на більш тривалий процес їх встановлення.

Чим же так приваблюють керамічні накладки:

  • Дуже міцні. Керамічні накладки набагато міцніші, ніж композитний матеріал. Кераміку складно пошкодити при жуванні. Пломба або нарощена частина зуба такого великого навантаження може не витримати.
  • Не потребують реставрації. Зносостійкість у кераміки набагато вища, ніж у композитного матеріалу, тому вона не стирається з часом. А це означає, що вам не доведеться регулярно ходити до стоматолога, щоб знову й знову оновлювати пломбу.
  • Зберігають свій відтінок. Великий плюс кераміки в тому, що вона не темніє з часом, не забарвлюється через каву чи цигарки.
  • Забезпечують герметичність зуба. Встановивши керамічну накладку замість пломби, ви будете впевнені, що вона не відшарується і не просяде, як це часто буває з композитним матеріалом.

Ціна керамічної накладки вища, ніж вартість реставрації композитом. Але й результат набагато кращий. Крім того, при виборі звичайної пломби чи нарощування композитом вам доведеться повторно ходити до стоматолога на реставрацію. Відповідно, економія вийде дуже умовною.

Як доглядати за зубом з керамічною накладкою?

Сам по собі мікропротез не потребує специфічного догляду. Щоб продовжити термін його служби, достатньо дотримуватись основних правил гігієни:

  • чистити зуби вранці та ввечері мінімум по 2 хвилини;
  • полоскати ротову порожнину після кожного вживання їжі спеціальними ополіскувачами або хоча б звичайною водою;
  • щодня використовувати зубну нитку;
  • регулярно відвідувати стоматолога для профілактичного огляду.

НАС НАЙЧАСТІШЕ ПИТАЮТЬ

Чим відрізняється накладка на зуб від коронки?

Накладка на зуб і коронка є різними видами зубних протезів, хоча й мають схожі призначення. Накладка використовується для відновлення пошкодженої жувальної поверхні зубів, які ще не втратили свою форму і міцність. Коронка використовується, коли зуб сильно пошкоджений і потребує повного покриття для відновлення функції та зовнішнього вигляду.

Скільки носять накладки на зуби?

Керамічні накладки на зуби можуть носитися від 15 років і більше за умови правильного догляду. Однак, термін використання може варіюватися залежно від багатьох чинників. Серед них якість матеріалу, з якого виготовлена накладка, а також гігієна ротової порожнини.

Що краще керамічна вкладка чи пломба?

Керамічна вкладка являє собою більш довготривале рішення для відновлення зуба, ніж пломба. Вона виготовляється з кераміки і вставляється в підготовлену порожнину зуба, займаючи місце видаленої ураженої тканини. Керамічна вкладка зазвичай рекомендується для зубів із великими дефектами, які не можуть бути відновлені пломбою. Пломба зазвичай використовується для заповнення невеликих порожнин у зубі, спричинених карієсом або травмою. Вона набагато дешевша, але і термін служби менший, ніж у вкладки.

Чи можна ходити без коронки на зубі з вкладкою?

Культьова вкладка призначена для захисту коронки зуба від пошкоджень і кореня від перелому. Її встановлення є важливим етапом у лікуванні зубів. Однак вона використовується як основа і важливо далі встановити коронку. Також вкладка може бути меншою за інші зуби, що створює дискомфорт і незручності.

Не знайшли відповідь на своє питання?
Давайте ми проконсультуємо

Отримати консультацію

Запишіться Вже зараз на безкоштовний
огляд та консультацію

  • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас з умовами і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом;
  • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин.
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300