Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Лікування каналів
Лікування зубів

Лікування каналів зуба в Soprano Dental House

Лікування кореневих каналів швидко, комфортно та безболісно.

 • лікуємо за міжнародними стандартами і завжди використовуємо кофердам та дентальний мікроскоп
 • завдяки технологічній оптиці рухи стоматолога максимально точні та акуратні
 • ендодонтист видаляє лише пошкоджені тканини і не зачіпає «живі», тому ви не відчуваєте болю під час процедури
 • найкращі експерти з лікування «мікро», тому ми беремося за випадки будь-якої складності

Отримайте консультацію за телефоном

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Показання для лікування каналів зуба

Найчастіші причини для ендодонтичного лікування каналів – це травми та дерматологічні захворювання:

 • Пульпіт – гостре запалення пульпи зуба.
 • Травми, у тому числі ушкодження та переломи коронки зуба.
 • Періодонтит – запалення періодонту, який знаходиться за межами кореня зуба. Захворювання розвивається внаслідок прогресування пульпіту, формування хронічного запалення у кореневому каналі та загибелі пульпи.

Відповідно до світових стандартів, лікування повинно включати ретельне промивання і пломбування на всьому протязі. Якщо своєчасно не провести лікування зубних каналів, інфекція може поширитись далі – на м'які тканини та кістки щелепи. Лікувати такі ускладнення буде набагато складніше.

У чому головна складність лікування каналів зуба

Успіх ендодонтичного лікування залежить від навичок та умінь лікаря.

Кількість та будова каналів різних зубів різняться. Щоб лікування каналу зуба пройшло успішно, стоматолог повинен точно знати анатомічні особливості кожного кореневого каналу. Важливо також враховувати індивідуальні особливості будови зубів. Для цього у ендодонтиста мають бути не лише знання, а й великий досвід.

Друга складність полягає в тому, що пломбування каналів має відбуватися у суворій відповідності до встановлених стандартів. Якщо лікар використовує занадто багато або зовсім мало пломбувального матеріалу, або випадково пошкоджує цілісність каналу, можуть розвинутися ускладнення: періодонтит, абсцес, кіста або гранульома. Ці ускладнення дуже болючі, а лікувати їх набагато складніше.

Щоб уникнути наслідків неправильного лікування, звертайтеся до досвідчених, кваліфікованих стоматологів Soprano Dental House. Ми суворо дотримуємося методик пломбування кореневих каналів та застосовуємо сучасне обладнання. Такий підхід зводить до мінімуму ризик ускладнень.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system
Етапи ендодонтичного лікування зуба
Tab image
Місцеве знеболювання

Існує два способи анестезії. Найпоширеніший – ін'єкція в ясна для знеболювання всієї верхньої чи нижньої щелепи. Другий спосіб – інтралігаментарна комп'ютерна анестезія, коли знеболюючий препарат вводиться безпосередньо в періодонтальну зв'язку зуба. Весь процес візуалізується на комп'ютері, тому ін'єкція робиться дуже точно. Введення анестетика у зв'язку дає можливість знеболити саме той зуб, який пломбуватиметься. Від виду анестезії залежатимуть розцінки на лікування каналів зуба – ціна уколу в ясна буде нижчою, ніж вартість ін'єкції у зв'язку.

Tab image
Підготовка та ізоляція

Підготовка ротової порожнини та ізоляція хворого зуба за допомогою системи кофердам. Це гарантує, що антисептичні розчини, якими промиваються зубні канали, не потраплять у ротову порожнину та не викличуть дискомфорту.

Tab image
Видалення та чищення каналів

Видалення пошкоджених тканин та чищення каналів. Стоматолог видалить усі тканини, уражені карієсом, а потім розкриє зубні канали. Для їхнього чищення наші лікарі використовують технологічні ендомотори та сучасні інструменти, які гарантують високу точність кожної маніпуляції. Після розширення та очищення каналів вони дезінфікуються антисептичними розчинами.

Tab image
Пломбування

Кореневі канали пломбують у два етапи. Спочатку в канал закладається лікувальна паста з кальцієм. Вона потрібна для мінералізації зубних поверхонь та повного усунення патогенної мікрофлори. Через кілька днів паста видаляється і знову проводиться медикаментозна обробка порожнини. Лише після цього канал герметично запечатується за допомогою пломбувального матеріалу. Порожнина зуба закривається спеціальною прокладкою та тимчасовою пломбою. Щоб переконатися, що канал закритий герметично, після лікування потрібно зробити контрольний знімок.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Діагностика та лікування кореневого каналу в Soprano Dental House

Лікування каналів зуба починається з повноцінної комплексної діагностики. Перед початком будь-яких стоматологічних процедур важливо зрозуміти ступінь ураження кореневого каналу. Для цього лікар нашої клініки вислухає ваші скарги, проведе огляд ротової порожнини та направить вас на інструментальну діагностику.

Завдяки 3D-томографії лікар зможе оцінити життєздатність зуба та ступінь його ураження. На томограмі буде видно всі особливості коренів: кількість, розташування, кількість відгалужень, а також їх стан. Томографія покаже, якщо канали нетипово звивисті, тонкі чи короткі, або якщо в них є додаткові відгалуження. Ці особливості дуже важливо враховувати під час лікування.

Адже для повноцінного чищення та якісного пломбування стоматолог повинен точно знати форму та розмір каналу. При лікуванні наші ендодонтисти використовують сучасні методи пломбування кореневих каналів. Це гарантує, що проблема не виникне повторно.

Щоб лікування каналів пройшло успішно, дуже важливо проводити його своєчасно

Не варто відкладати візит до стоматолога. З появою перших симптомів захворювання обов'язково звертайтеся до лікаря. Якщо вчасно не провести чищення зубних каналів, інфекція може поширитись далі – на м'які тканини та кістки щелепи. Лікувати такі ускладнення буде набагато складніше.
Profile image

Артем Бабкін

лікар-ендодонтист

Отримати сучасне лікування у Львові можливо

Запишіться на ретельний огляд до лікаря-ендодонтиста, щоб отримати реальну картину стану ваших зубів та план лікування

Фото зубного импланта
Використовуємо в роботі лише сучасне обладнання та методики
Tab image
Дентальний мікроскоп

У нашій клініці робота з кореневими каналами завжди відбувається під контролем дентального мікроскопа. Завдяки цій оптичній системі наші ендодонтисти діють максимально точно та акуратно.

Використання мікроскопа дає кілька переваг:

 • Канал вдається очистити повністю, навіть у важкодоступних місцях. Така ретельна обробка зводить до мінімуму ризик ускладнень та необхідність повторного втручання.
 • Нам вдається зберегти максимум здорових тканин, що дуже важливо для життєздатності зуба та вашого подальшого комфорту.
 • Процедура відбувається максимально швидко. Завдяки використанню мікроскопа ви не проведете у стоматологічному кріслі жодної зайвої хвилини.
 • Мікроскоп також дозволяє виправити помилки інших стоматологів.

Дентальний мікроскоп робить лікування каналів зуба ефективнішим і допомагає уникнути ускладнень.

Tab image
Кофердам

У роботі ми завжди застосовуємо кофердам, або раббердам. Це спеціальний латексний прошарок, який допомагає ізолювати хворий зуб від решти ротової порожнини.

Завдяки кофердаму стоматологічні процедури проходять для вас комфортніше:

 • Латекс відгороджує вас від лікаря і створюється відчуття, що всі маніпуляції відбуваються поза ротовою порожниною. Це допомагає легше переносити процедуру.
 • Завдяки кофердаму антисептичні та лікарські розчини не потрапляють у ротову порожнину та не доставляють вам неприємних відчуттів.
 • Раббердам не допускає осідання вологи на поверхні зуба, покращуючи тим самим адгезію пломбувальних матеріалів. Це суттєво продовжує термін служби пломби.
 • Латексний кофердам також створює перешкоду для хвороботворних мікроорганізмів, тому ризик потрапляння інфекції в організм суттєво знижується.
 • Кофердам забезпечує комфортне природне положення язика. Завдяки цій латексній серветці вам не доведеться постійно тримати язик у піднятому стані. Ви зможете максимально розслабитись під час процедури.

Використання кофердаму – це світовий стандарт, його застосування свідчить про професіоналізм стоматологів.

Tab image
Апекслокатор

Цей технологічний інструмент дозволяє дуже точно виміряти глибину кореневого каналу. Точне визначення глибини – один із найважливіших аспектів успішного лікування. Цей параметр дозволяє стоматологу запломбувати канал до верхівки кореня і звести до мінімуму ризик ускладнень. Адже порожнини в каналі часто призводять до розвитку інфекцій. А «переміщення» пломбувального матеріалу до кістки можуть спричинити сильний біль і навіть невралгію.

Для діагностики ми використовуємо якісний, функціональний апекслокатор, який може працювати у будь-якому середовищі. Тому, якщо канал заповнений гноєм або кров'ю, ми все одно зможемо виміряти його глибину.

Сучасний апекслокатор ідеально підходить для точної діагностики:

 • його роботу можна відстежувати в режимі реального часу на рідкокристалічному дисплеї;
 • апекслокатор гарантує максимальну точність вимірювання і в сухому, і в рідкому середовищі;
 • на точність вимірів не впливають зовнішні чинники, тому зміна температури чи вологості середовища не заважає діагностиці.

Використання апекслокатора разом із ендомотором гарантує, що підготовка до лікування пройде на найвищому рівні.

Tab image
Ендомотор

Це обладнання використовується для обробки кореневого каналу. Ми використовуємо сучасний ендомотор Ai-motor, який мінімізує ризик випадкових пошкоджень. Високотехнологічний пристрій автоматично регулює швидкість обертання, тому обробка кореневого каналу відбувається повністю безпечно та безболісно.

У ендомотора дуже широкий діапазон налаштувань. Є різні режими навантаження та різні варіанти позиції насадки. Це дозволяє дуже точно налаштовувати ендомотор до виконання конкретних маніпуляцій. Опція «автостоп» дає можливість негайно зупинити апарат у будь-якій ситуації. Завдяки ендомотору лікування каналів у нашій клініці відбувається швидко та максимально безболісно. Інноваційне обладнання та високий професіоналізм наших стоматологів дозволяють виконувати чищення та пломбування каналів будь-якої складності.

Tab image
Обтураційна система

Це обладнання призначене для пломбування кореневих каналів за допомогою спеціального матеріалу – гутаперчі. Цей пломбувальний матеріал оптимально підходить для довговічного пломбування.

Обтураційна система складається з двох наконечників:

 • Pack – наконечник, що використовується для нагріву насадок, за допомогою яких визначається життєздатність пульпи. Він також застосовується для розм'якшення гутаперчевих конусів та видалення надлишків пломбувального матеріалу.
 • Fill – наконечник, призначений для введення нагрітої гутаперчі у підготовлений кореневий канал.
  Обтураційна система гарантує високу якість та надійність пломбування.
Tab image
Ультразвуковий апарат

Ультразвуковий скалер застосовується для різних стоматологічних процедур, у тому числі і в мікрохірургії під час ендодонтичних операцій. У скалера дуже широкий набір функцій та гнучкі налаштування. Амплітуда руху насадки налаштовується автоматично. Це гарантує його м'яку та дбайливу дію. Працює апарат практично безшумно, тому звучання пристрою не завдасть вам ніякого дискомфорту під час стоматологічних маніпуляцій.

Ендодонтичне лікування ціна

 • Первинна ендодонтія одноканального зуба

  5000 грн
 • Первинна ендодонтія двоканального зуба

  7500 грн
 • Первинна ендодонтія трьохканального зуба

  10000 грн
 • Первинна ендодонтія чотирьохканального зуба

  11500 грн
 • Вторинна ендодонтія одноканального зуба

  6000 грн
 • Вторинна ендодонтія трьохканального зуба

  12000 грн
 • Вторинна ендодонтія чотирьохканального зуба

  14000 грн

Як відбувається відновлення після лікування каналів

Після пломбування каналів у вилікуваній ділянці може відчуватися дискомфорт та болючість. Дуже часто підвищується чутливість зубів до холодного та гарячого. Може виникнути загальне нездужання. Ці неприємні симптоми зникають самостійно протягом кількох днів.

Щоб період реабілітації пройшов максимально комфортно, слід обмежити навантаження на вилікувану область. Краще на якийсь час відмовитися від твердої, гарячої та холодної їжі. Якщо неприємні відчуття не зменшуються протягом 2-3 днів, обов'язково зверніться до стоматолога.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Як запобігти ураженню каналів

Найчастіше до ураження кореневого каналу призводять неправильна гігієна ротової порожнини і карієс, який виникає через це. Щоб запобігти інфікуванню кореневих каналів, суворо дотримуйтесь правил гігієни ротової порожнини та виконуйте професійне чищення один раз на рік. З появою перших ознак карієсу завжди звертайтеся до стоматолога для своєчасного лікування.
Profile image

Оленка Хрущ

лікар-гігієніст

НАС НАЙЧАСТІШЕ ПИТАЮТЬ

Чи можна чистити канали без анестезії?

Чищення каналів зуба (ендодонтичне лікування) - це процедура, яка проводиться для видалення зараженої або пошкодженої тканини всередині зуба. Зазвичай під час цієї процедури стоматолог використовує місцеву анестезію. Важливо знеболити зуб і навколишню тканину, щоб зменшити больові відчуття пацієнта.

Чи можна чистити канали без видалення нерва?

Основною причиною для чищення каналу є пульпіт - запалення пульпи зуба. Оскільки запалену пульпу не можна відновити, її потрібно видалити. У процесі ендодонтичного лікування пульпа видаляється і замінюється пломбою. Це дає змогу зберегти зуб і запобігти подальшому поширенню інфекції.

Не знайшли відповідь на своє питання?
Давайте ми проконсультуємо

Відгуки пацієнтів стоматології Сопрано

Не дайте шансів зубам керувати вашим життям
Запишіться на огляд до лікаря-ендодонтиста
 • Лікар огляне вас та поставить діагноз
 • Ви отримаєте план лікування з термінами та вартістю
 • Якщо влаштує, зможете відразу розпочати лікування
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300