Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Лікування карієсу
Лікування зубів

Лікування карієсу без болю в клініці Soprano Dental House

Наші лікарі акуратно видалять каріозні ураження, відновлять функціональність зубів та естетичний зовнішній вигляд. Навіть якщо здоровим залишився лише корінь, ми шукатимемо можливість зберегти його та відновити зуб.

 • без болю
 • 100% гарантія результату
 • пломби з якісних сучасних матеріалів
 • природна естетична привабливість зубів

Отримайте консультацію за телефоном

Карієс

– це патологічний процес у твердих тканинах зуба, що призводить до їх розм'якшення й утворення дефектів у вигляді порожнин. Патологія розвивається під тривалим впливом несприятливих зовнішніх і внутрішніх факторів. Лікування карієсу починається з візуального огляду у лікаря і детального опису клінічного випадку. Це необхідно на будь-якій стадії захворювання.
Лікування середнього та глибокого карієсу вимагає професійного втручання стоматолога. Якщо карієс зубів ускладнений пульпітом або періодонтитом, спершу потрібно позбутися цієї проблеми. При пульпіті просто видаляється нерв, у разі пародонтиту – проводиться загальне медикаментозне лікування та видалення м'яких та твердих зубних відкладень.

Які бувають стадії розвитку карієсу?
Регулярні візити до стоматолога дозволяють виявити карієс на початковій стадії, а значить зробити лікування недорогим та швидким
Tab image
Стадія плями

Ви не відчуваєте початок розвитку карієсу, але емаль зубу уже змінює колір. Лікування на цьому етапі проходить найлегше та найдешевше. Стоматолог може обмежитись шліфовкою поверхності та реміналізацією емалі, за допомогою нанесення фторвмісних препаратів.

Tab image
Поверхневий карієс

Може з'явитися підвищена чутливість при взаємодії з холодними, гарячими, солодкими чи кислими продуктами. Руйнування зубу відбувається на рівні емалі. Стоматолог проводить чистку ураженної ділянки,шліфує поверхню, реміналізує емаль та наносить фторомісні препарати.

Tab image
Середній карієс

Ви можете відчувати гострий біль на різноманітні подразники: холод, тепло, кислі чи солодкі продукти. Або коли при чистці зубів “зачіпаєте” проблемний зуб. Біль характеризується зростаючою інтенсивністю. На цьому етапі карієс руйнує емаль і дентин, а в зубі утворюється порожнина. Стоматолог видаляє розм'якшення дентину і лише після цього встановлює пломбу.

Tab image
Глибокий карієс

Ви можете відчувати спонтанний гострий біль високої інтенсивності, не лише при прийомі їжі. Лікування проходить під дією анестезії, тому пацієнт нічого не відчуває. На першому етапі стоматолог вичищає розмякшений дентин, закладає в ротову порожнину протизапальні препарати і встановлює тимчасову пломбу. Якщо найближчих 2-3 дні пацієнта не хвилює біль, то встановлюється постійна пломбу. Але якщо з'являється біль, то спочатку треби видалити нерв і полікувати канали. Лише тоді можна ставити постійну пломбу.

Tab image
Ускладнення від карієсу

Якщо карієс запустити, то він може спровокувати супроводжуючі захворювання. Найнебезпечніші з них - пульпіт та періодонтит. Іноді потрібне хірургічне втручання при лікуванні чи видалення зуба.

Щоб вилікувати середній та глибокий карієс – необхідна професійна допомога лікаря

Для карієсу, ускладненого пульпітом чи періодонтитом, використовують інший протокол та етапність лікування. Якщо карієс ускладнений пульпітом, стоматолог видаляє нерв. При пародонтиті проводять медикаментозне лікування та видаляють м'які та тверді зубні відкладення.

Фото зубного импланта

Коли треба звернути увагу, а краще записатись до лікаря

 • Icon

  плями та крапки на поверхні зубів

 • Icon

  сколи або відколи частини зуба

 • Icon

  дірки, потемніння під ним

 • Icon

  потемніння пришийкової зони

 • Icon

  пігментована щілина на межі зуба зі встановленою пломбою

 • Icon

  дискомфортні або больові відчуття при прийомі кислої, солодкої, гарячої, холодної їжі та рідин

Коли починати лікування карієсу?

Щоб виявити карієс на стадії плями – треба регулярно відвідувати стоматолога. 1-2 рази на рік, навіть, якщо не відчуваєте біль. Лікування карієсу найлегше проводити саме на початкових стадіях. Якщо процесс затягнути до етапу нестримної болі – лікування відбувається довше та дорожче.
Profile image

Павло Головачов

лікар-ендодонтист, терапевт

Особливості лікування карієсу в залежності від локалізації
Tab image
Карієс в зоні посмішки

Особливість в тому, що ви можете відчувати гострий біль навіть на стадії поверхневого карієсу. Крім того, страждає естетика посмішки, що викликає психологічний дискомфорт та напруженість. Треба не тільки вилікувати ураження, але й відновити естетику зубного ряду. Стоматолог клініки Soprano підбере вам відтінок пломби, яка буде непомітною та відновить анатомічну форму переднього зубу.

Tab image
Карієс коріння зуба

Зазвичай, пацієнт відвідує стоматолога вже коли починає відчувати зубний біль. Це вже стадія глибокого чи середнього карієсу. Процесс лікування залежить від того, чи можна врятувати пошкоджений зуб чи ні. Якщо зуб зруйнований більше, ніж на 50% то його треба видаляти. Далі відбувається процес імплантації.

Tab image
Карієс зуба мудрості

Багато спеціалістів рекомендують видаляти зуб мудрості, навіть якщо немає прямих показань. Але кожний випадок індивідуальний, через особливості розташування та будови коріння зуба. Спеціалісти клініки Soprano Dental House проводять успішне лікування карієсу “вісімки” та орієнтуються на конкретну ситуацію пацієнта.

Лікування чи видалення?

Стоматологи львівської клініки Сопрано оцінюють кожну ситуацію індивідуально. Якщо є хоч невелика можливість лікування зуба без видалення – лікар зробить все можливе, щоб його зберегти. Після діагностики ви точно зрозумієте особливість своєї проблеми та спосіб лікування, який вам підійде.

Фото зубного импланта
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

ЕТАПИ ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ

 • Очищення зуба від нальоту та зубного каменю.
 • Підбір кольору пломбувального матеріалу під відтінок зубної емалі.
 • Місцева анестезія за необхідності.
 • Ізоляція зуба за допомогою коффердама.
 • Видалення всіх уражених карієсом тканин.
 • Формування каріозної порожнини.
 • Промивання порожнини струменем повітря і води.
 • Медикаментозна обробка каріозної порожнини за допомогою антисептиків для запобігання рецидиву карієсу.
 • Протруєння гелем, що містить ортофосфорну кислоту.
 • Нанесення адгезиву для більш надійної фіксації пломбувального матеріалу.
 • Постановка пломби на зуб: кожен шар пломбувального матеріалу засвічується спеціальною лампою.
 • Шліфування та полірування готової пломби.
При лікуванні карієсу дотримуємось принципів: безболісно, безпечно, довготривало
Tab image
Коффердам

Ізоляція проблемного зуба від здорових – те, що допомагає провести лікування максимально якісно. Латексне полотно не допускає попадання слини в процесі пломбування, а також захищає пацієнта від попадання агресивних розчинів до ротової порожнини.

Tab image
Мікроскоп

За допомогою стоматологічного мікроскопу лікар вивчає приховані порожнини, може виявити проблему на ранніх стадіях чи помітити мікротріщини. Це в 2 рази підвищує якість лікування та забезпечує гарантію результату.

Tab image
Інноваційні матеріали для пломб

Львівська стоматологія Soprano Dental використовує матеріали останнього покоління. Це дозволяє їсти відразу після пломбування та обрати колір пломби, який з часом не потемніє. За необхідності, лікар може порекомендувати провести мікропротезування.

Чи можливо в вашому випадку провести профілактику чи вже потрібне лікування?

На це питання відповість стоматолог, після того, як огляне зуби під мікроскопом. Для запобігання карієсу лікар виконує професійну чистку та проводить відновлення емалі і її мінералізацію

Фото зубного импланта

ПРОТИПОКАЗАННЯ

АБСОЛЮТНИХ ПРОТИПОКАЗАНЬ НЕ ІСНУЄ. АЛЕ Є ПЕВНІ ФАКТОРИ ДЛЯ ВІДСТРОЧЕННЯ ЛІКУВАННЯ
 • Icon

  Супутні захворювання, що обтяжують лікування

 • Icon

  Наявність непереносимості лікарських препаратів та матеріалів

 • Icon

  Неадекватний психоемоційний стан пацієнта перед лікуванням

 • Icon

  Гострі запаленяя органів та тканин рота

 • Icon

  Загострення хронічних захворювань, що розвинулося менш ніж за 6 місяців перед візитом до стоматолога

 • Icon

  Незадовільна гігієна ротової порожнини

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЛІКАРЯ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ

Іноді, лікар може направити пацієнта до гігієніста. Там Ви отримаєте та освоєте навички правильної гігієни порожнини рота в домашніх умовах. Після закінчення лікування карієсу і пломбування зубів, стоматолог дає пацієнту детальні рекомендації щодо:

 • самостійної гігієни порожнини рота,
 • термінів контрольних оглядів,
 • профілактичних заходів, що запобігають рецидиву захворювання.

Нас найчастіше запитують

Що робити, якщо болить зуб із уже запломбованим каналом?

Можливо, в каналі залишилася частина нерва. Потрібні розпломбування каналів, повторна чистка та якісна герметизація. Більш точно скаже лікар після обстеження. У нашій клініці можна провести повторне якісне лікування.

Чи існує генетична схильність до карієсу?

На жаль, так. Карієсом хворіють навіть діти. Але це не вирок. Навіть зі схильністю до карієсу можна значно покращити стан зубів, якщо правильно доглядати за ними і регулярно відвідувати стоматолога.

Для чого використовується стоматологічний мікроскоп?

Цей апарат просто необхідний, коли: зубні канали мають особливу форму; щось залишилося у каналі й потребує виявлення; немає відгалужень кореневих каналів; у зубі утворені порожнини внаслідок попереднього неправильного лікування.

Боюсь болі під час лікування карієсу, що робити?

При лікуванні лікар використовує анестезію. Якщо у вас є алергія на лідокаїн, стоматолог підбере інший препарат для знеболення. В процесі лікування ви нічого відчувати не будете.

Якщо на передніх зубах сильний карієс?

В такому випадку можуть допомогти вініри або коронки (за необхідності). Кераміка міцніша, вона не тьмяніє і не піддається фарбуванню харчових барвників.

Чи можна лікувати карієс під час вагітності?

Так, можна. Стоматолог підбере максимально комфортний спосіб та технологію лікування. Найкращий період – другий триместр вагітності, з 12 по 24 тиждень.

Чи ефективні зубні пасти або розчини для профілактики карієсу?

Паста та розчини для профілактики карієсу містять іони кальцію в біодоступній формі і при щоденному використанні насичують емаль необхідними мінералами, створюють на поверхні плівку, яка забезпечує проникнення активних компонентів протягом тривалого часу. Але вони не замінюють профілактичний огляд у стоматолога.

Не знайшли відповідь на своє питання?
Давайте ми проконсультуємо

Чому зуб може боліти після лікування?

 1. Больовий синдром. Може зберігатись 1-2 тижні, після чого зникає. Причини цього - індивідуальна чутливість пацієнта та глибина препарування тканин.
 2. Розвиток запалення. Треба обов'язково відвідати стоматолога, виявити місце запалення та продовжити лікування.
 3. Алергія на пломбу. Індивідуальні реакції не можна передбачити. В випадку алергії рекомендуют використати інший матеріал.
Dentist is checking up a patient with an ortodental system
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Що робить лікар при повторному прийомі для виявлення місця запалення?

 • стоматологічний огляд
 • оцінює стан пломби
 • перевіряє наявність запалення, герметичність пломби чи наявність карієсу під пломбою
 • досліджує пульпу
 • проводить рентгенодіагностику

ЛІКУВАННЯ КАРІЄСУ: ЦІНА

Вартість лікування карієсу й ціни на пломбування зубів формується залежно від стадії карієсу й відповідних клінічних заходів. Не варто ігнорувати карієс та його симптоми. Адже при нехтуванні цією патологією можна з часом залишитися зовсім без зубів. Регулярне відвідування стоматологічного кабінету в Сопрано дозволить своєчасно виявити та усунути карієс, щоб ваша посмішка завжди була здоровою та красивою.

Як знизити ризик появи карієсу?

Варто зменшити споживання солодких та крохмалистих продуктів та вуглеводів. Проводьте гігієну зубів двічі на день, користуйтесь ополіскучаем та зубною ниткою. Обов’язково відвідувати стоматолога 1-2 рази на рік.
Profile image

Олена Хрущ

лікар-гігієніст, терапевт

Відгуки пацієнтів краще будь-якої реклами

Результати

До і після: клієнти та результати

До Після Гігієна
demo img demo img
До Після Імплантація
demo img demo img
До Після Коронки та вініри
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img
До Після Тотальне протезування
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img
До Після Заміна коронок
demo img demo img
До Після Відновлення
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img
До Після Вініри
demo img demo img
Запишіться на консультацію зараз, щоб визначити стадію карієсу та етапність лікування:
 • Стоматолог під мікроскопом визначить проблему.
 • Ви отримаєте план лікування, визначите терміни та вартість.
 • Якщо ціна вас влаштовує, оформимо договір та зафіксуємо вартість.
Image