Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна Послуги Пародонтологія
Послуга

Лікар пародонтолог у Львові

Безболісне лікування ясен і проведення процедур з гарантією позитивного результату завдяки використанню сучасного обладнання

 • лікування рецесії ясен
 • клаптеві операції "з" або "без" кісткової пластики
 • шинування рухомих зубів
 • лікування пародонту лазером та п'єзотомом

Отримайте консультацію за телефоном

Пародонтолог – це лікар стоматолог, який займається діагностикою та лікуванням хвороб навколозубних тканин (пародонта). До них відносяться ясна, періодонт, кісткова тканина альвеоли, кореня та шийки зуба. Захворювання цих органічних структур протікає без яскравої симптоматики, тому нерідко перший візит до фахівця відбувається у стані незворотних змін, що призводять до втрати здорових зубів. Щоб виключити такий фінал, консультація пародонтолога має бути відносно регулярною.

Що потрібно знати про пародонт, які симптоми вказують на його захворювання, і де знайти хорошого пародонтолога у Львові.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Пародонт: хвороби та їх причини

Пародонтологія – розділ стоматології, що займається здоров'ям усіх тканин, що оточують зуб. Завдяки ним зуб надійно кріпиться в альвеолі, не випадає і виконує свої функції. Тканини зубного опорного апарату рясно забезпечуються артеріальною кров'ю та мають велику кількість нервових закінчень.

Захворювання пародонту зазвичай мають запальну природу та виникають під дією цілого ряду факторів. Викликати запалення навколозубних тканин можуть:

 • Мікроби зубного нальоту;
 • Нестача слини;
 • Аномалії прикусу;
 • Неякісні пломби;
 • Носіння ортодонтичних конструкцій;
 • Травми зубів, ясен та альвеоли.

Пародонтологам найчастіше доводиться лікувати:

 1. Гінгівіт – гостре (хронічне) запалення ясен, що протікає без порушення цілісності зубоясенного зчленування. Розвивається внаслідок накопичення бактеріального нальоту. Як правило, внаслідок поганої гігієни ротової порожнини. Нерідко діагностується у дітей та підлітків. За своєчасного виявлення добре піддається лікуванню консервативними методами.
 2. За відсутності або незавершеної терапії, гінгівіт поступово перетворюється на деструктивну форму – пародонтит, коли починається прогресуюче руйнування альвеолярних відростків (зубного ложа). Зустрічається у людей старших 30 років.
 3. Пародонтоз – атрофічні зміни пародонту не запальної етіології. Коли в патологічний процес залучені всі тканини, що оточують зуб. Тяжке захворювання, що розвивається повільно, практично безсимптомне і призводить до випадання зубів. Важливо цього не допустити. Виявити початок пародонтозу можна лише за умови періодичного огляду у фахівця – стоматолога пародонтолога.

Усі хвороби пародонту, залишені без належної уваги, призводять до порушення опорно-утримуючого апарату зубів.

Dentist is checking up a patient with an ortodental system
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Коли потрібен пародонтолог

Записатися до пародонтолога необхідно з появою навіть незначних проблем із ротовою порожниною. До них відносяться:

 1. Утворення сірого нальоту на яснах та зубах;
 2. Почервоніння, набряклість та припухлість ясен;
 3. Поява зубного каменю, хворобливості м'яких тканин;
 4. Неприємний запах з рота, що не проходить після гігієни;
 5. Кровоточивість ясен після навантаження (чистки, жування твердої їжі);
 6. Візуальне зменшення ясенного краю, оголення зубної шийки;
 7. Подовження зубів, збільшення простору між ними;
 8. Похитування зубів, зміна їхнього первісного становища.

Здорові ясна – необхідна умова збереження зубів та запорука успішного протезування.

Пародонтологічне лікування

при необхідності призначає обстеження: рентген, біохімічні випробування (аналіз крові, імунограму, бактеріальний посів). З'ясовуються причини, що спричинили захворювання. Вживаються заходи щодо їх усунення. Вибір лікувальної тактики залежить від клінічної картини.

Початкові стадії захворювань пародонту лікуються, як правило, терапевтично. Чим раніше виявлено проблему, тим швидше і простіше з нею впоратися, не вдаючись до хірургічного втручання. Проводиться:

 • Професійна санація ротової порожнини, очищення ясен та зубів від нальоту та каменю.
 • Медикаментозна терапія. Купірування запалення засобами загальної та місцевої дії.
 • Фізіотерапія, масаж. Проведення заходів щодо зміцнення ясен та профілактики утворення зубних відкладень.

При неефективності консервативних методів лікування лікар пародонтолог вдається до хірургічних. До них відносять:

 1. Очищення зубоясенних кишень (відкритий та закритий кютераж).
 2. Гінгівектомія – висічення ясен при патологічному їх розростанні.
 3. Шинування (закріплення рухомих зубів).
 4. Відновлення кісткової тканини при її зменшенні (підсадка).
 5. Закриття рецесії ясен.
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Отримати консультацію

Запишіться Вже зараз на безкоштовний
огляд та консультацію

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас з умовами і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом;
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин.
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300