Львів,
вул. І. Рутковича, 11а

Пн-Пт 8:00-20:00

Сб 10:00-16:00

Надійна сучасна львівська стоматологія
+38 096 75 55 100
Головна
Кюретаж (глибока чистка)
Пародонтологія

Кюретаж (глибока чистка)

Отримайте консультацію за телефоном

Що таке кюретаж?

Кюретаж ясен – це комплекс маніпуляцій, за допомогою яких стоматолог видаляє залишки відкладень, що накопичилися у пародонтальних кишенях, й очищає зуби від зубного нальоту.
При захворюванні ясен у пацієнтів часто спостерігається таке неприємне явище, як утворення пародонтальних кишень. Це відбувається внаслідок відшарування тканин пародонту, що стають м'якшими та пухкими. Залишки їжі потрапляючи у пародонтальні кишені, забивають їх і призводять до загнивання. Для очищення пародонтальних кишень людині слід звернутися до лікаря, який призначить кюретаж.
Це ефективний метод лікування таких захворювань, як гінгівіт і пародонтит.

Що таке відкритий та закритий кюретаж?

Розрізняють 2 види кюретажу: відкритий та закритий. Закритий кюретаж – видалення м'яких і твердих відкладень без порушення цілісності ясен. Проводиться якщо глибина пародонтальної кишені, що утворилася, не перевищує 4-5 мм. Відкритий кюретаж – хірургічна процедура з надрізанням ясенного клаптя. Призначається пацієнту в тому випадку, якщо пародонтальна кишеня перевищує 5 мм і спостерігається значне відшарування ясен.

Порядок проведення процедури

Закритий кюретаж проводиться на початковій стадії пародонтиту, під місцевою анестезією, з використанням спеціальних гачкоподібних інструментів або лазера. Після процедури лікар санує ротову порожнину, обробляє ясна антисептичними розчинами, після чого накладається пов'язка для захисту рани від пошкоджень та інфекцій.

Відкритий кюретаж проводиться у 5 етапів:

 1. Підготовчий етап. Пацієнту видаляють зубні відкладення та усувають запальні процеси у яснах та ротовій порожнині. Якщо у хворого відзначається надмірна рухливість уражених пародонтитом зубів, перед кюретажем проводять шинування, що дозволяє зміцнити зубний ряд.
 2. Анестезія. Для знеболення проводиться місцева анестезія.
 3. Розріз ясен. Для отримання доступу до зубного кореня та кісткової тканини лікар виконує надріз ясен. З обох боків зубного ряду відшаровують слизові клапті, що відкриває доступ до пародонтальних кишень і підясенних утворень.
 4. Видалення грануляцій. За допомогою кюреток лікар видаляє патологічно змінені тканини із грануляціями. Для цих цілей також використовується скейлер (або скалер) - ультразвуковий прилад для видалення нальоту. При глибоких ясенних кишенях на цьому етапі стоматолог також проводить і підсадку кісткового матеріалу для усунення дефектів кісткових тканин.
 5. Накладання швів. Після закінчення процедури лікар повертає відведений клапоть ясен на колишнє місце і накладає шви. Для більш швидкого загоєння поверх ясен накладається пов'язка з ліками.
Dentist is checking up a patient with an ortodental system
Dentist is checking up a patient with an ortodental system

Протипоказання

 • стоншені та фіброзно-змінені ясна;
 • надмірна рухливість зубів;
 • підвищена кровоточивість ясен;
 • рясні гнійні виділення;
 • гострі інфекцї;
 • захворювання кровотворної системи.

Рекомендації лікаря після процедури

 • не вживати їжу мінімум 2-3 години;
 • перші 2 дні після процедури харчуватися м'якою, теплою їжею;
 • протягом дня слід утриматися від чищення зубів, обмежившись лише полосканнями з антисептичними препаратами, призначених лікарем;
 • пити лише через соломинку у перші години після відкритого кюретажу, щоб не викликати кровотечу;
 • за необхідності прикладати холод, що допоможе зняти запалення після хірургічних маніпуляцій.
Відкритий кюретаж є повноцінною операцією, тому ясна після такої процедури відновлюється до 10 днів. Увага! Наявність нестерпного болю після відкритого кюретажу може вказувати на ускладнення, тому в такому разі потрібно негайно звернутися до спеціаліста.
Profile image

Ростислав Галько

Хірург-імплантолог

Кюретаж ясен ціна на послуги

 • Пародонтологічна гігієна ротової порожнини

  2100 грн
 • Закритий кюретаж однокореневого зуба/скейлінг та згладжування поверхні кореня зуба SRP

  1100 грн
 • Закритий кюретаж багатокореневого зуба/скейлінг та згладжування поверхні кореня зуба SRP

  1350 грн
 • Закритий кюретаж однієї щелепи/скейлінг та згладжування поверхні коренів зубів SRP

  12000 грн
 • Медикаментозна обробка клінічних кишень

  750 грн
 • Закриття зони рецесії в ділянці одного зуба автотрансплантантом

  15000 грн

Найчастіші питання

Як часто необхідно повторювати процедуру?

Кюретаж здебільшого є одноразовою процедурою. Все залежить від того, якої глибини пародонтальні кишені.

Скільки часу триває процедура кюретажу?

Тривалість цієї процедури може коливатися від 30 хвилин до 1,5 години.

Які переваги та недоліки кюретажу?

Кюретаж ясен – це операція, що покращує стабільність зубів, здоров'я ясен. Одним із недоліків є те, що після лікування, зуби можуть стати більш чутливими.

Яку їжу можна вживати після процедури?

Після кюретажу протягом 2-3 днів не рекомендується вживати тверду, суху їжу, яка може травмувати тканини ясен.

Скільки часу загоюються ясна після кюретажу?

Час загоєння ясен залежить від особливостей організму, а також обсягу хірургічного втручання й становить близько 7-10 днів.

Не знайшли відповідь на своє питання?
Давайте ми проконсультуємо

Отримати консультацію

Запишіться Вже зараз на безкоштовний
огляд та консультацію

 • Найближчим часом з Вами зв'яжеться адміністратор і проконсультує Вас з умовами і вартості лікування, підбере лікаря і запише Вас на прийом;
 • Консультація триватиме всього 30-40 хвилин.
Image

Fatal error: Uncaught TypeError: fclose(): Argument #1 ($stream) must be of type resource, bool given in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php:2300 Stack trace: #0 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2300): fclose(false) #1 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php(2060): wp_cache_get_ob('<!DOCTYPE html>...') #2 [internal function]: wp_cache_ob_callback('<!DOCTYPE html>...', 9) #3 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/functions.php(5219): ob_end_flush() #4 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(307): wp_ob_end_flush_all('') #5 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/class-wp-hook.php(331): WP_Hook->apply_filters('', Array) #6 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/plugin.php(474): WP_Hook->do_action(Array) #7 /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-includes/load.php(1100): do_action('shutdown') #8 [internal function]: shutdown_action_hook() #9 {main} thrown in /var/www/ch4b70f67a/www/sopranodental.com/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase2.php on line 2300