Коронки на зуби у Львові
Естетичні та гіпоалергенні коронки на будь-який бюджет
- немає необхідності обточувати сусідні зуби
- період служби коронок із сучасних матеріалів досягає 10 років і більше
- коронки здатні витримувати велике жувальне навантаження
- висока зовнішня схожість із природними зубами пацієнта
Отримайте консультацію за телефоном
Що таке коронка на зуб та навіщо її ставлять?
Цей унікальний стоматологічний винахід допомагає зробити посмішку чарівною навіть після випадання чи втрати зубів. Такий ефект досягається, коли доводиться розпрощатися з частиною зубного ряду через травму, ерозію, спровокованою хворобою, або з іншої причини. Коронка на зуб замінює природну тканину, виконуючи ті самі функції. Тобто організм продовжить нормально засвоювати їжу, а вимовляти слова та спілкуватися вдасться без дефектів мови.
Моделі таких замінників настільки досконалі, що на вигляд їх не відрізниш від справжніх. У них аналогічна білизна і навіть можна повторити унікальну форму. Але розберемося в усьому порядку. Спочатку розповімо про те, чому так важливо встановити коронки на зуби, навіть якщо в ряду ви недорахувалися хоча б одного – двох зубів.
Чому коронка на зуб – це критично важливо для здоров'я
Справді, не всі вважають цю проблему важливою. Багато хто думає, що цілком може прожити без кількох зубів майже «вічність». Однак зробити протезування необхідно не тільки для білої та привабливої посмішки. Все набагато прозаїчніше і тривожне.
Проблема в тому, що вже найближчим часом після пошкодження зубного ряду мимоволі або через травму щільність ряду порушиться. Як наслідок, починаються серйозніші та загрозливі неприємності: порушення цілісності всього ряду, руйнування і навіть випадання сусідніх зубів. Через це змінюється прикус, а також безліч інших функцій та властивостей. А в результаті безтурботна людина незабаром отримує негативні процеси з тяжкими наслідками:
- поява проблем із пережовуванням їжі, а отже – із шлунково-кишковим трактом;
- поступова дезінтеграція зубного ряду та порушення його міцності;
- поява запальних процесів;
- виникнення больових відчуттів, поява хрускоту та клацання під час їжі.
Саме тому коронки на передні зуби або на імпланти – розумне рішення, що дозволяє зберегти хороший загальний стан організму.
естетика та міцність, термін служби — до 15 років
Складаються з металевого каркасу, який облицьовують кількома шарами кераміки.
Варіанти виконання:
- Традиційна коронка з каркасом із кобальт-хромового сплаву — її з усіх боків, крім уступу, облицьовують керамічною масою. Метал, контактуючи з ясенною тканиною, іноді провокує синюшність чи оголення зубного кореня.
- Покращена, з «плечовою масою» — від традиційної відрізняється тим, що уступ коронки покривають додатковим шаром кераміки. Така модель має хорошу естетику при протезуванні передніх та жувальних зубів, ясна добре захищені від рецесії та посиніння.
- Коронка зі спеціальним сплавом — у її основі використовують дорогоцінний метал (найчастіше медичне золото, срібло, платина), який покривають напівпрозорою керамікою. Золото створює природний жовтуватий відтінок емалі, не викликає алергії.
Недоліки: необхідно обточувати великий об'єм тканини зуба, а також депульпувати канали. Можливі посиніння ясен, поява сколів, а також алергія на метал.
Висновок: серед металокерамічних коронок варто застосовувати конструкції на каркасі з дорогоцінних металів, але вони обійдуться вам дорожче. "Плечова маса" - оптимальний вибір за співвідношенням ціни, міцності, естетики.
термін придатності - до 20 років
В основі їх виготовлення використовують безметалеву кераміку E-max. Це найкращий варіант, коли необхідно поставити протез у естетично значущих зонах. Цілісна кераміка в точності повторює структуру та відтінок емалі.
Варіанти виконання:
- IPS E-max PRESS - кераміка, пресована під великим тиском та температурою. Щоб отримати природний колір, на каркас наноситься кілька шарів однотонної керамічної маси із барвником. Більш покращений варіант – E-max PRESS Multi з монолітним каркасом вже має градієнт та прозорість, точно повторює зовнішній вигляд зуба.
- IPS E-max CAD — роблять на фрезерувальному верстаті з цільної кераміки, методом CAD/CAM по 3D знімку ротової порожнини. Конструкція відрізняється меншою міцністю (360 МПа) та не таким широким діапазоном відтінків, як E-max PRESS. Найчастіше застосовується для індивідуальних реставрацій різців та іклів.
Переваги: має природний колір, який нічим не відрізняється від натурального, не викликає алергію, менше препарування здорових зубів, термін служби — до 20 років.
Недоліки: не підходить для молярів (6-7-8), довгих мостів (більше 3 одиниць), при бруксизмі, якщо опорна одиниця темна, висока вартість.
Висновок: обидва варіанти кераміки E-max можна застосовувати для одиночних реставрацій, а також для встановлення мостоподібного протезу на передні зуби (довжина моста не більше 3 одиниць).
мінімальне обточування зуба, служать — до 20 років
Діоксид цирконію вважають найміцнішим матеріалом для виготовлення зубних протезів. Сам по собі цирконій непрозорий, тому для протезування застосовують кілька видів цирконієвих коронок.
Варіанти виконання:
- Класична — у такої коронки каркас роблять із діоксиду цирконію, а коронкову частину — із кераміки. Як правило, такі конструкції використовують для реставрацій у передньому відділі. На жувальних зубах керамічний шар може розколотися.
- Монолітна — складається з цільного непрозорого цирконію без порцелянового шару. Щоб надати конструкції природного кольору, її фарбують вручну зубним техніком. Коронка виділяється на тлі зубного ряду, встановлюється у жувальний відділ.
- Multi-layer (мульті-лейєр) — коронку виточують із монолітного куба цирконію. Блок складається з 4-х шарів - непрозорий в основі зуба, два перехідні, один напівпрозорий на ріжучому краї. Multi-layer точно повторює природну структуру емалі, а по естетиці практично не поступається кераміці E-max.
Переваги: естетичний зовнішній вигляд, здатні витримувати великі навантаження, 100% сумісність, мінімальне обточування зуба, служать до 20 років.
Недоліки: монолітні протези не підходять для фронтальної групи зубів, у класичних можливі утворення відколів кераміки.
Висновок: для зони посмішки краще вибирати вироби Multi-layer, які мають високу міцність і природність. Монолітний цирконій більше підходить для жувальної групи зубів або як мостоподібний протез (до 5 одиниць).
прості у виготовленні, мають низьку вартість
Існує два варіанти конструкцій із пластмаси:
- Класичний - пластмаса з акрилу: не біосумісна, часто ламається, служить від 6 місяців до року. Такий тимчасовий протез встановлюють після імплантації згідно з протоколами негайного або раннього навантаження, поки імплант приживається (2–6 місяців). Конструкція також використовується для захисту обточених одиниць перед встановленням постійного протеза.
- Пластмаса PMMA — виготовляється з багатошарового блоку за 3D моделлю щелепи, щільно прилягає до коронкової частини зуба. Повністю сумісна, градієнт кольору імітує справжню емаль. Термін придатності складає до двох років.
Переваги: коронки даної моделі захищають обточені одиниці від бактерій, прості у виготовленні, мають низьку вартість.
Недоліки: скромна естетика, невелика міцність, що застосовуються як тимчасове рішення, можуть призвести до запалення ясен.
Час процедури: від 45 хвилин до 2,5 години, термін придатності необмежений
Є ортопедичною конструкцією, що відновлює втрачені зуби. В якості опори виступає металевий штифт, що вживлюється в щелепу. Скористатися технологією протезування на імплантах можна як для відновлення 1-2 зубів, так і за повної їх відсутності.
Варіанти зубопротезування з використанням опор:
- Знімний — застосовується, як правило, за повної відсутності зубів. У ясна вживлюють кілька штифтів (від 2 до 6 шт), на які кріплять "штучну щелепу" за допомогою балкових замків або кнопок. Защіпні замки дають можливість легко знімати протезну конструкцію в домашніх умовах, промивати і обслуговувати її. Самі протези виготовляють із акрилу та можуть армуватися металевою сіткою для збільшення терміну служби.
- Умовно-знімний — використовується при повній адентії щелепи. Конструкція кріпиться на вставлені в ясна металеві штифти за допомогою спеціальних замочків, що гарантує надійнішу фіксацію, ніж при знімному протезуванні. Зняти протез може лише стоматолог.
Від способу кріплення (балочний або кулястий) залежить термін служби протеза. Перший вид кріплення зменшує кількість вживлюваних штифтів без втрати надійності фіксації. Другий — не такий надійний, але коштує значно дешевше. Якщо пацієнт уважно ставиться до гігієни порожнини рота та вживає м'яку їжу, протез прослужить довго. - Незнімний — до цієї групи відносять як тимчасові (пластикові), так і постійні покривні протези (конструкція, що виконується за методиками All-on-4 та All-on-6), одиночні коронки (для відновлення одного або декількох зубів), мости (зручні при відновленні від 3 до 5 зубів). Такі конструкції виготовляються із кераміки, металокераміки або діоксиду цирконію.
Незнімні протези можуть кріпитися балочним, кулястим, гвинтовим та цементним способом.
Переваги: не потребує обточування емалі, як у випадку, наприклад, з вінірами. Завдяки цьому чутливість не знижується, а зберігається можливість жувати без болю практично будь-яку їжу.
Недоліки: висока вартість встановлення деяких видів протезів.
Висновок: конструкції, що не знімаються, мають більше переваг серед інших. Такі протези нічим не відрізнити від оригінальних зубів. Крім цього, вони не вимагають особливого догляду і при належному використанні можуть прослужити все життя. Імпланти з титану повністю біосумісні та приживаються у 99% випадках. Зробивши процедуру один раз, можна більше не перейматися відновленням зубів.
До і після встановлення коронок
Скільки коштує коронка, і чому ціни різняться
Головна відмінність у цінових позиціях обумовлена використовуваними технологіями та матеріалами. Патентовані технології та постійні витрати у виробників практично однакові. А ось різниця у вартості через матеріали, що використовуються, істотно змінює цінник. Для таких виробів використовуються рідкісні метали з особливими властивостями. Можуть застосовуватися складні у виготовленні композитні сполуки. Але тут доводиться робити вибір між дешевшими, але менш міцними, та тими, що мають ексклюзивні властивості.
Якщо коронки на зуби, ціна яких є досить високою, забезпечують практично довічну гарантію, тоді варто подумати про замовлення саме таких варіантів. І ось чому. Заміна коронок на поверхні зубної тканини – клопітна процедура. І головне – встановлення бюджетних протезів може виявитися ризикованим рішенням для збереження здоров'я. Вона може вимагати нового втручання на хірургічному рівні. Трохи дорожче коштуватиме коронка на імплант, ціна якої збільшується через застосування особливо міцних металів, інноваційних технологій як у виготовленні, так і під час встановлення.
Клініка «Сопрано» пропонує консультування та допомогу фахівців із багаторічним досвідом, які вміють приймати правильні рішення навіть у найскладніших ситуаціях.
Коронка на зуб ціна у Львові
-
Тимчасова пластмасова коронка850 грн
-
Тимчасова пластмасова коронка фрезерована PMMA1750 грн
-
Цирконієва коронка економ9500 грн
-
Цирконієва коронка стандарт12300 грн
-
Цирконієва коронка преміум15500 грн
-
Металокерамічна коронка стандарт3500 грн
-
Металокерамічна коронка економ2650 грн
-
Металокерамічна коронка преміум4200 грн
-
Безметалева коронка економ9500 грн
-
Безметалева коронка стандарт12300 грн
-
Безметалева коронка преміум15500 грн
Чим відрізняються коронки на імплант та на звичайний зуб
Це справді дві принципово різні задачі для стоматолога. Класичні зубні коронки, види яких відрізняються лише матеріалом виготовлення, замінюють частину зуба. Корінь зберігається, і саме до нього або до частини, що збереглася, кріпиться штучна поверхня. Якщо доводиться повністю відновлювати зуб, на допомогу приходить технологія імплантації. Тут все складніше – кріплення йде безпосередньо до кісткової тканини. Щоб замінити втрачену зубну тканину, використовується встановлення коронки на імплант. Ці два варіанти коронок мають значні відмінності.
Перша і найважливіша відмінність – матеріали, що використовуються. Якщо для відновлення частини природної тканини зуба можна встановити металокераміку або композит, то для з'єднання з імплантом потрібний дуже твердий склад. Це може бути цирконієва або посилена металокерамічна коронка. Вона потрібна для того, щоб витримати міцність основи імпланту. Навіть звичайний прикус - це насправді досить потужний і постійний удар по штучній конструкції. Природа розробила унікальну щелепну систему, відмінно впоравшись із завданням балансу ваги, міцності та інших властивостей тканин організму для постійних та значних навантажень.
Якщо ж йдеться про штучні матеріали, доводиться винаходити їх, вивчаючи сполучність і контролюючи міцність. Міцність тут потрібна максимальна, як і стійкість до агресивного середовища та механічного впливу.
І ще одна важлива відмінність – технологія проведення протезування, яка визначає її складність. Встановити звичайну коронку на зуб, ціна на яку значно менша, ніж у імпланта, набагато простіше. У цьому випадку потрібне мінімальне втручання в живі тканини.
Яку коронку встановити
Обов'язково слід покладатися на рекомендації спеціаліста. Вибрати оптимальний варіант допоможе консультація стоматолога. Не завжди найдосконаліші та найдорожчі системи протезування є підходящим варіантом.
Необхідно враховувати багато чинників. Людський організм – складна система, у якій важливі всі елементи. Тому, перш ніж прийняти остаточне рішення, лікар враховує особливості будови кісткових та зубних тканин, загальний стан здоров'я пацієнта, наявність різних обмежень, пов'язаних із показниками кислотності, алергічними реакціями. Наприклад, для тих, хто може страждати на хвороби внутрішніх органів, можуть виявитися кориснішими металокерамічні вставки. А в окремих випадках – виключно цирконієві чи композитні матеріали на основі твердих сплавів. Це краще для тих, хто страждає на крихкість кісткових тканин, їм потрібне міцне та дуже жорстке кріплення до живих тканин, щоб зберегти цілісність системи.
Вибираючи коронки, звертайте увагу на три важливі деталі: естетика, місце встановлення та вартість
Юрій Стеців
лікар-ортопед
Нас часто запитують
Чи можна ставити коронку, якщо немає зуба?
Відновити зуби після їх втрати можна за допомогою коронки. Якщо збережено корінь зуба, то можна поставити мостоподібний протез. У разі якщо корінь відсутній встановити коронку можна за допомогою імпланта.
Чи можна ходити з обточеним зубом без коронки?
Якщо зуб був обточений, то не рекомендується ходити з ним без коронки. Це може призвести до нерівномірного навантаження на сусідні зуби і подальшої їхньої деградації. А також до підвищеної чутливості обточеного зуба до холоду і тепла, що може викликати больові відчуття.
Що міцніше пломба чи коронка?
Коронка зазвичай міцніша, ніж пломба. Пломба являє собою наповнювач, який поміщається в порожнину зуба після видалення карієсу. Вона може бути виготовлена з композитних матеріалів або склоіономерних цементів. Коронки мають вищу міцність і довговічність, ніж пломби. Але вони зазвичай рекомендуються у випадках, коли зуб сильно пошкоджений або відсутній.
Прийом включає професійний огляд, консультацію лікаря-фахівця, складання кількох варіантів плану лікування.